Zdroj: www.efatra.cz

Hledáte novou podlahu pro váš domov? Přečtěte si doporučení od architektky

12. 05. 2022 Sdílet

Prohlížíte si na internetu už několikátou fotku interiéru a přemýšlíte, jak by stejná podlaha vypadala u vás v kuchyni? Uvažujete jestli se bude hodit ke stávající kuchyňské lince, kterou měnit určitě nechcete? Nebo přemýšlíte jaký typ podlahové krytiny zvolit do celého bytu? V následujícím článku vám zkusíme dát pár typů, jež by vám s výběrem mohly pomoci.

Na začátku si pojďme zodpovědět základní otázku. Volit do celého bytu jeden vzor podlahy nebo je lepší vzory kombinovat? Architektka Ing. Kamila Douděrová, kterou můžete znát z televizního pořadu Jak se staví sen, doporučuje: „Pokud vyměňujete podlahu v celém interiéru, tak jednoznačně doporučuji sladit podlahy do jednoho vzoru. Jednotlivé místnosti se tak hezky propojí. Ideálně volte jeden neutrálnější dekor, který pak můžete doplnit o barevně výraznější kusové koberce.“ A pokud vyberete lepené vinylové podlahy nebo voděodolné plovoucí vinylové podlahy, můžete sladit vzor i s koupelnou či záchodem, kde se předpokládá větší vlhkost.

Světlejší nebo tmavší vzor na podlahu?

Po světlých vzorech se dívejte v případě, že nedisponujete příliš velkými místnostmi, které potřebujete opticky zvětšit. Světlé vzory totiž méně pohlcují světlo a umožní tak interiér rozjasnit a navodit v něm pocit čistoty. K bílému nábytku, jenž je v poslední době velmi v oblibě, ale nevolte příliš světlé odstíny, výsledná kombinace by mohla působit příliš chladně až sterilně. Ideálně volte vzor podlahy o dva odstíny tmavší nebo světlejší než je barva nábytku.

Pokládka vinylovaé podlahy

Plovoucí vinylová podlaha Fatra SILVERO-click, Dub měsíční, cena 908 Kč/m2. Zdroj: www.efatra.cz

Pokud ale máte místnosti dostatečně prostorné, nemusíte se bát ani tmavších vzorů na podlahu. Ty vám do bytu přinesou pověstné teplo domova a zútulní jej. Stejně tak kombinace tmavší podlahy a bílého nábytku bude velmi povedená.

Když dřevo, tak dub nebo buk?

V interiéru vždy kombinujte maximálně 3 dekory dřeva, ať už na podlaze, okenních rámech či kuchyňské lince. Kamila Douděrová ve svých návrzích nejčastěji používá dubové dřevo. „Dubové dekory jsou sázka na jistotu. Na rozdíl třeba u bukového dřeva, které je hodně poplatné době, se dají velmi snadno kombinovat s jinými dekory.“ Pokud se rozhodnete pro vinylovou podlahu, můžete se podívat na české vinylové podlahy Fatra SILVERO. Zde najdete 10 dubových dekorů. „Tyto dekory mají velmi věrohodnou kresbu dřeva a vinylové podlahy jsou navíc velmi příjemné na údržbu,“ říká Kamila Douděrová.

Vinylová podlaha dubová v obýváku

Vinylová podlaha Fatra SILVERO-fix, Dub bavorský, cena 617 Kč/m2. Zdroj: www.efatra.cz

V novém virtuálním návrháři podlah si navíc můžete zkusit vzory Fatra SILVERO položit na nečisto. Do aplikace si nahrajete fotku vašeho interiéru, a pak už jen jedním klikem měníte vzory a vybíráte, který bude vaší podlaze slušet nejvíce.

V případě, že byste chtěli raději porovnat fyzický vzorek podlahy se stávajícím nábytkem, můžete si jej objednat až k vám domů.

Více informací najdete na www.efatra.cz

Zdroj: PR článek společnost Fatra, a. s.

Kategorie: Rekonstrukce domu
Tagy: bukové parkety dubova podlaha vinyl vinylové podlahy
Sdílejte článek