Bydlení pro tři rodiny postavili za jeden a půl dne!

24. 02. 2020
Diskuze (1)
Sdílet

Tři rodiny toužily po společném víkendovém domě, který měl být dostatečně velký, aby umožnil pohodlný pobyt, a měl stát na dvou spojených pozemcích.

Architekti původní představu klientů upravili, aby byl zásah do přírody menší. Místo původního plánu postavit jeden velký dům pro tři rodiny, využili tři samostatné struktury. Díky nim mnohem lépe propojili interiér s okolní přírodou a vznikl smíšený vnitřně-venkovní prostor.

Rekreační dům „Casas Alpes São Chico“

foto: Daniel Frohlich

Samozřejmě, že nechybí ani místnosti charakteristické pro konvenční domy: ložnice, obývací pokoj, koupelna, kuchyň, foyer a gril, který je v této zemi nutností každé rodiny. Obývací pokoj pokračuje v exteriéru palubou oddělenou velkými posuvnými dveřmi. V konečném důsledku tak vznikl nenápadný a do přírody začleněný prostor na trávení víkendů pro tři rodiny, který splňuje všechny požadavky klientů.

Rekreační dům „Casas Alpes São Chico“

foto: Daniel Frohlich

Pohodlí navzdory nízkým nákladům

Domy jsou postaveny z prefabrikovaných konstrukčních izolačních panelů. Díky výrobní technologii poskytují stabilitu a pohodlí při nízkých nákladech.

Tři domy – každý s rozlohou pětatřiceti metrů čtverečních – byly sestaveny za méně než jeden a půl dne. Na pozemek dovezli osmačtyřicet prefabrikovaných panelů se zabudovanými potrubími pro elektroinstalaci a vodoinstalaci. Díky tomu dva zkušení truhláři, kteří pracovali na místě, sestavili domy z panelů bez jakýchkoliv problémů. A to nikdy předtím s prefabrikovanými panely nepracovali.

Rekreační dům „Casas Alpes São Chico“

foto: Alessandro Quevedo

Viz video:

SIP panely zvenku ošetřili

Použité panely jsou takzvané SIP panely. Skládají se z izolačního jádra a dvou OSB desek. Uvnitř architekti ponechali OSB desky odhalené, zvenčí jsou panely ošetřeny nepromokavou membránou a povrchovou úpravou galvalume. Výsledkem je zvenku pevná kovová stavba, kontrastující s okolní přírodou. Uvnitř převládá dřevo, které vytváří atmosféru tepla a pohodlí.

Rekreační dům „Casas Alpes São Chico“

foto: Alessandro Quevedo

Rekreační dům „Casas Alpes São Chico“

architektonické studio: Porto Quadrado
plocha: 105 m2
lokalita: São Francisco de Paula, Rio Grande do Sul, Brazílie
realizace: 2018 až 2019

Sabína Zavarská
foto: Alessandro Quevedo
video: Daniel Frohlich

Kategorie: Návštěvy domů
Tagy: izolační panely víkendové chaty
Sdílejte článek

Diskuze

  • To nemusíte jezdit až do Brazílie, Certifikovaný SIPs panel vyrábíme u nás a takovouto montáž hravě děláme do dvou dnů

    rené