Betonová dlažba, která zaručí bezpečí a navíc se sama čistí

Betonová dlažba, která zaručí bezpečí a navíc se sama čistí

05. 02. 2015
Diskuze (0)
Sdílet

Ať už právě stavíte dům a přemýšlíte nad volbou správné dlažby pro jeho okolí nebo jste se při výběru spálili a zvolili nevhodný produkt, proto uvažujete o výměně, měli byste věnovat velkou pozornost nejen jejímu vzhledu, ale především jejím vlastnostem, které zaručí Vaši spokojenost s minimálním nárokem pro údržbu.

Tématicky se věnujeme odolnosti proti vnějším vlivům a dlouhodobým užitným vlastnostem. Vhodnou volbu produktu pro spokojeného zákazníka představují betonové výrobky společnosti DITON s. r. o..

Deště, mrazu a jiných nečistot pevného skupenství se nemusíte bát

Betonová dlažba, opatřená ochranou „ AQUASTOP“, je povrchově minimálně nasákavá, proto do sebe nevstřebává nečistoty. Nečistoty, které ulpí na povrchu betonové dlažby, jsou odplavovány dešťovou vodou do podloží a dlažba je dlouhodobě čistá. Déšť povrchu neškodí, naopak prospívá jeho očišťování. Při mrazivém počasí je velkou výhodou ochrany „AQUASTOP“ rychlé osychání povrchu, jelikož dlažba velmi rychle osychá skrze její nenasákavost. Ochranou„AQUASTOP“ disponují výrobky společnosti DITON s. r. o.. Nestihne-li voda oschnout a povrch je zledovatělý nebo namrzlý, lze použít posypovou sůl. Výrobky s ochranou „AQUASTOP“ jsou připraveny na agresivní prostředí.

Betonové dlažby DITON jsou během výroby podrobovány náročným zkouškám na stanovení odolnosti povrchu cementového betonu proti působení vody a chemických rozmrazovacích látek (zkráceně odolnost proti CHRL).

udrzba-betonove-dlazby-diton-v-zime

zdroj: DITON s.r.o.

Co to je zkouška CHRL?

Při zkoušce odolnosti proti CHRL se betonová dlažba ponořená v tříprocentním solném roztoku, který svým složením odpovídá standardně používané chemické posypové soli, až stonásobně zmrazí a zase rozmrazí. Jeden zkušební cyklus má dvě hodiny a začíná ochlazením dlažby z +20°C na -15°C. Tento cyklus se opakuje stokrát. Protože dlažba DITON dosahuje v těchto zkouškách pravidelně velmi dobrých výsledků, její výrobce zaručuje, že u této betonové dlažby nedojde k narušení ani, pokud ji budete-li ji během zimy udržovat posypovou solí či sypat k tomu určeným posypem.

Dlažba se umí čistit sama!

Další nespornou výhodou betonové dlažby DITON, vedle její odolnosti, je povrchová úprava s technologií EKOAKTIV, která funguje na principu fotokatalýzy. Díky ní je dlažba schopna se samovolně čistit a zbavovat nežádoucích nečistot, řas či mechu. Do směsi, při výrobě betonové dlažby, se přidává oxid titaničitý, který umí pohlcovat sluneční světlo, čímž urychluje zmíněný fotokatalytický proces. V praxi to znamená, že když se dlažba vystaví slunečnímu záření, spustí se na jejím povrchu chemická reakce a dochází k vypařování, pára rozkládá organické i anorganické nečistoty, odstraňuje bakterie, viry, houby, pesticidy aj. částice prachu.

Můžete si být jisti, že Vaše dlažba bude vždy čistá, aniž byste se museli zdržovat náročnou údržbou.

Betonová dlažba DITON Vám zkrátka věrně slouží po celý rok − bez sebemenších problémů si ji tak můžete užívat dlouhá léta bez velké námahy.

www.diton.cz

ZDROJ: PR článek společnosti DITON s.r.o.

Kategorie: Rady a Tipy Stavební materiály
Tagy: beton dlazba
Sdílejte článek

Diskuze

Nelze komentovat