Bydlení v barokní sýpce z 18. století nedaleko Brna

06. 04. 2020
Diskuze (1)
Sdílet

Interiéry s využitými starými trámy jsou vždy lákavé. Sýpka z 18. století přebudovaná na velkorysé prostorné byty se zachovalými původními restaurovanými prvky nabízí velice osobitý styl bydlení. V bytech jsou barokní sloupy, dřevěné trámy a kamenné obložení, staré téměř tři sta let.

Sýpka v Sokolnicích nedaleko Brna, která prošla unikátní rekonstrukcí, pochází z roku 1745. Pod názvem Domov s duší vzniklo v původních prostorách dvacet jedna zcela originálních bytů, propojujících historickou velkolepost s nejnovějšími technologiemi.

„Moderní prvky budově vdechly originalitu, funkčnost a zároveň citlivě doplnily kvalitu, prověřenou staletími. Zapomeňte na umělý kámen, plastová okna či laminátové podlahy. Zapomeňte na napodobeniny čehokoliv a vsaďte na staletími prověřené materiály,“ říká investorka Jolana Zouharová.

Domov s duší

V projektu si vybudovala vlastní bydlení i investorka Jolana Zouharová. Svůj domov si zařídila s ohledem k typu domu a hezky si pohrála s barvami. FOTO A PODKLADY DOMOV S DUŠÍ

Byty mají dispozice 1 až 4+kk a rozlohy od 37 do 105 metrů čtverečních. Většina z nich má lodžie a terasy, byty v přízemí disponují vstupem do soukromé zahrady. Interiéry zdobí barokní trámy a sloupy, na jejichž zhotovení bylo použito dřevo, pokácené na začátku 18. století. V celém domě se zachovalo co nejvíce původních materiálů. Okna rámuje kamenné ostění, vchodové dveře z masivního dubu jsou původní a po citlivé restauraci.

„Domu jsme ponechali historické kouzlo, zároveň dbáme na všechny moderní a funkční prvky bydlení. Střechu jsme pokryli klasickou bobrovkou, na míru jsme vyrobili dřevěné lodžie, které do bytů vnášejí dostatek světla a umožňují vytvořit si domov s venkovní oázou,“doplňuje paní Zouharová. Podlahy v obytných prostorech jsou dřevěné, koupelny mají špičkové vybavení od značek Villeroy&Boch, Hansgrohe a Kaldewei.

Domov s duší

Na stěně za schodištěm je použita luxusní tapeta Fornasetti. Stejný dekor se objevuje i za kuchyňskou linkou. FOTO A PODKLADY DOMOV S DUŠÍ

Originální nejsou jen byty, ale i celá budova. Při vstupu do domu vcházíte do prostorné haly s ručně vyrobenou cihlovou dlažbou. Výjimečný je stometrový společný prostor v přízemí, který slouží jako místo pro setkávání, oslavy, výstavy nebo přednášky. Budova disponuje také společnou zahradou.

„V projektu Domov s duší sázíme nejen na kvalitu řemeslného zpracování, detaily, prvotřídní materiály nebo estetiku, ale především na kvalitu života, kterou toto osobité bydlení nabízí. Přírodě na dosah, přesto s městem za zády,“ uzavírá Jolana Zouharová.

Domov s duší

Mezzonetový typ bydlení je oblíbený pro svoji prostornost a vzdušnost. FOTO A PODKLADY DOMOV S DUŠÍ

Profil

Nemovitost

Renovovaná barokní sýpka z 18. století s byty 1 až 4+kk o rozloze 37 až 105 m2

Investor

Jolana Zouharová

Připravila: Martina Paulová
Foto a podklady: Domov s duší
Zdroj: časopis HOME

Kategorie: Návštěvy domů
Tagy: rekonstrukce bydlení renovovaná sýpka sýpka
Sdílejte článek

Diskuze

  • Příjemné bydlení bez vychloubání, jenom by mě zajímalo, jak stavebník (stavebnice je asi hloupost, to byl před časem Merkur a nyní Lego :-)) dosáhl kolaudace zábradlí, které je proti normám.

    Pavel