Zdroj: Amazing Places

Manželé si splnili sen. Koupili chatu pod Tatrami s úžasným výhledem přímo z postele

30. 05. 2024
Diskuze (0)
Sdílet

Skutečný odpočinek v klíně panenské přírody. To je Východná – obec obklopená horami, loukami, s hojným výskytem divoké zvěře. Po úzké cestě se dostáváme k nádherné chatě s „bylinkovým“ názvem Medovka, která nás okouzlila okamžitě. Komfortní, moderní a zároveň citlivě zasazená do tohoto prostředí.

Skvělé útočiště pro relaxaci daleko od ruchu velkoměsta. Taková je podtatranská Chata Medovka neboli Meduňka. Současní majitelé si svou cestu k ní našli poměrně jednoduše: na vlastní kůži si ji vyzkoušeli a okamžitě v ní našli zalíbení.

Přečtěte si také:
Chata v Kytlici potřebovala rekonstrukci: Odstranili starý nepraktický krb a vyměnili ho za kruhové kachle. Získali tak více prostoru

„Chatu jsme si jednou pronajali a zaujala nás natolik, že jsme se ji rozhodli koupit,“ říkají majitelé Roman a Veronika. Medovka je zkrátka upoutala na první pohled – tak jako nás. „Celkově nás zaujala svým designem, cítili jsme se v ní úžasně, má prostě své kouzlo. A také okolní příroda, ve které se chata nachází, je jedinečná,“ pokračuje.

Chata Medovka je obklopena přírodou

Chata Medovka je obklopena přírodou. Zdroj: Amazing Places

Obklopena přírodou

Podle Romana a Veroniky navrhli chatu švédští designéři. Dominují v ní materiály jako dřevo, sklo a kámen. Stavební práce trvaly přibližně dva roky a při její výstavbě se dbalo zejména na okolní prostředí a to, aby nezasahovalo do přírody. Projekt vyšel výborně a dnes se těší svým návštěvníkům, kterým se odvděčí neskonalým výhledem.

Název Medovka je odvozen od názvu bylinky meduňky lékařské, která se v okolí nachází. Žijí zde také mnohá chráněná zvířata a hosté mohou v tichosti pozorovat srnky, lišky, zajíce i ptactvo, které sem zabloudí. Během sezóny je tato oblast bohatá na houby. Shodli jsme se, že ideálnější místo si nemohli ani vybrat.

U krbu si můžete vychutnat dlouhý zimní večer.

Dominují v ní materiály jako dřevo, sklo a kámen. Zdroj: Amazing Places

Na příjemná zákoutí, kde lze odpočívat a načerpat energii, je bohatý i její interiér, citlivě zařízený tak, aby nepůsobil přeplácaně. Čisté linie spolu se dřevem a kovovými prvky působí navíc velice elegantně. Grácii jí dodává minimum doplňků, které jsou však pečlivě vybrány. Pohodlný velký gauč, sedací pytel, ale i ložní prádlo a množství polštářů na posteli jsou těmi pravými společníky při líných dnech.

Přečtěte si také:
Manželé si postavili chatku na kopci. Velká okna jim nyní nabízejí krásné výhledy přímo z ložnice

Mimořádně efektně působí i osvětlení – zejména v podkroví hra světla potěší nejednoho návštěvníka. „Z nejoblíbenějšího koutu v ložnici je po probuzení nádherný výhled na Kriváň. Ještě máme jedno velmi oblíbené místo, a to je výhled ze společenské místnosti, které dominuje krb,“ zasnili se Roman a Veronika.

Velkorysý design, který dokonale zapadne

Medovka se třemi podlažími ubytuje šest lidí v celkově dvou ložnicích a velké obývací a jídelní části. Nechybí ani velká koupelna a prádelna. Terasa má rozlohu 32 metrů čtverečních. Má také vlastní trafostanici či studnu s úpravnou vody. Samozřejmostí je moderní bezpečnostní systém a internetové připojení.

K energeticky šetrnému fungování přispívá větrání s rekuperací a akumulační krb zase dotváří jedinečnou atmosféru při chladných večerech. Podlahové vytápění se stará o příjemný pocit v chladných měsících a v létě je to zase klimatizace, která je k nezaplacení během horkých dní.

Z pohodlné postele si můžete vychutnat výhled na přírodu

Z pohodlné postele si můžete vychutnat výhled na přírodu. Zdroj: Amazing Places

Nábytek je vyroben na míru, s velký důrazem a citem na detaily. Například kovové kliky jsou sladěny s vypínači, luxusní baterie a sprchy v koupelně pocházejí z Anglie a dovezl je ještě bývalý majitel. Celý interiér tak působí výjimečně a potvrzují to i samotní majitelé. „Myslíme si, že chata je výjimečná nejen díky prostředí, ve kterém se nachází, ale určitě i svým designem a luxusním vybavením,“ uzavírají naši návštěvu majitelé.

FOTOGALERIE

Odpovědná redaktorka: Lucia Blažiová
Foto: Amazing Places

Kategorie: Návštěvy domů
Tagy: chalupa chata drevostavby interier
Sdílejte článek

Diskuze