schodiste

pohled zeshora na jídelnu- dům praktických řešení
Rekonstrukce domu

Vyletěly vám děti z hnízda a hledáte řešení, jak upravit interiér? Inspirujte se domem s množstvím praktických nápadů

Přemýšlíte, jak mít více pohodlí a co udělat, aby zůstal prostor na bydlení i pro děti, když přijdou na návštěvu? Izraelská architektka Marina Rechter-Rubinstein řešila podobné zadání. Výsledkem je výrazně geometrický dům s efektním schodištěm a designovým lustrem. Díky modifikovatelným řešením je tu dost prostoru pro majitele i pro jejich děti, které své rodiče občas navštěvují.

Exteriér třipodlažné stavby - Dům se zimní zahradou v Argentině
Návštěvy domů

Moderní dům uprostřed lesa šetří i díky zimní zahradě

Na začátku byl nepravidelný pozemek s různě orientovaným svahem. Přesně zde si majitelé parcely představovali moderní dům se sedlovou střechou. Finální stavba působí zvenčí jako pevný samostatný svazek zakomponovaný mezi kopce, lesy a údolí s nádechem přirozenosti. Interiér zahrnuje vzdušné prostory, propojené nejen horizontálně, ale i vertikálně.

Minimalistické zábradlí JAP FUTURE
Design interiérů

Zábradlí JAP FUTURE – minimalistický design a maximální bezpečnost

Ze známých důvodů stavějí muži ženám odjakživa schody až do nebe. Časem začali klást čím dál větší důraz na bezpečnost a vzhled. Ano, řeč je o zábradlí, o prvku, který v symbióze se schodištěm dokáže vykouzlit designovou chloubu v každém interiéru i exteriéru. Základní konstrukce a materiálové provedení zábradlí aktuálně koresponduje, kromě důležité bezpečnosti, s nadčasovým minimalismem, což je vyhledávaný designový trend.

Exteriér z ulice - Třípodlažní dům v Českých Budějovicích
Rekonstrukce domu

Koupili dům, který původní majitel stavěl svépomocí. Měli co dělat, aby upravili komplikovanou dispozici

Některé domy překvapují už na první pohled a překvapí ještě víc, nahlédneme-li dovnitř. Třípodlažní dům na menší parcele v tiché lokalitě Českých Budějovic k takovým rozhodně patří. Jelikož původní dispozice svépomocně vymyšleného i postaveného domu byla komplikovaná a nevyhovující, potřeboval důslednou rekonstrukci.

Schodišťové stupně z pórobetonu Ytong
Stavební materiály

Nová knihovna tvarů schodišť ze schodišťových stupňů Ytong

Montáž schodů Ytong zvládne stavebník ve dvou hravě během pár hodin. Navíc mu schodišťově stupně vyrobí Xella přesně na míru, takže i atypické projekty s nimi lze realizovat snadno a rychle. Výhodou je, že schodiště může začít používat ihned po zatvrdnutí malty.

Exteriér z ulice - Rodinný dům NA RADE v Bratislavě
Návštěvy domů

Jak může vypadat nadstandardní bydlení na malém pozemku

Mladá čtyřčlenná rodina oslovila architekty z ateliéru NOIZ architekti s požadavkem na pohodlné bydlení. Místem „činu“ byl relativně malý pozemek u bratislavského Horského parku, na kterém stály dvě původní stavby. Otázek se vynořilo hned několik: bude možné stávající stavby zrekonstruovat a použít, nebo se bude stavět nanovo? A když novostavba, tak jaká, aby vyhovovala potřebám rodiny, nerušila prostředí a dodržovala regulativy.

Exteriér se zahradou - Příměstská vila v Praze
Návštěvy domů

Z ulice vidíte jen garáž, ale za ní se ukrývá vila pro čtyřčlennou rodinu! Klesající terén využili ve prospěch soukromí majitelů

Na první pohled nenápadná vila pro mladou čtyřčlennou rodinu ukrývá podlahovou plochu až 870 m2. Autoři projektu se nechali inspirovat křídlovou dispozicí renesančních a barokních vil. Vytvořili vilu, která má čtyři různě orientované části, přičemž každá má jinou funkci i atmosféru. Všechny obytné prostory se však těší bezprostřednímu kontaktu se zahradou a vysoké míře soukromí.

Rekonstruovaná chata z padesátých let s moderním interiérem
Návštěvy domů

Chatu z padesátých let přizpůsobili dnešním nárokům bez toho, že by museli bourat

Chaty z padesátých let mají určitě své kouzlo, ale obvykle i mnoho nánosů z různých částečných úprav. Dalším negativem starých staveb jsou menší a tmavé prostory, jaké nevyhovují dnešním představám pohodlného bydlení, i kdyby mělo jít jen o rekreační. Rekonstrukci této zděné chaty v Jizerských horách s kapacitou čtyř až šesti osob řešila architektka Kateřina Margoldová.

Tradičný historický dům v moderním převedení
Návštěvy domů

Z ulice připomíná tradiční historické domy, směrem do zahrady ukazuje dům svou moderní tvář

Liboc, část Prahy 6, má skvělou polohu, díky níž se stala vyhledávanou na bydlení. Nachází se totiž blízko přírody a zároveň má dobré spojení s centrem města. Na svažitém pozemku na nároží ulic V Domcích a Pod Hvězdou se nacházela stavba z devatenáctého století. Později byla v průběhu dvacátého století různě upravovaná přístavbami. Tento dům byl předmětem rekonstrukce, kterou realizovali architekti Pavel Hnilička a Ondřej Smetana.

Elegantní mezonet v kombinace černé a bílé
Design interiérů

Elegantní mezonet dokazuje, že kombinace černé a bílé má daleko od nudy

Interiér v tomto bytě dokazuje, že kombinace černé a bílé má daleko od nudy a monotónnosti. Designérka Ivanka Kowalski ke dvěma dominantním barvám doplnila sofistikované designové prvky, díky kterým vznikl stylový a útulný prostor.