Zdroj: Renson

Ocenění Red Dot Product Design Award 2022 pro Renson Fixscreen Minimal

14. 06. 2022 Sdílet

Společnost Renson si připisuje další úspěch na mezinárodní úrovni. Ocenění Red Dot Product Design Award pro Fixscreen Minimal řadí tyto screenové rolety mezi špičku ve svém oboru. Skutečnost, že belgický výrobce stínící techniky dokázal skloubit minimalistický design spolu s vysokou technologickou úrovní, vzbudila zájem i na mezinárodní úrovni.

Při vývoji rolet Fixscreen Minimal byl kladen hlavní důraz na to, aby se rolety hodily ke každému typu okna. Hlavní důraz byl kladen na funkčnost a možnost použití ve fasádách s minimalistickými okenními rámy. Každý díl rolety byl podroben novému vývoji, nový je box rolety, nosný profil látky, boční vodící kanály i elektrické propojení. Výsledkem jsou minimální rozměry všech component a špičkový design, bez viditelných šroubků. To znamená, že dnes je možné aplikovat stínící techniku na okna tak, že si jí skoro nevidíte.

Venkovní rolety na moderním domě

Zdroj: Renson

Paul Renson (CEO společnosti Renson) k tomu dodává: „Díky venkovnímu stínění jsou sluneční paprsky blokovány dříve, než se dostanou ke sklu (velkých) oken. Ve stále lépe izolovaných a vzduchotěsných budovách je to nejefektivnější, nejpřirozenější a nejudržitelnější způsob, jak v roce 2022 zajistit příjemné vnitřní klima bez rizika přehřívání. Koneckonců zabránit tomu, aby se náklady na elektrickou energii na chlazení vymkly kontrole, je prvořadou výzvou budoucnosti. Skutečnost, že systém Fixscreen Minimal získal ocenění Red Dot Product Design Award, dokazuje, že je oceňováno, jak takové stínící technika reaguje na nejnovější, minimalistické stavební trendy i z hlediska designu.”

Podomítkovou verzi Fixscreen Minimal lze použít pro každý projekt a na každý typ okna díky rozsáhlé nabídce bočních vodicích kanálů, včetně jedinečného volně stojícího a spojeného bočního vodicího kanálu. Je předsazený před okno a umožňuje spojit až tři zástěny do maximální šířky 12 metrů. „Úspěch v této soutěži je nejlepším důkazem solidního designu a kvality,” říká profesor Dr. Peter Zec (zakladatel a generální ředitel Red Dot Award) o vítězích Red Dot. „Potvrzuje, že designéři dokonale pochopili potřeby svých zákazníků.” „Na toto ocenění jsme obzvláště hrdí,” uzavírá Paul Renson (generální ředitel společnosti Renson). „Skutečně opět dokazuje, že se můžeme v našem oboru vyznamenat jako průkopníci s inovacemi, které dokonale odpovídají potřebám trhu.”

Více na www.renson.eu

Zdroj: Renson

Kategorie: Rekonstrukce domu
Tagy: exteriérové stínění oceneni okenní profily okna Red Dot Design Award rolety screenové rolety stínění oken venkovní rolety
Sdílejte článek