Zdroj: Českomoravský beton, a.s.

Kvalitní základy, zdi a podlahy pro rodinný dům

18. 10. 2021 Sdílet

Stavíte rodinný dům nebo provádíte rekonstrukci současného bydlení? S materiály od skupiny Českomoravský beton to půjde snadno a rychle.

Kvalitní základy rodinného domu

Základy domu mají zásadní vliv na fungování a trvanlivost celé stavby. A protože svépomocí nelze dosáhnout optimální receptury betonu, ani namíchat jeho dostatečné množství ve stejné kvalitě, vyplatí se obrátit na osvědčeného výrobce. Skupina Českomoravský beton dodává veškeré betony jako tzv. „transportbeton“, tedy beton, jehož složky byly nadávkovány i zamíchány na betonárně a v čerstvém stavu dopraveny na stavbu autodomíchávačem.

Terén můžeme srovnat nevyztuženou deskou z betonu C20/25, na kterou je možné kotvit hydroizolaci. Při realizaci monolitické základové desky se pak nejčastěji uplatňují betony s pevností C 25/30, které je třeba vyztužit. Velmi dobré houževnatosti betonové konstrukce lze dosáhnout přidáním ocelových vláken do čerstvého betonu, která představují alternativu klasické betonářské výztuže. Beton s obsahem rovnoměrně rozptýlených ocelových vláken, tzv. drátkobeton, nabízí skupina Českomoravský beton pod označením STEELCRETE®.

Aplikace betonu

Zdroj: Českomoravský beton, a.s.

Stavba s čerstvou maltou se obejde bez elektřiny i vody

Klidně na „zelené louce“, bez přípojky vody i elektrické energie, a navíc mnohem rychleji, poroste váš dům s čerstvou maltovou směsí MALMIX®. Směs připravenou k okamžitému zdění doveze autodomíchávač až na stavbu, již v požadované konzistenci a kvalitě. Nemusíte tak předem zajišťovat nákup materiálů, jako písek, cement nebo vápno, ani následnou zdlouhavou přípravu směsi na stavbě. Čerstvá malta navíc nepotřebuje žádná technická zařízení, jako je třeba míchačka. Maltová směs se na stavbě skladuje v plastových vanách, každý zedník tak má materiál stále po ruce. Čerstvá malta je moderní alternativou suchých maltových směsí, vyniká dokonce dlouhou zpracovatelností až 36 hodin.

Aplikace malty

Zdroj: Českomoravský beton, a.s.

Lité podlahy výborně vedou teplo

Krásu podlahy obvykle posuzujeme jen podle položené krytiny, kterou ve výsledku vidíme. Aby byla dokonalá i tato vrchní nášlapná vrstva, je třeba vybrat i kvalitní základ pro její pokládku. Perfektně rovných podlahových ploch s vynikající pevností lze během pár hodin dosáhnout realizací litých podlah. Pro lité podlahy se využívají dva typy směsí: litý anhydritový potěr ANHYMENT® nebo litý cementový potěr CEMFLOW®.

Oba typy směsí vynikají vysokou tekutostí a absencí pórů, takže dokonale vyplní veškeré prostory mezi trubkami či kabely podlahového topení. Díky tomu podlaha lépe vede teplo a podlahové topení se snadněji reguluje, čímž se snižují náklady na vytápění. Litá podlaha může být nejen podkladem pro další nášlapné vrstvy, ale i velmi odolným finálním povrchem, při použití technologie CEMFLOW Look.

Betonování

Zdroj: Českomoravský beton, a.s.

Možnosti tak široké jako je vaše fantazie

Možnosti betonu jsou téměř neomezené. Může být nejen stěnou či stropem, ale stejně tak i podlahou, barovým pultem, umyvadlem a klidně i netradiční kuchyňskou linkou. Pohledových úprav betonu je celá řada, liší se především tím, jakým způsobem byl pohledový betonový povrch vytvořen či upraven. Povrchy z betonu lze řešit také jako finální. Plocha z pohledového betonu je na dotyk velmi příjemná, nepotřebuje žádnou náročnou údržbu, a přesto dlouho vydrží krásná.

Vzhled, který se někomu může zdát poněkud chladný, lze zútulnit použitím jiných materiálů, jako je například dřevo nebo sklo. Kombinace betonu a přírodních materiálů je v poslední době velmi oblíbeným architektonickým řešením. Pro realizaci pohledové plochy je ideální beton EASYCRETE®. Betonové plochy mohou mít samozřejmě i jinou než šedou barvu, zde pak nastupuje pigmentovaný beton COLORCRETE.

Betony EASYCRETE i do těžko přístupných míst

K rychlému zhotovování základů (včetně pilot) se hodí již známé lehce zpracovatelné betony EASYCRETE, nejčastěji s pevností C 25/30, ale nejen s tou. Tento materiál skupina Českomoravský beton nabízí ve třech základních variantách: EASYCRETE® F, EASYCRETE® SF a EASYCRETE® SV, přičemž pro základy jsou využívány především první dva typy.

EASYCRETE F je tekutý, lehce zpracovatelný transportbeton vhodný pro univerzální použití. Jeho složení je optimalizováno s ohledem na jednoduché zpracování a dobrou zatékavost směsi, která tak spolehlivě vyplní veškerý prostor bednění. EASYCRETE SF je velmi tekutý, dokonce téměř samozhutnitelný transportbeton. Významně snižuje nároky na hutnění a je tedy vhodný i do špatně přístupných míst. Umožňuje rychlé dosažení kompaktního hladkého povrchu, včetně možností dokonalého zalití profilované výztuže.

Betonování zakladove desky rodinného domu

Zdroj: Českomoravský beton, a.s.

Základní nabídka skupiny Českomoravský beton obsahuje všechny běžné druhy betonů pro stavbu rodinného domu. Pokud ale máte specifické požadavky na beton pro vaši stavbu, s výběrem optimální receptury vám zdarma pomůžou naši technologové.

Skupina Českomoravský beton nabízí zdarma technické poradenství a konzultace. V rámci servisu zákazníkům pomohou zkušení odborníci s výběrem optimální receptury betonové směsi a vhodných materiálů pro konkrétní stavbu.

Více na www.transportbeton.cz

Zdroj: PR článek Skupiny Českomoravský beton

Kategorie: Stavební materiály
Tagy: betonové plochy Českomoravský beton malta rekonstrukce bydlení stavba rodinného domu základy domu
Sdílejte článek