Design plastových oken a nové trendy

06. 09. 2017
Diskuze (0)
Sdílet

I u oken, dveří a HS portálů hrají roli módní trendy. Majitelé nemovitostí očekávají od oken a dveří kromě funkčnosti také vzhled, který bude na exteriérové i interiérové straně perfektně ladit s jejich domem.

Plastová okna má řada lidí spojena s typickou bílou barvou. V posledních letech však především u rodinných domů dominují plastová okna v barevné povrchové úpravě. Je to dáno stoupajícím důrazem investorů na celkové sladění všech architektonických prvků domu a tím i zajištění očekávaného vzhledu jejich domu. Kromě výběru barvy oken s ohledem na architekturu domu a barvu fasády, se stále častěji prosazuje i „ladění“ vzhledu okna k interiéru domu s bytovými architekty. Tak aby okna ladila s použitým nábytkem a dalším vybavením domu.

U plastových oken lze dosáhnout požadovaného barevného vzhledu dokonce pomocí 3 následujících technologií:
– kašírováním
– lakováním
– osazením hliníkových obložek.

Firma REHAU se zabývá dodávkami takto upravených profilů a komponentů pro výrobu oken, dveří a HS portálů již více než 30 let. Především naše dlouhodobé zkušenosti s lakovanými díly pro automobilový průmysl zajišťují nadstandardní kvalitu a trvanlivost povrchové úpravy našich okenních profilů.

Icon Paint zdroj REHAU

KALEIDO PAINT (lakování)

U lakovaných profilů si mohou zákazníci REHAU vybírat dle klasického vzorníku barev RAL z více než 150 intenzivních barevných tónů. Díky tomu je možno okna a dveře barevně přizpůsobit ostatním stavebním konstrukcím. Tato nabídka barev se navíc neustále rozšiřuje.

Lakovat je možno jak vnější plochy, tak vnitřní plochy, případně lze nástřiky různě kombinovat, a to i použitím různých barev.

Jendou z novinek z poslední doby jsou strukturované laky, kde jsou do laku přimíchány různé částice, které ozvláštní vzhled laku a dodají povrchu profilu nezaměnitelnou texturu.

Všechny lakované profily REHAU jsou stříkány v několika vrstvách, díky čemu má výsledné okno dlouhodobou barevnou stálost i odolnost vůči povětrnostním vlivům. Odolnost povrchu lze ještě zvýšit vrstvou čirého laku, který překryje barevné vrstvy.

zdroj REHAU

Icon Foil zdroj REHAU

KALEIDO FÓLIE (kašírování)

V řadě KALEIDO FÓLIE se REHAU soustředí především na takové vzhledy, jakých se dá lakováním docílit jen obtížně. K dispozici je tedy celá řada dřevěných struktur a speciálního žilkování, řada Uni pak nabízí moderní hliníkové dekory.

Fólie jsou na okenní profily lepeny, přičemž vlastní nanášení probíhá výkonným strojem, který zajistí pevné a dlouhodobé spojení se samotným profilem. Firma REHAU nabízí na výběr přes 220 dekorů.

K dispozici je 5 barev základního profilu (bílá, krémově-bílá, antracit, hnědá a karamelová), na který se následně fólie lepí, tím lze zajistit barevné celistvosti okna i při otevřeném křídle.

Icon Profil zdroj REHAU

KALEIDO COVER (hliníkové obložky)

Jedním z nejmodernějších způsobů změny povrchového vzhledu plastového okna je použití mimořádně robustních a odolných hliníkových obložek. Obložky jsou pevně připevněny na okno a kromě designu okna, zajišťují také jeho dodatečnou ochranu elementů vůči povětrnostním vlivům.

Můžete tak jednoduše kombinovat výhody moderních plastových oken s atraktivním designem oken hliníkových. K dispozici máte takřka neomezené možnosti barevného provedení lakováním, práškovým lakováním nebo eloxováním. Dekor hliníkových obložek lze u REHAU vybrat z více než 170 barev.

zdroj REHAU

Individuální konstrukce oken, dveří

S profilovými systémy REHAU je možno realizovat téměř jakékoli požadavky na individuální konstrukce a tvary. Navíc existuje díky technice lepeného zasklení REHAU možnost vytvářet prvky takových rozměrů, jaké při zachování konvenčních technologií jednoduše nelze vyrobit.

Geometrické tvary, které lze vyrobit:
• pravoúhlé prvky
• trojúhelníkové prvky
• kruhové prvky
• obloukové prvky
• případně kombinace více druhů.

Pro zvýraznění individuality každého okna je možno volit mezi mnoha rozdílnými variantami okenních křídel:
• zakulacené křídlo
• zešikmené křídlo
• hranaté křídlo
• křídlo odsazené od rámu nebo plošně lícující s rámem
• pro dosažení požadovaných kontur na straně interiéru existuje také mnoho tvarů šikmých, zakulacených a tvarových zasklívacích lišt

Vaše okno. Váš styl. Více informací naleznete na www.rehau.com/cz-cs/investor/plastova-okna

Zdroj: PR článek společnosti REHAU s.r.o.

Kategorie: Stavební materiály
Tagy: lakované profily Od partnerů okno osazení oken plastová okna Rehau
Sdílejte článek

Diskuze