HELUZ získal Ocenění Kozlíka Šikuly za své výjimečné cihly HELUZ Family 50 2in1

HELUZ získal Ocenění Kozlíka Šikuly za své výjimečné cihly HELUZ Family 50 2in1

22. 12. 2014
Diskuze (0)
Sdílet

Společnost HELUZ získala Ocenění Kozlíka Šikuly za rok 2014 v kategorii Obvodové zdivo za své cihly HELUZ Family 50 2in1, a to pro jejich výjimečné tepelněizolační vlastnosti.

Zdivo z cihel HELUZ Family 50 2in1 „vykazuje prakticky nejlepší tepelněizolační vlastnosti na českém trhu ve srovnání s ostatními materiály pro jednovrstvé zdivo. Je ideální všude, kde jsou vyžadovány nízké náklady na energie“ odůvodnila čtyřčlenná odborná porota své rozhodnutí. Organizátoři soutěže o Ocenění Kozlíka Šikuly slavnostně předali vítězům diplomy 25. 11. 2014 v prostorách Žižkovské věže v Praze.

Máme z tohoto ocenění samozřejmě velikou radost,“ komentuje úspěch Ing. Jan Krampl, obchodní ředitel společnosti HELUZ. „Neustále se snažíme inovovat a vyvíjet nové cihelné výrobky pro hrubou stavbu tak, aby přinášely uživatelům co největší výhody. V případě cihel Family 50 2in1 se nám podařilo vyvinout jednovrstvou masivní konstrukci, která bez dodatečného zateplení splňuje požadavky na obvodové zdivo pasivního domu a oproti běžným cihlám přináší významnou úsporu nákladů na vytápění a zkrácení doby výstavby.“

Broušený cihelný blok HELUZ Family 50 2in1

Broušený cihelný blok HELUZ Family 50 2in1

Cihly HELUZ Family 2in1 jsou unikátní a díky integrovanému polystyrenu speciálně vyvinutou technologií bez dodatečných pojiv se zvýšily tepelněizolační vlastnosti cihel o 40 %. Došlo též ke zlepšení tepelněizolačních parametrů ve všech směrech a zachovala se difuzní otevřenost. Cihly s integrovaným polystyrenem mají ideální poměr mezi součinitelem tepelné vodivosti, objemovou hmotností a měrnou tepelnou kapacitou, což zajišťuje minimální nároky na vytápění domu v zimě, kdy se dům rychle vytopí a pomalu vychládá. Naopak v létě při horkých dnech masivní obvodová konstrukce z těchto cihel brání přehřátí interiéru.

www.heluz.cz

 

Kategorie: Novinky Stavební materiály
Tagy: cihla stavebni materialy
Sdílejte článek

Diskuze