Solární systém od KM BETA ušetří až 70 % nákladů na ohřev vody

11. 09. 2013
Diskuze (0)
Sdílet

Podle dlouhodobých odborných prognóz bude růst cen energií pokračovat až do roku 2030. Vysoké náklady na ohřev vody často již nyní způsobují domácnostem značné potíže. Přitom sluneční energie, která je dostupná zdarma, dokáže ušetřit téměř […]

Podle dlouhodobých odborných prognóz bude růst cen energií pokračovat až do roku 2030. Vysoké náklady na ohřev vody často již nyní způsobují domácnostem značné potíže. Přitom sluneční energie, která je dostupná zdarma, dokáže ušetřit téměř tři čtvrtiny nákladů na ohřev vody v domácnosti. Pro tuto zásadní úsporu nákladů stačí využít zaváděcích cen společnosti KM Beta, největšího českého výrobce betonové střešní krytiny a dalších stavebních materiálů, a s novou střechou KM BETA si pořídit i moderní solární systém.

KM BETA na míru těmto solárním systémům vyrábí i speciální doplňky pro jejich profesionální připojení, a to zejména tašku hadicových prostupů. Ta je určena pro realizaci prostupu hadic střešním pláštěm. Solární systém od KM BETA dotovaný programem Ministerstva životního prostředí s názvem Nová zelená úsporám má doslova bleskovou návratnost 3-5 let. Více na www.kmbeta.cz.

Až do roku 2030 bude podle odborných prognóz pokračovat postupné zdražování energií. Snížení cen se nedočkáme. Vyplatí se proto přemýšlet nad snižováním nákladů za energie již nyní. Solární systém s životností 30 let vyrobí během své životnosti neuvěřitelné množství tepelné energie za téměř půl milionu korun, nehledě na ekologičnost tohoto obnovitelného zdroje energie. Díky solárnímu systému Hydrosol 2.3 se dvěma kolektory T3 ušetří tří- až čtyřčlenná rodina až 70 % nákladů na ohřev vody. Variabilitu systému ocení každý zákazník, neboť jej lze přizpůsobit například pro ohřev vody v domě, v bazénu nebo topení. Efektivitu solárních systémů si uvědomuje i Ministerstvo životního prostředí ČR, které spustilo program Nová zelená úsporám, umožňující čerpání dotace na systémy solárního ohřevu vody.

ilustrační (2)

Solární systém od KM BETA

KM BETA nyní nabízí za výhodnou zaváděcí cenu na klíč tuto sestavu: Solární systém Hydrosol 2.3 se dvěma kolektory T3 a 300litrovým zásobníkem pro rodinné domy. Součástí balíčku je také potrubí v délce 30 m, spojovací materiál a samozřejmě kompletní montáž solárního systému včetně dopravy! Nabídka zahrnuje i připojení k potrubí teplé vody do vzdálenosti 3 m, zprovoznění systému a nastavení regulace. Systém lze kdykoliv dle potřeb rozšířit, a tím přizpůsobit požadavkům zákazníka.

Spolehlivý základ pro solární systém

Na střešní plášť se kolektory montují pomocí speciální kolektorové tašky z nabídky KM BETA. Ta slouží jako držák slunečního kolektoru na střeše bez prostupu střešním pláštěm. Každá taška musí být připevněna k lati dvěma vruty s nerezovou úpravou. Kolektor se ke kolektorové tašce připevňuje pomocí střešních konzol s objímkami, kterými prochází nosné profily. Kolektory se bezpečně usadí do nosných profilů ze slitiny hliníku a zajistí speciálními klipy. Pro upevnění jednoho kolektoru jsou třeba 4 ks kolektorových tašek. Kolektorová taška se vyrábí ve variantě pro krytinu KMB BETA a pro krytinu KMB HODONKA.

Taška kolektorová

Taška kolektorová

Nový prvek ve střešním systému KM BETA pro prostup hadic

Novinkou pro realizaci prostupu hadic solárního systému střešní konstrukcí je nová taška hadicových prostupů. Tvoří ji monolitický celobetonový prvek ve tvaru krytiny KMB BETA s nástavcem, na který navazuje plastová část s jednou stupňovitou průchodkou ve spodní části o průměru 12 mm až 70 mm. Podle průměru připojované hadice či potrubí se odpovídajícím způsobem plastová průchodka odřízne. Doplněk se vyrábí ve dvou variantách povrchové úpravy, a to matné (Elegant) a lesklé (Briliant). Taška hadicových prostupů je součástí střešního systému KM BETA. Doporučená cena doplňku v povrchové úpravě Elegant je 530 Kč bez DPH, resp. 641 Kč vč. DPH 21 %, a ve variantě Briliant 535 Kč bez DPH, resp. 647 Kč vč. DPH 21 %.

Taška hadicových prostupů

Taška hadicových prostupů

Betonové střešní doplňky nabízí KM Beta jako jediný výrobce na trhu a nahrazuje jimi postupně obvyklý plast. Betonové doplňky totiž vydrží až několikanásobně déle, barevně dokonale ladí se základními taškami a navíc jsou levnější. Mezi stávající betonové doplňky patří mimo jiné: taška kabelových prostupů, anténní taška, odvětrací taška, anebo taška odkouření turbo kotle.

Jak to funguje
Během letního dne solární systém uživateli nahřeje 300 litrový zásobník na teplotu překračující 70°C. Na první pohled štíhlá konstrukce zásobníku zajišťuje vrstvení teplé vody uvnitř nádrže a možnost stálého solárního ohřevu v nejchladnějším místě na dně nádrže. Solární ohřev hlídá elektronická regulace automaticky spínající čerpadlo systému. V případě nepříznivého počasí spojeného s nízkým slunečním svitem je voda dohřívána elektro topidlem nebo kotlem pomocí výměníku. Záložní dohřev vody probíhá pouze v horní části nádrže, čímž dochází pouze k dotopení minimálního objemu vody, který s ohledem na nepříznivé počasí nestihl nahřát solární systém. Tím je zachována vysoká ekonomičnost ohřevu a celoroční úspora energie. Pro případ nepřítomnosti rodiny v domě (dovolená apod.) je solární systém vybaven režimem „dovolená“, kdy se sám vychladí. Více o nabídce solárního systému na www.kmbeta.cz.

Zdroj: PR článek společnosti KM Beta a.s.

Kategorie: Stavební materiály
Tagy: dum solarni střecha
Sdílejte článek

Diskuze