Nakupujte u prověřených dodavatelů stínicí techniky

Nakupujte u prověřených dodavatelů stínicí techniky

25. 06. 2014
Diskuze (0)
Sdílet

Aby pomohlo laické i odborné veřejnosti orientovat se na trhu mezi firmami, které se zabývají stínicí technikou, rozhodlo se Sdružení výrobců stínicí techniky a jejích částí (SVST) udělovat firmám, které má možnost určitým způsobem sledovat, certifikát „OVĚŘENÁ FIRMA V OBORU STÍNICÍ TECHNIKY“.

Hlavním smyslem přidělování certifikátu je podpora firem, které na českém trhu stínicí techniky reprezentují kvalitu a serióznost, a které tedy stojí za to zvolit za své obchodní partnery.

Certifikát může být přidělen členským firmám SVST, které jsou současně ochotny poskytnout informace potřebné k posouzení firmy, a to vždy na období jednoho roku. Přidělení certifikátu bude provázeno oprávněním používat logo tohoto ocenění.

V zásadě to sice neznamená, že firma, která certifikát nevlastní, nemůže být seriózní nebo kvalitní. Nicméně u takové firmy si musí zákazník sám firmu posoudit a nést i riziko svého odhadu, zatímco u firem takto oceněných provedlo za případného zákazníka tento předvýběr SVST.

Certifikát pro rok 2014 obdržely následující firmy:

ALMMA s.r.o.
ALUKON KG
ALUPRA s.r.o.
ALUPROF SYSTEM CZECH s.r.o.
ALURA spol. s r.o.
ALUROL spol. s r.o.
BATIMA API CZECH, k. s.
BECKER – motory s.r.o.
Building Plastics ČR, s.r.o.
CLIMASTYL s.r.o.
Gerhard Geiger GmbH & Co. KG
HAVEL Richard
HELIOTECH, s.r.o.
HELLA stínící technika, a.s.
HOPA Plzeň s.r.o., Plzeň
ISOTRA a.s.
LOMAX & CO s.r.o.
METALPLAST CZ s.r.o.
PELZ CZ s.r.o.
PROKLIMA stínící technika s.r.o.
SAMEZALUZIE.CZ
SERVIS CLIMAX a.s.
Sodoma Perfecta s.r.o.
SOMFY, spol. s r.o.
STOTTAN s.r.o.
ZEBR s.r.o.

Sdílení dat, díky němuž je možné uvedené firmy posuzovat, slouží kromě toho také ke sledování vývoje na trhu stínění, např. trendů v jednotlivých typech stínění. Za rok 2013 poskytly údaje následující výsledky – viz graf (údaje v % podílu jednotlivých typů stínění podle obratu, realizovaného na českém trhu):

Sdružení výrobců stínicí techniky a jejích částí

Sdružení výrobců stínicí techniky a jejích částí

Z údajů za rok 2013 je patrné, že zatímco např. venkovní žaluzie, markýzy či sítě proti hmyzu si přibližně zachovaly svou pozici z předchozích let, dochází opět k posílení pozice interiérového stínění, a to zřejmě díky výraznému rozšiřování nabídky vzorů, barev a materiálů. Vnitřní stínění se tak stává stále výraznějším designovým prvkem. Význam venkovního stínění si naproti tomu zachovává především svou roli v úsporách energie na vytápění či chlazení budov, případně ve zvýšení zabezpečení otvorových výplní.

Certifikát Ověřená firma v oboru stínění byl oceněným firmám předán při příležitosti Dne stínicí techniky – 16. května 2014.

Organizátorem tohoto svátku stínění bylo Sdružení výrobců stínicí techniky a jejích částí (SVST) již počtvrté a letos na tento den připravilo několik aktivit na Střední odborné škole stavební a zahradnické v Praze 3 (www.skolajarov.cz), a to:
• přednášku pro studenty o stínicí technice a jejím vlivu na energetickou bilanci budov,
• výstavu fotografií realizací stínicí techniky a
• expozici vzorků stínicích prvků.

zdroj: Sdružení výrobců stínicí techniky a jejích částí

zdroj:  Sdružení výrobců stínicí techniky a jejích částí

Výstava i expozice budou k dispozici do13. června 2014.

zdroj: Sdružení výrobců stínicí techniky a jejích částí

zdroj:  Sdružení výrobců stínicí techniky a jejích částí

Zájemci však mohli navštívit také firmy ze svého regionu, které připravily další akce, jako např. slevy nebo dárky pro své zákazníky, Dny otevřených dveří, soutěž, komentovanou prohlídku výrobních prostor a další. Podrobné informace o aktivitách těchto firem naleznete na www.svst.cz/aktuality.

Sdružení výrobců stínicí techniky a jejích částí

Sdružení výrobců stínicí techniky a jejích částí

Jako každoročně také letos členové SVST poskytli dar ve formě stínicí techniky, a to v hodnotě celkem 36.000 Kč, tentokrát Oblastní charitě v Červeném Kostelci (www.hospic.cz).

Všem dárcům za jejich příspěvek děkujeme!

Ing. Štěpánka Lubinová
Výkonná manažerka SVST
www.svst.cz

ZDROJ: PR článek SDRUŽENÍ VÝROBCŮ STÍNICÍ TECHNIKY A JEJÍCH ČÁSTÍ

Kategorie: Rekonstrukce domu
Tagy: markyzy stineni zaluzie
Sdílejte článek

Diskuze