Reklama
Stavba pod taktovkou dvou žen

Stavba pod taktovkou dvou žen

Život je velký učitel a někdy je výsledkem jeho lekce, že se naučíte nové řemeslo. V tomto příběhu stavby se kus zedničiny naučila vysokoškolská učitelka matematiky. K situaci, v níž musela v padesáti letech začínat znova, se postavila s optimismem sobě vlastním – rozhodla se nové bydlení vybudovat sama. Když se jí nepovedlo v rozumném termínu najít zedníka pro výstavbu, nastudovala postup stavění podle videí a pustila se do práce.

Různé typy zateplení staveb

Různé typy zateplení staveb

Volba tepelněizolačních materiálů a jejich podíl na konstrukci již dnes patří k základním parametrům navrhování a realizace staveb. Zateplení se výrazným způsobem podílí nejen na nižších výdajích za vytápění či chlazení objektů, ale zvyšuje také pobytový komfort v objektu. Důležitý je však nejen správný typ izolace, ale také materiál a způsob zateplení…

Když zateplení nestačí

Když zateplení nestačí

Zateplení jakožto recept na všechny problémy stávajícího domu už dávno nestačí. Dnes už tomu věří nejen majitelé domů obalených v polystyrenu a za dokonale těsnícími plastovými okny. Pro pohodlí v interiéru – nehledě na to, zda se jedná o novostavbu či rekonstrukci, totiž nestačí jen komfortní sedačka a 15cm izolace. Důležité je myslet v souvislostech.

Pět chyb, které mohou stát vaši střechu život

Pět chyb, které mohou stát vaši střechu život

O zateplení šikmé střechy je známo, že ho může úspěšně zvládnout i šikovný laik, když má dostatek vědomostí a odbornou radu a pomoc. Platí však i opačná strana mince – i profesionál může zateplování pokazit, pokud nedodržuje několik zásadních pravidel. Prozradíme vám pět kroků k dokonalé šikmé střeše a komfortnímu bydlení v podkroví.

I lodžie se může podílet na úsporách tepla

I lodžie se může podílet na úsporách tepla

Zasklená lodžie. Zasklení přispěje k vyšší tepelné pohodě a komfortu bydlení, a i dům z pohledu zvenku vypadá mnohem líp. A jen tak mimochodem, ze zasklené lodžie vám vítr nikdy nic neodnese. Promyšleně a kvalitně zřízená lodžie přináší vedle komfortu a zvětšení využitelného prostoru bytu užitek i jako ochrana proti prachu a hluku.