Bílý dům v přírodě
Zdroj: Heluz

Postavte dům jednou provždy – s doživotní zárukou HELUZ

14. 05. 2024 Sdílet

Kvalitní stavba přetrvá generace – v ideálním případě ji postavíte jednou, dobře a provždy. Jak však docílit, aby vás dům nezklamal ani po desítkách let a nezačaly se na něm objevovat různé neduhy a chyby? Základem je vsadit na kvalitní stavební systém a správnou realizaci hrubé stavby.

Dům jako smysluplný celek

Společnost HELUZ se rozhodla poskytovat na vlastní systém doživotní záruku v délce 148 let. Ve světě stavebnictví je to odvážný počin, z pohledu společnosti HELUZ přirozený krok na cestě zkvalitňování výstavby a bydlení v Česku i na Slovensku. Doživotní zárukou totiž hodlá motivovat investory k tomu, aby využili všech předností cihlového systému k vybudování trvalé hodnoty – odolné, stabilní, udržitelné, ekologické a kvalitní stavby.

„Můžete toho dosáhnout jedině tehdy, bude-li váš dům smysluplným celkem, který respektuje nejen předepsané normy, ale také parametry, technologii i způsob zabudování jednotlivých výrobků. My našemu systému věříme natolik, že se nebojíme podepsat se pod něj doživotní zárukou,“ vysvětluje Eliška Smolová, odpovědná za strategii a komunikaci společnosti HELUZ. Firma tím zároveň navazuje na své zásady, že zdaleka nekončí samotným prodejem, ale poskytuje zákazníkům i servis, partnerství a plnou podporu.

Stavání domu cihlou Heluz

Doživotní záruku lze využít na stavbě, která je definována jako rodinný dům. Zdroj: Heluz

Stavba v souladu s předpisy

Doživotní záruka se vztahuje na funkční a mechanické vlastnosti cihlového systému HELUZ. Mohou se o ni ucházet koncoví stavebníci i developeři, kteří plánují vybudovat nemovitost na území České nebo Slovenské republiky. Cihlový systém lze přitom použít výlučně na stavbě, která je definována jako rodinný dům.

Stavebník může o doživotní záruku zažádat do dvou let od koupě stavebního systému. Výrobce se však za své produkty může zaručit jedině tehdy, pokud je spotřebitel používá v souladu s jeho doporučeními a podmínkami. „Záruka nebude samozřejmě poskytována automaticky. Nezbytným předpokladem je dodržení stanovených podmínek, aby se zachovala jistota správnosti postupu při zabudování cihlových výrobků a aby tak HELUZ mohl nést garanci s vyloučením chyb realizátora stavby,“ podotýká Eliška Smolová.

Podmínky mimo jiné určují, že investor zajistí stavební dozor a řádně vedený stavební deník, který předloží společnosti HELUZ k prostudování. Samotné výrobky musí být rovněž řádně skladovány a musí se s nimi správně manipulovat. V neposlední řadě je podmínkou i právoplatně zkolaudovaná stavba.

Stavání domu cihlou Heluz

Nezbytným předpokladem doživotní záruky je správnost postupu při zabudování cihlových výrobků. Zdroj: Heluz

Doživotní záruka dává jistotu

Splnění podmínek v konečném důsledku znamená výhru pro samotného stavebníka a budoucího uživatele domu. Díky tomuto benefitu nebudete mít pochybnosti, že váš dům je vysoce kvalitním produktem bez chyb, které by mohly negativně ovlivnit jeho vlastnosti.

Doživotní záruka poskytuje jistotu, že pořízený stavební systém bude plně dosahovat svého potenciálu z hlediska jeho funkčních i mechanických vlastností. Že jste jako stavebník učinili nejlepší rozhodnutí, které nebudete litovat.

„V konečném důsledku je jen na vás, zda možnost získat záruku podle těchto záručních podmínek využijete. Chceme však poukázat také na důležitost celého procesu hrubé stavby. Zdaleka zde nejde jen o pořízení stavebního materiálu, ale také o kvalitu zabudování a dodržování doporučených předpisů,“ dodává Eliška Smolová.

ZDROJ: PR článek společnosti HELUZ

Kategorie: Stavební materiály
Tagy: heluz stavba domu
Sdílejte článek