Rodinný dům z Hlinska je postavený z cihel HELUZ Family 44 broušená bez dodatečného zateplování
Zdroj: HELUZ

Vítězný dům soutěže HELUZ Dům roku 2024 stojí v českém Hlinsku

22. 06. 2024 Sdílet

Velká soutěž o nejlepší realizaci z cihel HELUZ má konečně svého vítěze, kterého jsme poznali také díky hlasování veřejnosti. Prvenství v soutěži HELUZ Dům roku 2024 si odnáší rodinný dům v české obci Hlinsko. Výhru 100 tisíc Kč (4 000 eur) pro vítězný dům rozdělil výrobce fifty-fifty mezi investora, pana Lukáše Halamku s rodinou, a projektanta domu, Ing. Martina Duchečka.

Rodinný dům z Hlinska je postavený z cihel HELUZ Family 44 broušená bez dodatečného zateplování a slouží jako útočiště rodině s dvěma malými dětmi. Halamkovi si při výběru stavebního materiálu nechali poradit od projektanta a informace si ověřovali i u kolegů a známých, kde je odpovědi plně přesvědčili, že chtějí stavět z pálené cihly bez dodatečného zateplování. 

Stavby z kompletního cihelného systému se vykazují výbornou kompatibilitou a pevností.

Stavby z kompletního cihelného systému se vykazují výbornou kompatibilitou a pevností. Zdroj: HELUZ

Při výběru kvalitních pálených cihel hrál důležitý faktor kompletní cihelný systém, který HELUZ nabízí. Krom obvodového zdiva tedy rovnou využili příčkovky, věncovky, stropní vložky Miako, keramické překlady i překlad HELUZ Family 3in1 nosný, který si chválili pro uložení venkovních žaluzií. Halamkovi využili i služby výpočet materiálu, díky čemu přesně věděli kolik materiálu bude na stavbu rodinného domu potřeba.  

„Hlavní výhodu vidím v tom, že je to součástí celé dodávky materiálu od HELUZu, nemusíte tedy čekat na žádné subdodavatele“ chválí si investor, s kterým souhlasí i regionální manažer, který byl jménem firmy výhru předávat. S kompletním cihelným systémem HELUZ postavíte celou hrubou stavbu bez dodatečného zateplování.

Při výběru kvalitních pálených cihel hrál důležitý faktor kompletní cihelný systém, který HELUZ nabízí.

Při výběru kvalitních pálených cihel hrál důležitý faktor kompletní cihelný systém, který HELUZ nabízí. Zdroj: HELUZ

Projektant sám preferuje cihelný blok s broušenou spárou, a to díky jeho tepelněizolačním a akustickým vlastnostem a bez potřeby dodatečného zateplení. Jednovrstvá konstrukce dle něj zjednodušuje pracovní proces, šetří náklady, zabraňuje hnízdění ptáků či jiných živočichů. Přímo z nabídky HELUZ preferuje broušenou cihlu HELUZ Family 2in1, která je plněná expandovaným polystyrénem, pro ještě vyšší tepelněizolační vlastnosti. 

„Stavby z kompletního cihelného systému se vykazují výbornou kompatibilitou, pevností. Zjednodušují tak pracovní proces a minimalizují chyby. Vyznačují se dobrými tepelněizolačními a akustickými vlastnostmi.“ Vysvětluje projektant.

Výhru 100 tisíc Kč (4 000 eur) pro vítězný dům rozdělil výrobce fifty-fifty mezi investora, pana Lukáše Halamku s rodinou, a projektanta domu, Ing. Martina Duchečka.

Výhru 100 tisíc Kč (4 000 eur) pro vítězný dům rozdělil výrobce fifty-fifty mezi investora, pana Lukáše Halamku s rodinou, a projektanta domu, Ing. Martina Duchečka.
Zdroj: HELUZ

Vítězům ještě jednou gratulujeme a těšíme se na další stavby z kompletního cihelného systému.

ZDROJ: PR článek společnosti HELUZ

Kategorie: Návštěvy domů
Tagy: cihlový dům heluz soutez s Heluzem
Sdílejte článek