CEMEX upravil receptury lehce zhutnitelných a samozhutnitelných betonů

09. 06. 2016
Diskuze (0)
Sdílet

Stavbu nového domu si přejeme maximálně urychlit, ale zároveň by to nemělo být na úkor kvality. Základy musejí být natolik pevné a spolehlivé, aby bez problémů nesly váhu nového domu po celou dobu jeho životnosti.

Pro tyto případy jsou jako stvořené značkové lehce zhutnitelné a samozhutnitelné betony COMPACTON. Z betonárny skupiny CEMEX je doveze autodomíchávač až na stavbu, v předem domluveném čase i kvalitě. Díky pokrokové receptuře, a nově i vyšší tekutosti, se ještě snadněji ukládají do konstrukce, například čerpáním. Při ukládání COMPACTONU je až 70% úspora času oproti běžným betonům vyžadujícím hutnění. Více na www.cemex.cz.

Vyšší tekutost moderních betonů vyráběných betonárnou zajišťují superplastifikátory, díky nimž se beton lehce zpracovává, jednoduše ukládá do konstrukce a snadno se v konstrukci rozlévá. CEMEX, přední světový dodavatel stavebních materiálů, inovuje receptury a uvádí na trh lehce zhutnitelné a samozhutnitelné betony COMPACTON s vyšším stupněm konzistence. Lehce zhutnitelné betony v pevnostních třídách C16/20 až C25/30 jsou nyní vyráběny s konzistencí F6. Konzistence samozhutnitelných betonů je nově označována třídou SF2. Ve třídě SF2 jsou standardně vyráběny betony COMPACTON od pevnostní třídy C25/30 výše.

Ukládka probíhá jednoduše přímo z autodomíchávače. foto: CEMEX Czech republic

Ukládka probíhá jednoduše přímo z autodomíchávače. foto: CEMEX Czech republic

COMPACTON se snadněji rozlije do roviny

Použití betonů COMPACTON je možné skoro ve všech typech konstrukcí, např. ve stropech, základových deskách, monolitických schodištích, ale i základových pasech, pilotech, sloupech, stěnách a vodotěsných betonových konstrukcích. Betony řady COMPACTON jsou s úspěchem využívány také pro realizaci tvarově složitých konstrukcí, kde umožňují dokonalé probetonování všech detailů, pro betonáž štíhlých a tenkých konstrukcí a také silně vyztužených konstrukcí. Právě při hustším vyztužení zlepšuje vyšší tekutost v kombinaci s drobnějším kamenivem (do 16 mm) používaným při výrobě všech betonů COMPACTON prostupnost betonů mezi výztuží. Do betonů COMPACTON lze využít také výztuž rozptýlenou ve formě drátků nebo vláken.

Betony řady COMPACTON jsou navrženy tak, aby dosáhly vysokého stupně rozlití. foto: CEMEX Czech republic

Betony řady COMPACTON jsou navrženy tak, aby dosáhly vysokého stupně rozlití. foto: CEMEX Czech republic

„Zkušenosti našich dlouholetých zákazníků ukazují, že nová řada COMPACTON má ještě lepší vlastnosti než čekali. Oceňují především to, že ve fázi betonování potřebují na stavbě o dva pracovníky méně než dřív,“ dodává k nové receptuře Ing. Miroslav Vojtek, hlavní technolog společnosti CEMEX.

Zázemí v nejmodernějších laboratořích

Receptury betonů COMPACTON jsou vyvíjeny ve spolupráci s výzkumnými laboratořemi společnosti CEMEX. Během vývoje jsou využívány celosvětové zkušenosti, nejmodernější poznatky do výroby přináší aktivní spolupráce s významnými akademickými a diagnostickými ústavy. Všechny betony řady COMPACTON splňují nepřísnější technické normy a předpisy.

Lehce zhutnitelný beton vyžaduje jen minimální vibrování, povrch je ale třeba urovnat. foto: CEMEX Czech republic

Lehce zhutnitelný beton vyžaduje jen minimální vibrování, povrch je ale třeba urovnat. foto: CEMEX Czech republic

Lehce zhutnitelné a samozhutnitelné betony CEMEX COMPACTON jsou vyráběny na vlastních moderních betonárnách. Vysokou kvalitu betonů zaručuje plně automatizovaná výroba, systém kontrol a pečlivě vybrané vstupní suroviny. Až na stavbu jsou betony COMPACTON dodávány v autodomíchávačích v předem domluveném čase. Jejich ukládání probíhá přímo z autodomíchávače, případně pomocí čerpadel s různými délkami výložníků. Více informací o betonech COMPACTON a dalších materiálech společnosti CEMEX najdete na www.cemex.cz.

ZDROJ: PR článek společnosti CEMEX Czech republic, s.r.o.

Kategorie: Novinky Stavební materiály
Tagy: beton cement cemex stavebni materialy
Sdílejte článek

Diskuze