Okna v ložnici
Zdroj: Schüco

Okna Schüco WoodDesign: Ideální pro horské projekty

22. 02. 2023 Sdílet

Novými okny Schüco AWS WoodDesign míří světový výrobce hliníkových profilů společnost Schüco do segmentu dřevěných oken. Přitom si jeho systémy zachovávají odolnost a stabilitu hliníkového materiálu, který náročné klimatické podmínky, například na horách, zvládá lépe než dřevo. Designová proměna se totiž děje pouhým nalepením dřevěných dekorativních lišt na vnitřní stranu hliníkového profilu křídla.

„Hliníková okna Schüco jsou top produkty, ale v některých projektech technický povrch hliníku měl v interiéru své limity, lidé chtěli ladit okna s dřevěnými podlahami, nábytkem. Proto vítáme novinku Schüco AWS WoodDesign, která ukazuje, že to Schüco umí i se dřevem,“ říká Jakub Gašparík, zástupce obchodního ředitele společnosti DAFE-PLAST Jihlava, která realizuje projekty se systémy Schüco.

Mezi prvními, kteří pozitivně reagovali na novinku představenou na veletrhu For Pasiv, jsou podle něj architekti a projektanti apartmánových domů v horských střediscích.

Okna pro horské projekty

Zdroj: Schüco

Kdo na novinku slyšel nejvíce, jsou horské projekty, s interiéry z přírodních materiálů, kde převládá  především dřevo. S  obkladem Schüco WoodDesign totiž  nyní umíme dokonale přizpůsobit vnitřní stranu okenní výplně barvě dřeviny použité například na podlaze, na stěnách či nábytku. Navíc v exteriéru okna zůstává stále ušlechtilý materiál hliník, který velmi dobře odolává extrémním klimatickým podmínkám na horách,“ pokračuje Jakub Gašparík ze společnosti DAFE-PLAST Jihlava.

S novinkou Schüco WoodDesign dostal investor možnost vybrat si ze sedmi dřevěných dekorů: Pure, Natural, Walnut, Chocolate, Gris Beige, Savanna a Super White. Po konzultaci s realizační firmou si ale bude moci individuálně zvolit i další dřeviny. Speciálně pro dřevěný povrch Schüco AWS WoodDesign byly vyvinuty i dva nové tvary rozet – klika s pravoúhlou rozetou a klika s kulatou rozetou. Kromě toho je k dispozici i standardní okenní klika s oválnou rozetou, která dosahuje v uzamykatelné variantě odolnosti proti vloupání až RC 3.

Hliníkovo-dřevěná okna

Zdroj: Schüco

Hliníkovo-dřevěná okna Schüco AWS WoodDesign jsou k dispozici pro blokové okenní systémy  a balkónové dveře Schüco AWS 75 BS.HI+ (75 mm základní hloubka, High Insulated), AWS 75 BS.SI+ (75 mm základní hloubka, Super Insulated) a AWS 90 BS.SI+ (90 mm základní hloubka, Super Insulated). Vzniká tak stabilní a trvanlivé okno odolné proti venkovním povětrnostním vlivům s designem přírodního materiálu v interiéru, které si zachovává benefity hliníkových oken: Nejlepší tepelnou izolaci, úzké pohledové šířky a vysokou transparentnost.

Pro více informací navštivte www.schueco.cz.

Zdroj: PR článek společnosti Schüco

Kategorie: Rekonstrukce domu
Tagy: dřevěná okna hliníková okna hliníkové profily okno
Sdílejte článek