Od výzkumu ke zdraví

28. 05. 2018 Sdílet

Žijeme v moderní době 21. století, tedy v době, kdy život okolo nás plyne neuvěřitelnou rychlostí a často velké pracovní vytížení nás doslova nutí zamyslet se, kde a jakým způsobem čerpat pozitivní energii. Hodně času trávíme ve svém domově, a tak vzniká potřeba klást velký důraz na vytvoření podmínek pro příjemné bydlení.

Lidé začínají chápat potřebu aktivního, a přitom zdravého přístupu ke svému životu. Daleko více nyní přemýšlí nad potřebou zlepšit kvalitu svého bytí. Podstatně více času proto věnují sportu, aktivnímu odpočinku, podporují ekologickou dopravu a vysoké nároky začínají klást také na kvalitu svého bydlení. Není divu, vždyť právě v prostředí interiéru tráví lidé až 90 % svého času. Proto jsou například kvalita vzduchu v interiéru a jeho rovnovážná vlhkost důležitými aspekty nejen pro fyzické zdraví, ale i pro psychickou pohodu. Je to i jeden z důvodů, proč významný výrobce stavebních materiálů Baumit přichází s konceptem Zdravého bydlení.

Podpora výzkumného centra

A že se nejedná o prázdná slova, ale skutečně funkční koncept potvrzuje i fakt, že již tři roky studuje Baumit vliv jednotlivých materiálů a různorodých skladeb konstrukcí na kvalitu bydlení ve svém výzkumném centru Viva Research Park v rakouském Wopfingu, 50 km od Vídně. Ve 12 modelových domech o velikosti 4 x 5 m simuluje, použitím různých typů zateplovacích systémů a nosných konstrukcí, omítek i nátěrů, nejrozšířenější modely budov. Sledováním a měřením velkého množství veličin uvnitř těchto budov poté sleduje jejich vlivy ve vztahu ke kvalitě zdravého bydlení. Jedná se o celoevropsky největší a svým zaměřením jedinečný výzkumný projekt. V tomto centru probíhají náročná a dlouhodobá měření v oblasti regulace vnitřního mikroklima, prodyšnosti, schopnosti tepelné a zvukové izolace či eliminace škodlivých látek.

Zdroj BAUMIT

Z vývoje do praxe

Veškerá naměřená data jsou poskytována Rakouskému Institutu pro stavební biologii a ekologii, Univerzitě aplikovaných věd Burgenland, Rakouské agentuře pro zdraví a výživu a Lékařské univerzitě Vídeň. S těmito nezávislými institucemi uplatňují výzkumní pracovníci společnosti Baumit získané poznatky při vývoji nových produktů. Těmi jsou například výrobky produktové řady Baumit Klima, a to od interiérových omítek přes stěrky až k silikátovým barvám. Právě osm výrobků této kvalitní řady na minerálním základu, účinně regulující vlhkost vnitřního vzduchu a snižující množství škodlivých látek včetně CO2 v interiéru, klade ve svém složení na první místo zdraví, komfort a kvalitu vytvořeného pokojového mikroklima.

Zdroj BAUMIT

Když omítka dýchá

Nejvýkonnější, z pohledu účinosti regulace vlhkosti vzduch v interiéru, je Baumit Klima omítka S. Její komplexní vlastnosti lze přirovnat k lidským plicím. Hlavní roli zde sehrává zvýšená absorpční schopnost materiálu. Díky své struktuře, tvořené velkým množstvím otevřených mikroskopických pórů, tvoří totiž rozsáhlou plochu, která je schopna pojmout vysoké množství vzdušné vlhkosti. Poté ji dokáže při nízké relativní vlhkosti vzduchu rovnoměrně uvolňovat zpět do interiéru. Místnost tak výrazně lépe odolává výkyvům vlhkosti a zachovává si příjemné a vyrovnané mikroklima.

Zdroj BAUMIT

Povrchová úprava pro náročné

I s touto produktovou řadou můžete mít vysoké nároky na finální povrchy omítek. Od jemných štukových povrchů vytvořených pomocí vápenného štuku Baumit KlimaPerla po exkluzivně jemné povrchy opatřené bílou vyhlazovací stěrkou Baumit KlimaFino. Pomocí jedinečné omítky Baumit KlimaDekor, která je připravena v kbelíku k okamžitému použití, docílíte škrábané struktury podobné fasádním omítkám s velikostí zrna 1; 1,5 a 2 mm. A to při zachování prodyšnosti a účinné regulace vlhkosti vzduchu podkladními omítkami! Ve všech případech je možné celkovou vizáž stěn a stropů dokončit interiérovým nátěrem Baumit KlimaColor podporujícím všechny výhody omítek Klima.

Zdroj BAUMIT

Zdroj BAUMIT

KlimaColor zdroj BaumitVysoká kvalita pro zdraví

Výrobky řady Baumit Klima neobsahují alergeny, škodliviny, freony ani těkavé organické látky, což potvrzuje zisk ochranné známky Natureplus udělované renomovaným Rakouským institutem.

Velmi důležitou vlastností výrobků řady Klima je mimo jiné jejich účinná odolnost proti biologickému napadení plísněmi. Právě tento přístup společnosti Baumit k řešení problematiky zdravého bydlení je unikátní a inovativní cestou k moderním zákazníkům, kteří chtějí udělat pro své zdraví něco víc.

www.baumit.cz

ZDROJ: PR článek společnosti BAUMIT, spol. s r.o.

Kategorie: Stavební materiály
Tagy: baumit povrchové úpravy zdrave bydleni
Sdílejte článek