Navzdory ekonomické recesi se českým cihlám na Slovensku daří

03. 02. 2011
Diskuze (0)
Sdílet

Zvýšenou poptávku po cihelném materiálu zaznamenává i navzdory krizi česká společnost HELUZ, cihlářský průmysl v.o.s. Export na Slovensko v roce 2010 tvoří již téměř 20 % obratu společnosti, tedy 5% nárůst oproti roku 2009.

HELUZ cihlářský průmysl v.o.s. působí na slovenském trhu již pátým rokem a svou pozici mezi leadery stále upevňuje. V současné době je Slovensko nejvýznamnějším zahraničním partnerem společnosti, zaujímá celkové první místo v exportu, za ním pak následuje Polsko a Rakousko. „Slovenský trh je otevřený novým technologiím a nabídce nových produktů. Firmy novinky vítají a rychle se s nimi učí pracovat“ hodnotí slovenský trh Ing. Jan Krampl, obchodní ředitel společnosti.

Největší zájem je o vysoce tepelněizolační broušené cihly HELUZ Family a STI pro obvodové zdivo, ale i další sortiment cihel pro nosné zdivo a příčky v broušeném provedení. „Naše společnost navíc vyrábí řadu výrobků v rozměrech, o které je zájem hlavně na Slovensku a v ČR se téměř neprodávají,“ doplňuje Krampl.

Zásadní podíl na výstavbě zaujímají rodinné domy, menší zájem je pak vlivem doznívající ekonomické krize o bytové domy či objekty, jako jsou zdravotnická zařízení či domovy důchodců. „Ekonomická recese je zde stále cítit. Zatímco v roce 2009 byl zájem především o velké stavby, letos se nám daří více se prosazovat především u individuálních investorů, kteří oceňují technické parametry při srovnatelné ceně s konkurencí,“ doplňuje Krampl.

Zdroj: HELUZ cihlářský průmysl v.o.s.

Kategorie: Novinky Stavební materiály
Tagy: cihla příčky zdivo
Sdílejte článek

Diskuze