Díky svým parametrům vyniká spolehlivá krytina KM Beta životností až 100 let

29. 03. 2010
Diskuze (0)
Sdílet

Především nízká nasákavost a výborná mrazuvzdornost prodlužují životnost krytiny KM Beta až na 100 let. I díky těmto vlastnostem nabízí výrobce, společnost KM Beta, právě na kvalitu materiálu, pevnost, mrazuvzdornost a neprosákavost betonových tašek a betonových doplňků záruku 30 let.

Nasákavost je důležitou vlastností střešní krytiny. Představuje procentní přírůstek hmotnosti po nasycení vodou vzhledem k hmotnosti suchého materiálu. Nasákavost krytiny KM Beta je velmi nízká, maximálně 9 %, což v praxi znamená podstatně vyšší odolnost střešních tašek. Například v mrazech by se totiž nasáklá voda změnila v led, zvýšila tak svůj objem, čímž by došlo k vnitřnímu pnutí, a tím i k poškození střešní krytiny. Krytina KM Beta vyniká kromě nízké nasákavosti i výbornou mrazuvzdorností. Tato vlastnost, udávaná v cyklech, představuje schopnost betonu odolávat (po nasycení vodou) účinkům střídavého zmrazování a rozmrazování. Podle technické normy by měla betonová krytina vydržet nejméně 25 cyklů. Betonové tašky KM Beta prochází tímto počtem zmrazovacích cyklů bez jakéhokoliv snížení pevnosti či neprosákavosti.

Vhodná i do náročných klimatických podmínek
Vzhledem k vysoké pevnosti odolá střecha KM BETA bez problémů jak krupobití či silné bouřce a ostatnímu nečasu, tak i silnému mechanickému tlaku, například při velkém množství sněhu během zimy nebo při pohybu na střeše. Pro svoji vysokou únosnost, která zdaleka přesahuje normou požadovaných 2 000 N, je krytina KM BETA vhodná i do velmi náročných klimatických podmínek.

Imunní proti vodě
Vyšší vodní drážka střešních tašek KMB BETA zamezuje možnému zatékání vody a zároveň eliminuje vzlínání vody v případě, že na střeše zůstane ležet vrstva sněhu. Navíc identický tvar jednotlivých prvků se ani časem nemění, což v praxi znamená, že do sebe tašky dokonale zapadají a zatékající či vzlínající voda nemá šanci dostat se do střešní konstrukce. Střecha KM BETA je tak doslova imunní proti vodě.

Základem jsou kvalitní suroviny
Prvotřídní jsou již vstupní suroviny krytiny KMB BETA i KMB HODONKA, zejména velmi jemný křemičitý písek z lokality zvané Moravská Sahara, který vytváří hladký bezvrásčitý povrch, jenž eliminuje zanášení a růst mechů. Po celou dobu životnosti tak mohou vyniknout atraktivní barevné odstíny, ve kterých se krytina KM Beta vyrábí.

TIP: Stavíte? Zkombinujte střešní systém KM Beta se zdicími systémy stejného výrobce (SENDWIX/Profiblok) a získejte bezkonkurenčně výhodné ceny! Systém vícevrstvých konstrukcí KMB SENDWIX byl navržen pro stavbu tepelně úsporných, nízkoenergetických a pasivních domů. Jeho základem je vápenopísková cihla nebo kvádr, na kterou se z vnější strany přikládá tepelná izolace. Ve třech variantách systému KMB SENDWIX je k dispozici 64 různých typů řešení, které se liší tloušťkou i tepelnětechnickými parametry. Nový pálený zdicí systém Profiblok zahrnuje sortiment jak pro vnitřní a vnější nosné zdivo, tak pro příčkové zdivo, které doplňují prvky pro řešení stropních konstrukcí (MIAKO, HURDIS), věncovky a překlady. KM Beta je jediným výrobcem keramických stropních vložek HURDIS na našem trhu.

Krásná na pohled
Střešní tašky KMB BETA se vyrábějí v sedmi barevných odstínech (cihlově červená, višňová, hnědá, šedá, černá, zelená a případně i modrá), tašky KMB HODONKA pak v nejoblíbenější čtveřici odstínů (cihlová, višňová, hnědá, černá). Kvalitní povrchové úpravy střešních tašek zajišťují jejich dlouhou životnost, rovnoměrnou barevnost v celé ploše a barevnou stálost. Zákazník si může vybrat z celkem čtyř možností: Standard (probarvený beton bez povrchové úpravy), Elegant (dvojitý akrylátový nástřik – matný povrch), Briliant (speciální dvojitý nástřik s leskem) a Efekt (speciální trojitý akrylátový nástřik kombinující dva různé odstíny – podkladní višňovou a vrchní černou).

Střechu KM Beta zvýrazní originální ozdobné prvky. Na hřeben jsou určeny speciální hřebenové prvky, a to kohout, který je letošní novinkou, dále pár zamilovaných hrdliček a elegantní věžička. Součástí střešního systému KM Beta jsou i tvarované koncové hřebenáče s motivy vítr a lev a dále hřebenové ucpávky slunce nebo hrozen. Ozdobné prvky KM Beta jsou stejně jako krytina v prodeji v mnoha atraktivních odstínech.

Více o stavebních materiálech KM Beta na www.kmbeta.cz

Také v letošním roce si vás dovolujeme srdečně pozvat na Stavební veletrhy Brno, které se konají ve dnech 12.–16. 4. 2011. Pozor, každý den získá prvních padesát návštěvníků stánku KM Beta dárek!Stánek KM Beta v pavilonu A2 určitě nepřehlédnete. Na první pohled upoutá vysoko umístěným logem KM BETA a dlouhými šikmými střechami, které opticky rámují zasklené konferenční prostory. Prostoru vévodí firemní barvy, modrá v kombinaci se žlutou a červenou.I letos bude součástí stánku praktická ukázka fungování podstřešního okapového systému, za který získala akciová společnost KM Beta již dvě ocenění. Odvodňovací taška KM Beta, která je součástí podstřešního okapového systému, získala v soutěži Výrobek roku 2009 prestižní Cenu za nápaditost a dále Cenu stavebních škol. Kromě zajímavé prezentace podstřešního okapového systému představí KM Beta i novinku – kohouta na hřeben střechy z řady střešních okrasných prvků. Prostor bude samozřejmě věnován i novinkám z oblasti zdicích systémů, například prvku Profiblok 300, a stávajícím výrobkům. KM Beta bude i letos vidět také v rámci doprovodného programu. Každoročně se totiž spoluúčastní akcí týkajících se protipovodňových opatření a ukázek dovedností žáků učňovských škol.

Zdroj: KM BETA, a.s.

Kategorie: Stavební materiály
Tagy: kmbeta strechy strešní krytina
Sdílejte článek

Diskuze