Nový betonový systém s přírodním vzhledem

13. 09. 2010
Diskuze (0)
Sdílet

Vždy se snažíme šetřit našim zákazníkům čas i peníze při plnění jejich představ. Proto v letošním roce přicházíme s novinkou revolučního systému s vlastnostmi přírodního kamene, který splňuje veškeré estetické nároky a zároveň nás zbavuje náročné kamenické práce a spousty nákladů.

Stavba se systémem CSB – NATURBLOK je nesrovnatelně lacinější než stavba z přírodního kamene, a přitom výsledný efekt je takřka k nerozeznání a umožňuje každému kutilovi mnoho možností při jeho realizaci CSB – NATURBLOK je systém betonových bloků, ze kterých lze stavět různé terasové opěrné zdi, okrasné stěny, schodišťové stupně, ploty aj. Jednotlivé kameny systému jsou spojovány speciálním prvkem do drážky. Jedná se tudíž o stavbu nasucho bez potřeby dalších spojovacích a spárovacích hmot. Tento systém vám nejen šetří peníze, ale především vás nijak časově neomezuje. Není totiž nutné čekat na přívětivé počasí, a to právě díky tomu, že při stavbě není nutné používat žádnou stavební chemii. Kombinací štípaného povrchu a specifického procesu tzv. ostařování nabývá betonový blok dojmu nahrubo otesaného přírodního kamene. Na autentickém vzhledu mu přidává také speciální kombinace barevných pigmentů, se kterými se budete setkávat v naší nabídce pod názvem NATURCOLOR. Tato barevná řada byla zvolena a vytvořena tak, aby co nejvíce připomínala barvy přírodního kamene běžně se vyskytujícího v přírodě.

CSB-NATURBLOK je vyráběn ve dvou tloušťkách, které se dají navzájem kombinovat, a to jak naležato, tak nastojato. Navíc lze okrasné zdi stavět svislé, mírné šikmé či výrazně odstupňované. Spoj umožňuje taktéž tvořit stěny rovné, zakřivené či do oblouku. Jako ukončovací prvek nabízí tento systém CSB – NATURBLOK stříšku. Svým přírodním vzhledem opěrné zdi dokonale zapadnou do krajiny, splynou s dalšími přírodními materiály a nijak esteticky nenarušují okolní prostředí.

CSB – NATURBLOK – JE SYSTÉM BETONOVÝCH BLOKŮ URČENÝCH PRO SUCHÉ ZDĚNÍ
Odpovídáme na vaše nejčastější dotazy…

Co znamená zdění nasucho?

 • Systém se staví principem vkládání speciálních spojek do drážky kamene, které plní funkci zámků, není nutné spojovat kameny stavebním lepidlem.
 • Spojky jsou součástí dodávky!
 • Základ jednoduché stavby tvoří zhutněná pláň ve výkopu minimálně 300 mm vysokém a 700 mm širokém. Do výšky 150 mm zhutníme drcený štěrk a na něj klademe kámen výšky 150 mm, který bude sám tvořit základ stavby bez použití betonového základu. Nároky na hloubku výkopu a počet zanořených kamenů pod terénem se odvíjí od výšky stavby a také nároků na stavbu samotnou.
 • Malá rada pro začínající stavitele: pro snazší uložení první vrstvy použijte pod kameny centimetrovou vrstvu písku.
 • Lepení kamenů doporučujeme pouze ve dvou případech, a to:
 1. krycí prvky tzv. stříšky doporučujeme lepit kvůli bezpečnosti např. PUR pěnou, nejsou-li příliš zatěžovány. Pokud tvoří například schodišťové stupně, potom je třeba použít flexibilní stavební lepidlo;
 2. v případě výstavby plotu se lepí všechny kameny ve sloupku a také částečně podezdívka plotu, a to pod úhlem 45°, který svírá dno sloupku se zemí (viz technická dokumentace).

Pro jaké stavby lze systém použít?

 • Opěrné gravitační a terasové zdi
 • Okrasné zídky
 • Ploty i plotové sloupky
 • Schodišťové stupně Pro stavbu posezení, okrasných nik
 • Obklad obvodových zdí různých staveb

Jaké tvary staveb je možné s tímto systémem vystavět?

 • Základní rovné zdi
 • Opěrné gravitační zdi svislé se sklonem 5°, ale také 43°
 • Jednostranně i oboustranně pohledové stěny
 • Rohové zdiPlotové podezdívky a plotové sloupky
 • Různé oblouky s velmi malým omezením, a to pouze v případě oboustranně pohledové zdi, které spočívá v minimálním rádiu. To znamená, že pokud chceme mít zídku z obou stran beze spár, musíme pamatovat na to, že výseč musí mít minimální poloměr kruhu 2,2 m.
 • Zdi můžeme také postupně snižovat k terénu, podle potřeby.

Jaké prvky systém nabízí?

 • Základní kameny o dvou výškách, které lze navzájem kombinovat a které tvoří sestavu pěti kamenů. Výšky kamenů jsou 75 a 150 mm.
 • Zákrytný systém stříšek, které mají výšku 75 mm a tvoří také sestavu pěti kamenů.
 • Sloupkové prvky, které jsou opět ve dvou výškách, tj. 75 a 150 mm, a tvoří sestavu dvou kamenů: základní kámen, půlka. Sloupkové prvky jsou přizpůsobeny pro vložení ocelových plotníků pro uchycení plotových výplní (v kameni výšky 150 mm). Sloupky jsou také opatřeny otvory pro výztuž (závitovou tyč), kterou před stavbou sloupku ukotvíme chemickou kotvou do podezdívky plotu. Doporučujeme v těch místech, kde budeme chtít postavit sloupek pokládat do poslední vrstvy podezdívky velké kameny o výšky 150 mm, kvůli otvoru pro závitovou tyč, který by měl mít cca 10 cm. Tyč v požadované výšce sloupku uřízneme a upevníme k poslednímu kameni pomocí podložky a matky. Následně sloupek ukončíme stříškou.

Jaké jsou barevné možnosti?

 • Systém CSB – NATURBLOK je nabízen v barevných kombinacích pod názvem Naturcolor, a to v pěti variantách: PLAYA, ROCA, CAOBA, GRES a BASANITA.
Kategorie: Stavební materiály
Tagy: beton kámen stavebni materialy
Sdílejte článek

Diskuze