Ploty a zídky SENDWIX zkrášlí vaši zahradu

24. 04. 2012
Diskuze (0)
Sdílet

Krásná zahrada vynikne tehdy, je-li orámována atraktivním plotem. Systém KMB SENDWIX od společnosti KM Beta se uplatní nejen při stavbě nízkoenergetických domů, ale také při stavbě plotových zdí, sloupků a podezdívek či soklů v zahradách. […]

Krásná zahrada vynikne tehdy, je-li orámována atraktivním plotem. Systém KMB SENDWIX od společnosti KM Beta se uplatní nejen při stavbě nízkoenergetických domů, ale také při stavbě plotových zdí, sloupků a podezdívek či soklů v zahradách. Zdicí prvky doplňují plotové stříšky a hlavice ve tvaru střešní krytiny KM BETA.

Vápenopískové prvky KMB SENDWIX určené pro zahradní architekturu mají zkosené hrany a vytvářejí tak kazety v duchu klasicistického stylu. Součástí systému KMB SENDWIX pro řešení plotů a zdí v zahradách jsou čtyři zdicí prvky: KMB SENDWIX 12 DF-LDZ (498 × 175 × 248 mm), SENDWIX 12 DF-LDZH (498 × 175 × 248 mm), SENDWIX 6 DF-LDZ (248 × 175 × 248 mm) a SENDWIX 6 DF-LDZH (248 × 175 × 248 mm). Originálním doplňkem jsou profilované plotové stříšky a hlavice ve tvaru střešní krytiny KMB BETA. Vyrábí se s povrchovou úpravou ve čtyřech barvách (cihlová, višňová, hnědá a černá). To umožní sjednotit volbu krytí dekorativního zdiva s krytinou střechy na domě.

Plotový systém SENDWIX má celou řadu výhod. Kromě atraktivního vzhledu je to především rychlé zdění systémem pero a drážka, které umožňuje nemaltovat styčnou spáru, a tím šetřit maltové směsi. Další materiál se ušetří vzhledem k nižší tloušťce prvků – pouze 175 mm! Rovné styčné plochy (u prvků KMB SENDWIX 6,12 DF-LDZH) řeší převazby rohů a hladké ostění pilířů a vstupních otvorů. Díky přesným rozměrům jednotlivých prvků je zdění velmi snadné, lepí se pouze ložné spáry. Navíc navazující systém dutin umožňuje kotvit zídku k základové konstrukci vložením a zabetonováním výztuže, případně vedení elektroinstalace pro zahradní osvětlení. Hladký režný povrch zdiva v zářivě bílé a žluté barvě lze při speciálních barevných požadavcích opatřit nástřikem fasádní barvy v libovolném odstínu.

O systému SENDWIX

Komplexní dvouvrstvý zdicí systém SENDWIX od společnosti KM Beta se základem v podobě vápenopískových zdicích prvků byl přímo navržen pro stavbu tepelně úsporných, nízkoenergetických a pasivních domů. Vápenopískové zdivo, na něž se přikládá ještě tepelná izolace, představuje stále oblíbenější stavební materiál. Důvodem je především optimální kombinace vysoké objemové hmotnosti, mimořádné pevnosti a vynikajících tepelně- a zvukověizolačních vlastností. To umožňuje navrhovat nosné stěny s menší tloušťkou, čímž je dosaženo nejen úspory stavebních materiálů a práce při zdění, ale při stávající zastavěné ploše také úspory užitné plochy až ve výši 10 %. Nově získanou plochu lze využít třeba jako další pokoj navíc.

Systém je velmi variabilní, ve třech základních typech (SENDWIX M, SENDWIX P, SENDWIX L – schémata na www.sendwix.cz) nabízí celkem 64 různých řešení lišících se především tepelnětechnickými vlastnostmi. Součástí jsou i prvky pro zdění příček, překlady, věncovky, lícové a komínové zdivo. Podrobnosti o systému najdete na www.sendwix.cz.

Kompletní hrubá stavba

Kromě zdiva SENDWIX nabízí KM Beta další tři komodity, které kompletně pokrývají hrubou stavbu a zajistí v budoucnu komfortní bydlení – spolehlivý střešní systém, tradiční cihelný systém PROFIBLOK, který doplňují keramické stropy, a nejnověji i široký sortiment maltových a omítkových směsí PROFIMIX. Lepidlo PROFIMIX v odpovídajícím množství získáte zcela zdarma při objednávce broušeného zdiva PROFIBLOK a vápenopískových prvků SENDWIX. Tradiční střešní krytinu KM BETA pořídíte stále za ceny roku 2011, nyní navíc s jarní slevou ve výši až 22 %!

Více na www.kmbeta.cz nebo bezplatné infolince 800 150 200. Výhodné ceny na www.shop.kmbeta.cz.

Kategorie: Novinky Stavební materiály
Tagy: ploty stavebni materialy
Sdílejte článek

Diskuze