Zdroj: BUILDING Shutter Systems

Co byste měli vědět o předokenních roletách?

30. 11. 2021 Sdílet

Pokud vybíráte předokenní rolety, jistě nám dáte za pravdu, že nemusí být snadné se v široké nabídce zorientovat. Jaké jsou možnosti a které rolety budou vhodné právě pro vás? Připravili jsme si přehled základních informací, které vám pomůžou s výběrem.

Jaký typ rolet bude vhodný pro vaši stavbu?

Venkovní rolety se podle konstrukce a také způsobu montáže rozdělují na zaomítací, nadokenní, rolety pro dodatečnou montáž a rolety do překladů. Jaký je mezi nimi rozdíl?

Zaomítací rolety, jak je už z názvu patrné, se instalují přímo pod omítku. Z toho důvodu je nezbytné montáž rolet zohlednit už v prvotní fázi stavby či rekonstrukce a počítat s nimi v projektu. Řešení se ale dá vždy najít, pokud jste například zrovna zateplili dům a rozhodli jste se rolety pořídit, je možné vyříznout otvor, do kterého se roletový box umístí.

Stejně jako v případě zaomítacích rolet, také montáž nadokenních rolet byste měli naplánovat ještě na začátku stavby či rekonstrukce a zahrnout je do projektu. Nadokenní rolety se totiž umisťují společně s oknem, protože je tvoří PVC box přístupný z interiéru. Další typ venkovních rolet se umisťuje do speciální dutiny stavebního překladu, který dodávají přímo výrobci cihel.

Venkovní žaluzie na rodinném dvojdomku

Zdroj: BUILDING Shutter Systems

Pokud jste se pro venkovní rolety rozhodli až dodatečně, i pro vás máme řešení. Box rolet, které jsou vhodné pro dodatečnou montáž, je sice v okně vidět, ale na funkčnosti se nic nezmění. Tyto venkovní rolety se můžou nainstalovat kdykoli, na původní budovu, při rekonstrukci i na novostavbu.

Venkovní rolety nebo žaluzie?

Interiérové žaluzie sice dokážou poměrně účinně odstínit slunce, nikdy vám však neposkytnou úplné zatemnění místnosti, jako to dokážou exteriérové rolety. Venkovní rolety oproti obyčejným žaluziím také izolují teplo v bytě a snižují hluk zvenku.

Venkovní rolety oproti žaluziím slouží také jako praktický bezpečnostní prvek. Chrání vaše okno před zloději i nepřízni počasí.

Ovládejte venkovní rolety odkudkoliv

Pokud vybíráte vhodné rolety, jistě jste již uvažovali i nad jejich ovládáním. Na trhu jsou dostupné buď rolety s manuálním ovládáním, nejčastěji s klikou, popruhem či pružinou.

Ovládání žaluzie

Zdroj: BUILDING Shutter Systems

Komfortnější možností je jednoznačně elektrické ovládání rolet, které může fungovat buď spínačem vedle okna nebo dálkově. Za zvážení jistě stojí začlenění rolet do systému vaší chytré domácnosti, pak je budete moct ovládat skrze mobilní aplikaci odkudkoliv.

Ruka držící ovládání

Zdroj: BUILDING Shutter Systems

Venkovní rolety zkrátka nabízí řešení pro každou budovu a stavbu. Díky dotačnímu programu Nová zelená úsporám je navíc možnost získat příspěvek, který pokryje až 50 % výdajů, stačí si podat žádost. Pokud máte k venkovnímu stínění další otázky, neváhejte kontaktovat českého výrobce stínící techniky BUILDING Shutter Systems, který vyrábí kvalitní venkovní rolety pod značkou Minirol.

Zdroj: PR článek společnosti BUILDING Shutter Systems

Kategorie: Rekonstrukce domu
Tagy: Chytré ovládání elektrické ovládání předokenní rolety rolety venkovní rolety venkovní žaluzie zaluzie zatemňujíci rolety
Sdílejte článek