Rezidence Královská Vyhlídka nabízí krásný pohled nejen na karlovarskou promenádu…

04. 06. 2011
Diskuze (0)
Sdílet

V centru evropsky významného lázeňského města Karlovy Vary byl představen dokončený bytový projekt s romantickým názvem Královská Vyhlídka. Jak sám název napovídá, tento architektonicky zajímavě řešený bytový komplex nabízí díky své poloze v klidné Libušině ulici příjemné bydlení s krásným výhledem na karlovarské pamětihodnosti a promenády. Rezi-denční projekt tvoří dvě budovy s moderně řešenými jednotkami, mezi jejichž přednosti patří nadstandardní vybavení včetně kvalitních dřevěných podlahových krytin od švédského výrobce Kährs, které do projektu dodala společnost Kratochvíl parket profi, výhradní dovozce a distributor značky Kährs pro Českou republiku. Podlahy všech 50ti bytových jednotek rezidence pokrývá 5 000 m2 tří-lamelové dubové podlahy dekoru Dub Como s lakovanou povrchovou úpravou.

„Královská Vyhlídka představuje architektonicky zajímavě řešený rezidenční projekt, do jehož luxusně vybavených bytů nacházejících se v lázeňském prostředí Karlových Varů hledal investor podlahovou krytinu odpovídající kvality,“ představuje Rezidenci Královská Vyhlídka Ing. Petr Minařík, projektový manažer investora. „Lakovaná tří-lamelová dřevěná krytina švédské značky Kährs, kterou do projektu dodala společnost Kratochvíl parket profi, splnila naše očekávání jak z hlediska špičkové kvality produktu, tak i designem. Rovněž spolupráce s KPP probíhala díky kompletnímu a kvalitnímu servisu, bezproblémové komunikaci a operativnosti ze strany KPP na vysoké úrovni,“ dodal Ing. Petr Minařík.

Dekor Dub Como z kolekce European Naturals firmy Kährs je charakteristický tří-lamelovou strukturou s jemnými odchylkami odstínů a vzorů. „Dřevěné podlahy od společnosti Kährs jsou konstruovány na principu několika vrstev. Oproti masivním dřevěným podlahám jsou tyto krytiny stabilnější, odolné proti prohýbání, sesychání i praskání. Kromě kvality a praktičnosti podlah dbá Kährs při výrobě rovněž na ochranu životního prostředí a je ohleduplný k trvale udržitelnému rozvoji,“ vysvětluje Ing. Petr Kratochvíl, jednatel společnosti KPP, a pokračuje: „Dřevina dub patří mezi tvrdé a objemově stálé dřeviny, které jsou praktické, odolné a díky své příjemné kresbě v řezu také velmi oblíbené u zákazníků.“ Povrchová úprava saténovým lakem doplňuje charakter dřeva a zdůrazňuje jeho přirozené živé struktury. Palubky o rozměrech 2423 x 200 mm jsou 15 mm silné s tloušťkou nášlapné vrstvy 3,6 mm, která umožňuje 2 – 3 zbroušení. Střední část palubek tvoří výztuž z masivu. Praktický a univerzální středně tmavý odstín bude velmi dobře sloužit ve všech obytných místnostech jednotlivých bytových jednotek, navíc vkusně doplní a zvýrazní jak světle, tak tmavě laděný interiér, ať klasického či moderního stylu.

Jednotlivé palubky dřevěné krytiny Dub Como jsou vybaveny mechanickým zámkovým spojem Woodloc®, který pokládku krytiny usnadňuje a urychluje. Společností Kährs patentovaný zámkový spoj Woodloc® je silnější než běžné lepené spoje na pero a drážku. Woodloc® si zachovává svou sílu i při změnách klimatu v místnosti, proto spoj mezi dílci zůstává při normálním kolísání klimatických podmínek a zatížení stále těsný. Pro samotnou pokládku krytiny si společnost KPP vybrala svého smluvního partnera firmu SOLITER parket, s.r.o., specialistu na pokládku podlahových krytin. Součást materiálů dodaných ze strany KPP tvořily kromě dřevěné krytiny rovněž parotěsná fólie, podložka zabraňující kročejovému hluku či soklové a přechodové lišty. Vedle technického dozoru investora a dozoru stavbyvedoucího zajišťoval kontrolu nad pokládkou krytiny odborný dozor ze strany KPP.

Luxusně vybavené bytové jednotky se mohou kromě nadstandardních dřevěných parket od Kährsu, které jsou umístěny ve všech obytných místnostech bytových jednotek s výjimkou koupelny, pyšnit sanitární keramikou značky Laufen, vodovodními bateriemi Grohe, obklady a dlažbou nejvyšších kvalit, dřevěnými eurookny, podlahovým přitápěním koupelen či interiérovými dveřmi s dýhou z amerického ořechu. Součástí jednotlivých bytů s dispozičním řešením 1+kk až 4+kk jsou sklepní kóje a garážové stání. Většina jednotek má k dispozici terasu nebo balkon. Zmiňme rovněž důležité bezpečnostní vybavení bytového komplexu, jehož součástí jsou domovní videotelefony a kamerový systém. Vybrané jednotky mají navíc k dispozici klimatizaci, zabudovaný elektronický bezpečnostní systém, předokenní žaluzie a rolety či přípravu pro zabudování krbu. Všem obyvatelům rezidence jsou k dispozici rovněž komplexní služby zajišťované společnou recepcí.

Stavební činnost na bytovém projektu rezidence Královská Vyhlídka developerské společnosti SATPO Development, s.r.o. zaštítila firma Skanska CZ a.s. Oba dva domy tohoto luxusního bydlení v Karlových Varech byly úspěšně zkolaudovány na jaře tohoto roku. Okolí rezidence Královská Vyhlídka, která se nachází nedaleko hotelu Imperial, nabízí majitelům všech bytů klidnou přírodu, procházky v lázeňských parcích a na kolonádách či romantické centrum historického města. Zájemci o sport najdou své vyžití na golfových hřištích, tenisových kurtech či v nedalekých lyžařských střediscích.

Více informací naleznete na: www.kpp.cz

Kategorie: Návštěvy domů
Tagy: architektura byt rezidence Rezidence
Sdílejte článek

Diskuze