Ještě větší rozměry oken pro moderní bydlení

Ještě větší rozměry oken pro moderní bydlení

05. 03. 2019 Sdílet

Před deseti lety se na trhu objevil kompozitní materiál na bázi PVC a skelných vláken RAU-FIPRO® od společnosti REHAU, který znamenal zásadní zlom v navrhování okenních systémů. Tento materiál eliminoval všechny neduhy velkých formátů a umožnil vyrábět okna či dveře v rozměrech, které byly možné jen u hliníkových profilů.

Navíc do určitých rozměrů nebylo nutné používat ocelové výztuhy, což vedlo k vylepšení součinitele prostupu tepla a ke snížení hmotnosti okna. REHAU nyní představuje novou generaci kompozitního materiálu RAU-FIPRO X, která posunuje možnosti architektury o další kus dál, tedy hlavně do šířky a výšky.

FOTO REHAU

FOTO REHAU

Materiál RAU-FIPRO X má mnohem vyšší podíl skelných vláken (o 53,8 % více), než tomu bylo dříve. Výsledkem je výrazně větší stabilita a tvarová stálost velkých formátů. Nízká hmotnost okenních prvků díky absenci ocelové výztuhy usnadňuje manipulaci a následnou instalaci. Přitom však zůstaly zachovány všechny pozitiva první generace GENEO oken, to znamená výborné tepelněizolační vlastnosti a vynikající hlukový útlum (do 47 dB). Důležitý je rovněž faktor bezpečnosti, neboť okna GENEO jsou odolnější proti vloupání. To hlavní se však odehrálo v rozměrovém růstu. Nevyztužené křídlo v bílé barvě může být s kompozitním materiálem RAU-FIPRO X navrženo až do výšky 2,4 m a šířky 1,45 m. Naopak u vyztuženého profilu v bílém provedení výška narostla až na 2,8 m a šířka na 1,6 m. Jestliže budete požadovat jiné barevné provedení, pak se v případě lepeného skla „musíte smířit“ s výškou 2,5 m a šířkou 1,5 m! Křídlo z tohoto materiálu unese sklo o hmotnosti až 100 kg.

FOTO REHAU

FOTO REHAU

Plastová okna jsou velmi oblíbená hlavně pro svou dlouhodobě snadnou údržbu. Z pohledu široké škály dekorů KALEIDO COLOR (od fólie, přes barvu až po imitace hliníku a dřeva) je stupnice jejich použití z architektonického hlediska bezkonkurenčně nejširší. Díky inovaci kompozitního materiálu RAU-FIPRO X má teď okenní systém GENEO vylepšenou tuhost i větší odolnost proti ohybu, což je, vzhledem ke stále častějšímu používání tmavých dekorů, velmi důležitý aspekt především v létě, kdy se okenní profily zahřívají i na velmi vysoké teploty. Další informace lze nalézt na www.rehau.cz

ZDROJ: PR článek společnosti REHAU

Kategorie: Rekonstrukce domu
Tagy: plastova okna
Sdílejte článek