Schodišťové stupně z pórobetonu Ytong
Zdroj: Xella

Nová knihovna tvarů schodišť ze schodišťových stupňů Ytong

27. 03. 2023 Sdílet

Montáž schodů Ytong zvládne stavebník ve dvou hravě během pár hodin. Navíc mu schodišťově stupně vyrobí Xella přesně na míru, takže i atypické projekty s nimi lze realizovat snadno a rychle. Výhodou je, že schodiště může začít používat ihned po zatvrdnutí malty.

Užitečná je také nová Knihovna schodišť, kde najde nejčastější řešení s více jak 900 dokumentací schodišť, prověřených zákazníky a připravených k okamžitému zadání do výroby. Nová knihovna tvarů schodišť, realizovaných ze schodišťových stupňů pórobetonu Ytong, přináší stavebníkům řadu výhod. Objednávka vybraného schodiště je jednoduchá – stačí si v knihovně vybrat vhodné schodiště zadáním individuálních požadavků a poté si vyžádat u odborného poradce Xella návrh na vhodný schodišťový stupeň a přesnou cenovou nabídku. Jednoduchá je také samotná realizace, tu usnadní příručka Schodiště Ytong – postup montáže, kterou si je možné na webu xella.cz stáhnout.

Schodiště z pórobetonu

Zdroj: Xella

Schodišťové stupně jsou vyztužené prvky z pórobetonu Ytong, které slouží pro zhotovení schodišť v interiéru rodinných případně bytových domů. Použití v exteriéru se u nich nepředpokládá. Jejich povrch je hladký a společnost Xella je standardně dodává v rozměrech 1 200 / 1500 / 1800 × 300 × 150 (délka x šířka x výška), atypické schodišťové stupně max. rozměrů 1 800 × 600 × 150 lze vyrobit na zakázku ve výrobním závodě nebo lze jednoduše tvarově upravit přímo na stavbě.

Schodišťové stupně Ytong

Zdroj: Xella

Schodišťové stupně Ytong lze podezdívat, zazdívat do zdiva nebo uložit na konzoly Při podezdění se schodišťové stupně osazují po obou stranách na zdivo do maltového lože, přičemž minimální uložení při podezdění nebo zazdívání je 150 mm na každé straně. Možnosti a způsob osazení schodišťových stupňů na ocelové konzoly najdete v produktovém listu „Schodišťová konzola“. Výška a šířka schodišťových stupňů na stavbě se řeší podezděním a přesahem stupňů přes sebe.

Zdroj: PR článek společnosti XELLA

Kategorie: Stavební materiály
Tagy: porobeton schodiste schody
Sdílejte článek