Je to pravda odvěká …

Šaty dělají člověka a fasáda dům. Fasáda dotváří charakter budovy, naznačuje originalitu architekta i osobitost majitele. To nejpodstatnější je však vždycky skryto pod ní. Majitel každé stavby se vždy, když se rozhodne fasádu obnovit, orientuje především na dvě věci: co je potřeba opravit a co to bude stát.
Reklama

V posledních letech pak také na to, jak (a hlavně o kolik) revitalizace obvodového pláště budovy sníží spotřebu tepla potřebného k vytápění a o kolik let se prodlouží životnost budovy, jak se zvýší tepelná pohoda, jak se zvýší komfort bydlení.

Dotace programů Zelená úsporám vyvolaly zateplovací boom. Smyslem však nebylo „nalepit na domy polystyren“, ale odborně domy zateplit. Odborné diskuse poslední doby naznačují, že ne vždy a ve všech případech tomu tak bylo. Mnohdy místo úvahy o kvalitě převládla úvaha o nízké ceně. „Odborný“ názor „dáme tam osmičku nebo desítku, to bude stačit a nebude to stát moc…“ se těžko může srovnat s kompetentním názorem projektanta, který z mnoha zateplovacích systémů zvolí ten nejvhodnější. A certifikovaný. Je to skutečně věc odborná. A v žádném případě ne pocitová.

Nová fasáda (resp. kompletní obvodový, revitalizovaný plášť domu) by měla být krásná. Na rozdíl od šatů se neobnovuje každý rok. Proto by měla být i kvalitní. Byť o něco dražší než ta za nejnižší cenu.

Ing. Jiří Bureš Výkonný ředitel KASTEN spol. s r.o.

Ing. Jiří Bureš Výkonný ředitel KASTEN spol. s r.o.

KASTEN spol. s r.o.
Větrná 145, 277 11 Neratovice – Byškovice
Tel: +420 318 647 150; +420 318 647 152
e-mail: info@kasten.cz; www.kasten.cz

ZDROJ: PR článek společnosti KASTEN spol. s r.o.

Reklama
Reklama

Komentovat