zdroj: HK-Dřestav s.r.o.

Chcete si postavit dřevostavbu? Máte z čeho vybírat

24. 04. 2017
Diskuze (0)
Sdílet

Toužíte po novém bydlení? Nízkoenergetická dřevostavba v moderním provedení by mohla být tou pravou volbou. Již dávno neplatí, že ze dřeva se staví pouze sruby a roubenky. Montované domy na klíč jsou vynikající ekologickou alternativou bydlení, která představuje kombinaci komfortu, atraktivního designu a cenové dostupnosti.

Podkrovní dřevostavby

Podkrovní domy ze dřeva jsou plnohodnotné stavby s patrem, vhodné i pro mnohočlenné rodiny. Představují výbornou volbu pro milovníky klasických rodinných domů, přičemž oproti zděným alternativám nabízejí mnohem úspornější provoz a vynikající tepelně izolační vlastnosti. V katalozích výrobců naleznete pestrou škálu nízkoenergetických, pasivních domů v tradičním i moderním provedení, jejichž atraktivní design v mnohém předčí řadu zděných domů. Najdete mezi nimi modely vhodné do přírody i do městské zástavby, účelově jednoduché i extravagantní. Kvalitně provedená stavba dokáže zkrátit období topení na pouhé 1-3 měsíce v roce, proto vám ani bydlení s většími prostorovými dispozicemi neudělá díru do rozpočtu.

zdroj: HK-Dřestav s.r.o.

zdroj: HK-Dřestav s.r.o.

Bungalovy na klíč

Dřevostavby typu bungalov jsou přízemní domy, většinou pravidelného půdorysu. Ačkoliv se mohou vyskytnout varianty s mezipatrem, typicky mají pouze jedno podlaží, kde se nachází všechny standardní místnosti rodinného domu. Protože je celá stavba realizována v jedné výškové úrovni a nevyžaduje přístup po schodech, jedná se o ideální bezbariérové bydlení. Bungalovy na klíč bývají často doplněny o vstupní verandu, případně vhodně propojeny s příjezdovou cestou a zahradou. Jejich úsporné, snadno realizovatelné provedení činí z bungalovů velmi populární způsob bydlení. I dřevěné bungalovy přitom mohou být designově atraktivními stavbami poskytujícími úžasný komfort a soulad mezi zahradou, terasou a domem.

zdroj: HK-Dřestav s.r.o.

zdroj: HK-Dřestav s.r.o.

Montované chaty

Česká republika je rájem chatařů a chalupářů, proto se montované chaty těší obrovské oblibě. Díky finanční nenáročnosti menších dřevostaveb o nich může uvažovat téměř každá rodina. Takové rekreační domky se velikostně hodí i pro menší stavební parcely, jsou tedy dobrou volbou i pro zahrádkáře, případně mohou sloužit jako domky pro hosty. Větší rekreační chaty se pak mohou stát nádherným útočištěm i pro mnohočlenné rodiny, srovnatelným s trvalým obydlím. Elegantní rekreační dřevostavby krásně zapadnou do přírody a díky nízkoenergetickému provozu jsou k ní také maximálně šetrné.

Luxusní bydlení

Dnešní dřevostavby již dokážou uspokojit i ty nejnáročnější hledače bydlení na úrovni. Pokud hledáte nadstandardně vybavenou vilu v zajímavém designu, kde se vám bude žít jako v bavlnce, navštivte stránky HK Dřevstav a prohlédněte si jejich nabídku vil, pojmenovaných poeticky podle různých druhů vína. Jejich montované rodinné domy zvou i k osobní prohlídce.

ZDROJ: PR článek společnosti HK-Dřestav s.r.o.

Kategorie: Stavební materiály
Tagy: bungalov bungalov půdorys drevostavby vavřín
Sdílejte článek

Diskuze