Venkovní rolety na střešních oknech
Zdroj: VELUX

Venkovní rolety a markýzy VELUX jsou osvědčeným způsobem ochrany před horkem

24. 05. 2023 Sdílet

V horkých letních dnech obvykle stoupá teplota nejen venku za okny, ale i doma, což může být překážkou pro klidný spánek, pohodovou práci nebo prostě vůbec pro normální bytí. Nejkreativnější nápady ve stylu „udělej si sám“, které doporučují mokré závěsy do oken či fénem z kostek ledu vytvářet chladivou mlhu, sice mohou teoreticky znít lákavě, ale účel nesplní. Praktičtějším a prověřeným způsobem chránícím před přehříváním půdních prostor se střešními okny jsou venkovní rolety a markýzy VELUX.

Venkovní stínění střešních oken VELUX chrání interiér před horkem a k tomu vždy nabízí ještě něco navíc – světelnou clonu, ochranu před hlukem a povětrnostními podmínkami anebo zabezpečení před vloupáním.

Chránit interiér před teplem i světlem od sluníčka lze na třech úrovních: Od citelné ochrany před horkem při zachování výhledu (venkovní markýza VELUX), přes skvělou tepelnou ochranu a účinné zatemnění (lehká venkovní roleta VELUX) až po komplexní celoroční řešení se špičkovou ochranou před přehříváním a dokonalým zatemněním (venkovní roleta VELUX).

Stínění strešních oken

Zdroj: VELUX

Venkovní roleta VELUX je všestrannou ochranou pro všechna roční období

Venkovní rolety VELUX jsou vyrobeny z velmi odolného lakovaného hliníku v tmavě šedém provedení (standard), případně ve světle šedé nebo tmavě šedé poměděné barvě. Mohou být solárně napájené nebo s elektrickým pohonem. Poskytují tepelněizolační ochranu ve všech ročních obdobích, v létě zamezují přehřátí interiéru a v zimě snižují úniky tepla.

Umožňují zcela zatemnit místnost a chrání střešní okno při špatném počasí, tlumí venkovní hluk z deště i krupobití a navíc poskytují skutečné soukromí. Bezúdržbová hliníková konstrukce venkovní rolety VELUX odolává těm nejnáročnějším povětrnostním podmínkám a pomáhá chránit okno i před vloupáním.

Venkovní rolety

Zdroj: VELUX

Lehká venkovní roleta VELUX zatemní a udrží příjemné klima

Lehká venkovní roleta VELUX (pouze) na solární pohon v sobě spojuje schopnost účinně zatemnit místnost a udržet v interiéru příjemné klima. Navíc jde o cenově výhodné řešení – katalogová cena pro nejběžnější velikost střešního okna je 7990 Kč vč. DPH.

Je vyrobena z pevné polyesterové tkaniny potažené PVC a vyztužené hliníkovými lamelami. Tkanina nepropouští světlo, je odolná vůči UV záření a nepodléhá degradaci materiálu. Současně lehká venkovní roleta VELUX pomáhá tlumit hluk z deště.

Její motor je poháněn energií ze slunce, takže roletu snadno namontujete i na starší okna VELUX bez nutnosti složitě přivádět elektřinu. Dobíjení funguje na bázi denního světla, tedy nezávisle na intenzitě slunečního záření. Baterie se solárním zdrojem zajistí dostatečné nabití až pro 200 operací.

Venkovni-rolety-markyzy-velux (8)

Zdroj: VELUX

Venkovní markýza VELUX propustí jen světlo, nikoli teplo ze slunce

Venkovní markýza VELUX z průsvitné tkaniny odrazí sluneční paprsky dříve, než dopadnou na sklo střešního okna, takže dokáže citelně snížit teplotu v interiéru a odstíní i sluníčko. Zároveň však ponechá výhled ven a propouští dovnitř světlo.

Markýzy VELUX jsou vyrobeny ze síťoviny ze 100% polyesteru, který odolává vlivům počasí a zaručuje dlouhodobou životnost. Markýzy jsou dostupné s manuálním i dálkovým ovládáním na elektrický nebo solární pohon.

Venkovní markýzy na oknech

Zdroj: VELUX

VELUX Touch: Venkovní stínění i střešní okna ovládnete dotykem

K  pohodlnému dálkovému ovládání budete moci nově využít VELUX Touch, což je komfortní způsob řízení vnitřního a vnějšího stínění i všech střešních oken na elektrický a solární pohon. Od obyčejného dálkového ovládání se liší možností mít pod kontrolou ne jeden výrobek nebo skupinu stejných výrobků, ale všechny dálkově ovládané výrobky VELUX v celém domě.

Když se do střešních oken opře slunce, zastíníte je všechna najednou jediným dotekem. Když je potřeba vyvětrat, stačí klepnout na časovač ventilace a otevřít střešní okna s tím, že se po 15 minutách sama automaticky zavřou. Samozřejmostí je možnost polohování oken i stínění (6 úrovní zastínění), v případě deště se bez nutnosti vaší součinnosti otevřená okna automaticky nastaví jen do polohy ventilace.

Ovládání venkovního stínění

Zdroj: VELUX

Oproti aplikaci (VELUX App Control) či automatickému systému (VELUX ACTIVE with Netatmo) se VELUX Touch obejde bez chytrých mobilních telefonů i wifi, takže se uplatní i v chalupě na konci světa. Navíc se velmi snadno instaluje a má intuitivní ovládání, které si rychle osvojíte.

Zdroj: PR článek společnosti VELUX

Advertisement

Kategorie: Rekonstrukce domu
Tagy: exteriérové stínění markyzy venkovní rolety
Sdílejte článek