Kvalitní české materiály pro hrubou stavbu

Kvalitní české materiály pro hrubou stavbu

15. 10. 2010
Diskuze (0)
Sdílet

Z materiálů od společnosti KM Beta lze kompletně realizovat hrubou stavbu včetně střechy a stropů. K tradiční výrobě betonové střešní krytiny a vápenopískových zdicích prvků totiž nedávno přibyla cihlářská výroba v Hodoníně. Nový pálený zdicí systém Profiblok zahrnuje sortiment jak pro vnitřní a vnější nosné zdivo, tak pro příčkové zdivo, které doplňují prvky pro řešení stropních konstrukcí, věncovky a překlady.

Prvek KMB Profiblok 300 je první novinkou Cihelny Hodonín po její rozsáhlé modernizaci. Nový zdicí prvek s rozměry 247 × 300 × 238 mm patří, spolu s prvky tloušťky 240, 365, 400 a 440 mm, do řady zdicích prvků pro nosné stěny. Předností nového prvku je především nižší hmotnost při zachování pevnosti a vylepšené tepelnětechnické vlastnosti. Profiblok 300 vyniká tak vysokou přesností rozměrů, že spotřeba malty je výrazně nižší než u běžných prvků tohoto typu. Více na www.profiblok.cz.

Tradiční krytina pro vaši novou střechu
Nejen pro střechu nového domu, ale i pro rekonstrukci je ideálním materiálem tradiční krytina KM Beta. Střešní systém zahrnuje dva různé typy střešní krytiny v sedmi barvách a čtyřech variantách povrchové úpravy a dále více než 50 doplňkových výrobků, které profesionálně řeší technické detaily i těch nejnáročnějších střešních konstrukcí. Střešní tašky KM Beta vynikají mimořádnou pevností, odolností a dlouhou životností. Díky těmto vlastnostem vydrží nová střecha KM Beta až 100 let.

Pro ozdobení a zvýraznění střechy s krytinou KM Beta je určen kohout, nový hřebenový okrasný prvek. Novinka, stejně jako další hřebenové prvky KM Beta (věžička, pár hrdliček), pochází z dílny akademické sochařky Karolíny Šimčíkové. Kohout, věžička i pár hrdliček jsou v nabídce v celkem pěti atraktivních barevných provedeních – cihlové, višňové, hnědé, černé a šedé. Více na www.kmbeta.cz.

Zdicí systém pro tepelně úsporné bydlení
Pro stavbu tepelně úsporných nízkoenergetických a pasivních domů je určen systém vícevrstvých konstrukcí KMB SENDWIX. Jeho základem je vápenopísková cihla nebo kvádr, na kterou se z vnější strany přikládá tepelná izolace. Ve třech variantách systému KMB SENDWIX je k dispozici 12 různých typů řešení, které se liší tloušťkou i tepelnětechnickými parametry.

Ve variantě KMB SENDWIX P je tepelným izolantem kontaktní stabilizovaný polystyren, ve variantě KMB SENDWIX M kontaktní minerální izolace z čediče. Třetí možností je KMB SENDWIX L, provětrávaná konstrukce krytá pláštěm z pohledových spárovaných vápenopískových cihel s izolantem v podobě minerální izolace. Ve všech variantách systému je jeho cena zajímavá, plně srovnatelná s cenou standardních jednoplášťových konstrukcí, přičemž zohledňuje užitkové vlastnosti. O systému KMB SENDWIX se podrobnosti dočtete na www.sendwix.cz.

Více o materiálech KM Beta se dozvíte na www.kmbeta.cz.

Lícové zdivo
Vápenopískové zdivo se vyznačuje mrazuvzdorností a velmi nízkou nasákavostí. Díky těmto vlastnostem a barevné škále jsou vápenopískové cihly vhodné pro lícové zdivo, nadstřešní části komínů i zahradní architekturu.

Vnější nosné zdivo

Vysokou hodnotu a volitelnost tepelnětechnických vlastností vnějších stěn řeší v moderním stavebnictví vrstvené konstrukce. Pro vnitřní nosnou, akumulační, požární a zvukověizolační funkci jsou ideální vápenopískové materiály, zatímco vnější tepelněizolační funkci přebírají nejlepší stavební izolanty, a to polystyren a minerální izolace. Vzniká tak jedinečný systém sendvičového zdiva SENDWIX.

Nosné zdivo s vysokou pevností

Vysoká pevnost prvků SENDWIX 15 až 30 N/mm2umožňuje výstavbu nosných stěn v tloušťkách 175 a 240 mm. Investor tak šetří zastavěnou plochu jak u rodinného, tak i bytového domu.

Střešní doplňky
Ucelený sortiment doplňků řeší všechny detaily, které se na šikmých střechách mohou vyskytnout. Originalita doplňků KM Beta je v homogenitě materiálu, stejné životnosti a záruce, které se docílilo vyloučením plastových doplňků.

Střešní krytina
Volba tvarů, povrchových úprav a široká nabídka barev uspokojí i nejnáročnějšího zákazníka na dominantu domu – střechu. Dlouholetá tradice a životnost krytiny KM Beta 100 let jsou zárukou spokojenosti zákazníka.

Stropy
Keramické skládané stropy jsou tradičním a ověřeným řešením. Výhoda je ve snadné manipulaci a montáži bez použití těžké mechanizace. Variabilita umožňuje ekonomickou volbu ze šesti tlouštěk stropů, volených podle zatížení a rozpětí v rozmezí 1 750 až 8 500 mm.

Překlady
Homogenitu zdicího systému zajišťují vápenopískové překlady SENDWIX. Skladebně řeší všechny tloušťky stěn systému; délky překladů se pohybují od 1 000 do 3 000 mm.

Zdroj: KM Beta a.s.

Kategorie: Stavební materiály
Tagy: hrubá stavba stavebni materialy strešní krytina
Sdílejte článek

Diskuze