Zdroj: Rehau

Jak zabezpečit preventivní ochranu oken proti vloupání?

22. 07. 2021 Sdílet

Víte, že každé 3 minuty dochází k vloupání? A víte v kterou denní dobu? Mnoho lidí si myslí že v noci, ale opak je pravdou. Ve většině případů k vloupání dochází ve dne a v 80 % se tak děje sklepním oknem nebo balkonovými dveřmi. Pokud jsou tyto špatně zajištěné, profesionální zloděj je za deset vteřin uvnitř. Ve 44 % případů se zloděj dovnitř sice nedostane, ale zanechá za sebou spoušť v podobě poškozených oken či dveří, jejichž oprava je vždy drahá. Takže co s tím?

Řeknete si, že klasický alarm je nejlepší ochrana vašeho majetku, jenže ten začne hlásit nebezpečí až v okamžiku, kdy dojde k narušení okna či dveří, to znamená ke škodě. Německý výrobce oken přišel ale s nápadem, jak potenciálního zloděje odradit ještě dříve, že se pustí do páčení okna či dveří. Vyvinul za tímto účelem preventivní ochranný systém SMART GUARD, který umístil do profilu okna, respektive dveří. Funguje to tak, že pokud se někdo přiblíží k oknu, systém (čidlo) detekuje podezřelý pohyb zhruba 20 cm od okna. Nejprve se spustí vizuální varování cizí osoby prostřednictvím jasně viditelné červené kontrolky a pokud systém vyhodnotí, že nebezpečí stále hrozí, spustí akustický signál. Integrovaný snímač otřesů následně dává pozor na to, zda nedojde přesto všechno k manipulaci s oknem, a pokud ano, spustí se již alarm. Ten může být samozřejmě napojený na standardní domovní alarm, například i propojený s pultem centrální ochrany. Pokud se k oknu přiblíží nějaké zvíře, obyčejně prchá už při světelném varování.

Okenní systémy

Zdroj: Rehau

Tato důmyslná preventivní ochrana by měla odradit většinu zlodějů, kteří místo překonávání překážek zvolí raději jednodušší cestu – únik nebo jiný již nezabezpečený dům. Napájení systému je bateriové a zařízení komunikuje za pomocí radiových vln, takže není potřeba žádná kabeláž. Instalace REHAU SMART GUARD je velmi jednoduchá a rychlá. Dokonce je možná dodatečná instalace, a to jak do okenních systémů SYNEGO, tak i GENEO. A pokud má někdo doma SMART HOME, ani v tomto případě není těžké s ním spolupracovat. Pro větší pohodlí uživatele je k dispozici aplikace a volitelně dálkové ovládání pro svazek klíčů s jehož pomocí lze SMART GUARD nezávisle na aplikaci aktivovat a deaktivovat. Okna v prvním patře, kterým nehrozí nebezpečí vloupání, lze opatřit okenním magnetem a v aplikaci se pak zobrazuje, zda jsou všechna okna zavřená či nikoliv. Což může pomoci například při hrozící bouřce.

Více informací naleznete na www.rehau.cz

Zdroj: Rehau

Kategorie: Rekonstrukce domu
Tagy: bezpečnostní okna Chytré technologie Inteligentní systémy Od partnerů okenní profily Okenní systémy okno
Sdílejte článek