Zdroj: youtube.com/favi

Manželé si postavili chatku na kopci. Velká okna jim nyní nabízejí krásné výhledy přímo z ložnice

27. 05. 2024
Diskuze (0)
Sdílet

V malebném prostředí na kopci, obklopená lesem a poli, stojí chata Luft. Tento útulný a minimalistický kousek ráje postavili manželé Kája a Ondra, kteří se rozhodli splnit si sen o vlastním místě k úniku z každodenního shonu.

Příběh vzniku

Kája a Ondra našli inspiraci pro tvar stavby v Kájiných vzpomínkách na chatu z dětství, kde trávila nezapomenutelné chvíle. Rozhodli se pro stavbu ve tvaru písmene A, což jim umožnilo být co nejblíže přírodě a zároveň vytvořit esteticky příjemný a praktický prostor.

Chatka je ve tvaru písmene A

Chatka je ve tvaru písmene A. Zdroj: youtube.com/favi

Přečtěte si také:
Mladá rodina si postavila dům ze starých kontejnerů. Nejlepší na tom je, že to není ani znát

Interiér s duší

Interiér chaty Luft je zařízen v jemných béžovo-bílých tónech, což přispívá k pocitu klidu a harmonie. Každý detail byl promyšlen s důrazem na jednoduchost a funkčnost. Klíčovým prvkem jsou velká okna, přes která mohou Kája a Ondra pozorovat nádherné západy slunce a okolní scenérie. Tato okna nejenže přinášejí do interiéru spoustu přirozeného světla, ale také vytvářejí neustálý kontakt s přírodou.

Výhledy z oken jsou nádherné a byly klíčové při navrhování interiéru

Výhledy z oken jsou nádherné a byly klíčové při navrhování interiéru Zdroj: youtube.com/favi

Zelené schody a švédská inspirace

Jedním z výraznějších prvků minimalistického interiéru je točité zelené schodiště. Kája našla inspiraci pro jeho barvu během svých cest po Švédsku, kde se jí zalíbila harmonická kombinace přírodních barev a moderního designu. Toto schodiště dodává celému prostoru charakter a osobitost.

Prostoru dominují zelené schody

Prostoru dominují zelené schody. Zdroj: youtube.com/favi

Stavba plná výzev

Přestože stavební proces nebyl vždy jednoduchý a občas se podobal jízdě na horské dráze, Kája a Ondra dokázali vybudovat místo, do kterého vložili nejen hodně práce, ale i kus svého srdce. Chata Luft je důkazem jejich odhodlání a lásky k přírodě.

Velké poděkování patří také architektům z cojocaruarchitekti, kteří byli s Kájem a Ondrem od samého začátku. Svými skvělými nápady a odbornými znalostmi výrazně přispěly k tomu, aby se chata stala skutečným architektonickým skvostem.

Je to místo nejen k odpočinku, ale také je symbolem spojení s přírodou.

Ve videu níže si můžete prohlédnout, jak to v takové chatce vypadá:

FOTOGALERIE

Text: Juraj Koreň
Foto: youtube.com/favi
Zdroj: youtube.com/favi

Kategorie: Dřevostavby
Tagy: chata drevostavby interier stavba
Sdílejte článek

Diskuze