Vzorový pasivní dům HELUZ Triumf z cihel HELUZ Family 50 2in1 v Českých Budějovicích

HELUZ získal Ocenění Kozlíka Šikuly za své výjimečné cihly HELUZ Family 50 2in1

22. 12. 2014
Diskuze (0)
Sdílet

Společnost HELUZ získala Ocenění Kozlíka Šikuly za rok 2014 v kategorii Obvodové zdivo za své cihly HELUZ Family 50 2in1, a to pro jejich výjimečné tepelněizolační vlastnosti.

Zdivo z cihel HELUZ Family 50 2in1 „vykazuje prakticky nejlepší tepelněizolační vlastnosti na českém trhu ve srovnání s ostatními materiály pro jednovrstvé zdivo. Je ideální všude, kde jsou vyžadovány nízké náklady na energie“ odůvodnila čtyřčlenná odborná porota své rozhodnutí. Organizátoři soutěže o Ocenění Kozlíka Šikuly slavnostně předali vítězům diplomy 25. 11. 2014 v prostorách Žižkovské věže v Praze.

Máme z tohoto ocenění samozřejmě velikou radost,“ komentuje úspěch Ing. Jan Krampl, obchodní ředitel společnosti HELUZ. „Neustále se snažíme inovovat a vyvíjet nové cihelné výrobky pro hrubou stavbu tak, aby přinášely uživatelům co největší výhody. V případě cihel Family 50 2in1 se nám podařilo vyvinout jednovrstvou masivní konstrukci, která bez dodatečného zateplení splňuje požadavky na obvodové zdivo pasivního domu a oproti běžným cihlám přináší významnou úsporu nákladů na vytápění a zkrácení doby výstavby.“

Broušený cihelný blok HELUZ Family 50 2in1

Broušený cihelný blok HELUZ Family 50 2in1

Cihly HELUZ Family 2in1 jsou unikátní a díky integrovanému polystyrenu speciálně vyvinutou technologií bez dodatečných pojiv se zvýšily tepelněizolační vlastnosti cihel o 40 %. Došlo též ke zlepšení tepelněizolačních parametrů ve všech směrech a zachovala se difuzní otevřenost. Cihly s integrovaným polystyrenem mají ideální poměr mezi součinitelem tepelné vodivosti, objemovou hmotností a měrnou tepelnou kapacitou, což zajišťuje minimální nároky na vytápění domu v zimě, kdy se dům rychle vytopí a pomalu vychládá. Naopak v létě při horkých dnech masivní obvodová konstrukce z těchto cihel brání přehřátí interiéru.

www.heluz.cz

 

Kategorie: Novinky Stavební materiály
Tagy: cihla stavebni materialy
Sdílejte článek

Diskuze