KM Beta: Stavební materiály pro komfortní bydlení

03. 10. 2010
Diskuze (0)
Sdílet

Stavíte, rekonstruujete nebo o stavbě uvažujete? Veškeré stavební materiály pro vaši hrubou stavbu včetně střechy a stropů může dodat jediný výrobce – společnost KM Beta, a. s., největší český výrobce betonové střešní krytiny, vápenopískového a páleného zdiva. A díky kombinaci materiálů KM BETA navíc ušetříte! Žádný z našich kvalitních výrobků vám sice nedáme úplně zadarmo, ale při zakoupení dvou a více druhů stavebních materiálů KM BETA (například střecha + zdivo) vám nabídneme mimořádný finanční bonus. Výběrem stavebních materiálů KM BETA získáte prvotřídní výrobky s vynikajícími vlastnostmi, navíc za zajímavou cenu.

Vybírejte ze dvou zdicích systémů
Značka KM BETA v současné době zaštiťuje hned dva typy zdicích systémů. Klasikou je pálený cihelný zdicí systém Profiblok. Nový systém vyrábí Cihelna Hodonín, závod s více než stopadesátiletou tradicí. Profiblok zahrnuje sortiment jak pro vnitřní a vnější nosné zdivo, tak pro příčkové zdivo, které doplňují věncovky a překlady. Posledním přírůstkem do nabídky je prvek KMB Profiblok 300, první novinka Cihelny Hodonín po její rozsáhlé modernizaci. Nový zdicí prvek s rozměry 247 × 300 × 238 mm patří, spolu s prvky tloušťky 240, 365, 400 a 440 mm, do řady materiálů pro nosné stěny. Předností novinky je především nižší hmotnost při zachování pevnosti a vylepšené tepelnětechnické vlastnosti. Profiblok 300 vyniká tak vysokou přesností rozměrů, že je spotřeba malty výrazně nižší než u běžných prvků tohoto typu. Více o systému naleznete na www.profiblok.cz.

Pro výstavbu tepelně úsporných, nízkoenergetických a pasivních domů je určen systém vícevrstvých konstrukcí KMB SENDWIX. Základem systému je vápenopískové zdivo, moderní stavební materiál s vynikajícími parametry, na které se přikládá tepelná izolace. KMB SENDWIX je velmi variabilní, ve třech základních typech systému nabízí celkem 64 různých řešení lišících se především tepelnětechnickými vlastnostmi. Ve všech variantách systému je jeho cena zajímavá, plně srovnatelná s cenou standardních jednoplášťových konstrukcí, přičemž zohledňuje užitkové vlastnosti. Součástí uceleného systému KMB SENDWIX jsou i prvky pro zdění příček, překlady, věncovky, lícové a komínové zdivo, zdicí a spárovací malty, lepidla a pomocný materiál, nemusíte tedy shánět dalšího dodavatele těchto materiálů. Více o systému se dozvíte na www.sendwix.cz. Zde najdete také pracovní postupy zdění se systémem KMB SENDWIX. Zjistíte, že je to doslova hračka!


Keramické stropní systémy se stále těší přízni stavebníků

Cihelna Hodonín je v současné době jediným českým výrobcem, který nabízí možnost řešení stropních konstrukcí pomocí stropních vložek HURDIS. Kromě toho si lze vybrat také variantu stropních nosníků HODO a stropních vložek MIAKO. Výhody těchto řešení, spočívající především ve vynikajících tepelněizolačních schopnostech keramiky, ve variabilitě obou stropních systémů, nenáročné montáži a cenové dostupnosti, byly důvodem, proč jsou i v dnešní době tyto keramické stropy ve velké oblibě.


Spolehlivá střecha s životností až 100 let

Tradiční betonová krytina KM Beta ochrání váš domov až na 100 let. Její životnost je dána především nízkou nasákavostí a výbornou mrazuvzdorností, které zdaleka přesahují požadavky norem. Střešní systém KM BETA zahrnuje dva různé typy střešní krytiny (KMB BETA, KMB HODONKA) v celkem sedmi atraktivních odstínech (cihlově červený, višňový, hnědý, šedý, černý, zelený a případně i modrý) a čtyřech variantách povrchové úpravy a dále více než 50 doplňkových výrobků, které profesionálně řeší technické detaily i těch nejnáročnějších střešních konstrukcí. Střešní krytina KM Beta je určena pro šikmé střechy se sklonem 12 až 90°.


Vhodná i do náročných klimatických podmínek

Vzhledem k vysoké pevnosti odolá střecha KM BETA bez problémů jak krupobití či silné bouřce a ostatnímu nečasu, tak i silnému mechanickému tlaku, například při velkém množství sněhu během zimy nebo při pohybu na střeše. Pro svoji vysokou únosnost je krytina KM BETA vhodná i do velmi náročných klimatických podmínek.

Pro střechu ještě na pohled krásnější
Pro ozdobení a zvýraznění střechy s krytinou KM Beta je určen kohout, nový hřebenový okrasný prvek. Novinka, stejně jako další hřebenové prvky KM Beta (věžička a pár hrdliček), pochází z dílny akademické sochařky Karolíny Šimčíkové. Kohout, věžička i pár hrdliček jsou v nabídce v celkem pěti atraktivních barevných provedeních – v cihlové, višňové, hnědé, černé a šedá. Hřebenové prvky lze doplnit ještě ozdobnými koncovými hřebenáči s motivem vítr nebo lev a hřebenovými ucpávkami slunce nebo hrozen. Více o krytině KM Beta se dozvíte na www.kmbeta.cz.

Pozor – novinka! Společnost KM Beta nově nabízí suché maltové směsi. Největší český výrobce betonové střešní krytiny, vápenopískového zdicího systému SENDWIX a páleného cihelného systému PROFIBLOK tak doplnil svou nabídku o další významnou komoditu. Maltové a omítkové směsi PROFIMIX vyrábí nový, nedávno dokončený výrobní závod v Bzenci na Hodonínsku. Moderní závod čerpá z bohatých ložisek kvalitního jemného křemičitého písku, která se v lokalitě nacházejí. Značka PROFIMIX zastřešuje široký sortiment směsí podle příslušných receptur pro stavební průmysl, balených v pytlích i volně ložených do autocisteren. Portfolio výrobků zahrnuje cementové potěry, lepicí hmoty, stěrkovací hmoty, dále omítkoviny, štukové omítky a tepelněizolační malty a omítky. Součástí servisu společnosti KM Beta je jak technické poradenství, tak bezplatný servis v podobě výpočtu spotřeby maltových a omítkových směsí.

Kategorie: Stavební materiály
Tagy: kmbeta strechy strešní krytina
Sdílejte článek

Diskuze