Kvalitní povrchová úprava pro kontaktní zateplování

Kvalitní povrchová úprava pro kontaktní zateplování

15. 11. 2010
Diskuze (0)
Sdílet

Tenkovrstvé omítky od společnosti Mapei vynikají nejen svojí kvalitou, ale i neomezeným výběrem barev.

Společnost Mapei ve svém portfoliu nabízí i technologii dotovanou z programu Zelená úsporám. Jedná se o KZS P (s polystyrenem) a KZS M (s minerální vlnou). Mapei nabízí velmi širokou škálu možností jak pro finální povrchovou úpravu tenkovrstvou omítkou, tak barevným nátěrem.

Před aplikací finální povrchové úpravy se doporučuje sjednotit nasákavost vyrovnávací vrstvy pomocí penetračního nátěru, a tím zvýšit přídržnost konečné povrchové úpravy. V závislosti na výběru konkrétní báze finální tenkovrstvé omítky se doporučuje i použití stejného druhu základního sjednocujícího nátěru, ať už silikátového Silexcolor Base Coat, silikonového Silancolor Base Coat nebo akrylátového Quarzolite Base Coat.

Tři druhy omítek
Společnost Mapei nabízí tři druhy omítek pro dekorativní a povrchovou úpravu cementových a vápenných podkladů. V nabídce silikonových omítek vyniká povrchová úprava Silancolor Tonachino. Mezi oblíbené tenkovrstvé omítky patří i silikátové omítky, například Silexcolor Tonachino. Do třetice, svou pružností vynikají akrylové omítky, z nichž Mapei doporučuje stěrkovou pastovitou omítkovou směs Quarzolite Tonachino.
Strukturu tenkovrstvé fasádní omítky určuje velikost zrna obsaženého ve směsi. Hlazené silikátové, silikonové i akrylové omítky Mapei se dodávají v granulometrii 0,7 mm, 1,2 mm, 1,5 mm a 2 mm. Atraktivní drásané struktury fasády lze docílit výrobky Silancolor Graffiato, Silexcolor Graffiato, Quarzolite Graffiato.

Zákazník si pro finální úpravu kontaktního zateplovacího systému Mapei může zvolit nejen typ omítky (akrylovou, silikátovou, silikonovou), ale i barvu podle vzorníku automatického systému barvení Colormap®, vzorníku RAL, jiných dostupných vzorníků nebo podle dodaného vzorku.

Další možností povrchové úpravy zateplené fasády je fasádní keramický obklad.
Také v této oblasti nabízí Mapei spolehlivé systémové řešení.

Pro více užitečných informací kontaktujte technický servis Mapei nebo navštivte stránky www.mapei.cz

Kategorie: Stavební materiály
Tagy: omitky stavebni materialy zatepleni
Sdílejte článek

Diskuze