Stavíme rodinný domek – jaké vybrat zastínění

15. 12. 2013
Diskuze (0)
Sdílet

Na kvalitní zastínění oken je dobré myslet již od začátku. Stavíte-li dům, zakomponujte jej do projektového plánu, bude vám sloužit léta. Aby dům vypadal dokonale od základů až po střechu, je třeba promyslet každý detail […]

Na kvalitní zastínění oken je dobré myslet již od začátku. Stavíte-li dům, zakomponujte jej do projektového plánu, bude vám sloužit léta.

Aby dům vypadal dokonale od základů až po střechu, je třeba promyslet každý detail – půdorys, architektonické prvky, materiály, barvy a v neposlední řadě také kvalitní zastínění. I když se prodává stínicí technika, kterou lze dodatečně namontovat, vždy je estetičtější, vypadá-li to, že stínění „vyrostlo“ společně s domem.

Venkovní rolety a žaluzie do překladu

K nejefektnějším druhům venkovního stínění patří rolety a žaluzie montované do překladu. To znamená, že horní profil stínění se umístí do předem vytvořené kapsy ve stěně a není tak narušen celkový vzhled domu. Stěna vypadá čistě, minimalisticky a úhledně. Navíc lze venkovní rolety či žaluzie pořídit se systémem elektrického ovládání, aby manipulace s nimi byla pohodlná a zcela automatická.

Kromě krásného vzhledu s sebou tento typ stínění přináší řadu výhod, a sice vysoký stupeň zastínění, termoregulační schopnost i snížení hladiny venkovního hluku. Dokonce zvládne lépe ochránit váš majetek. Venkovní rolety jsou doplněny uzamykatelným systémem, který odolá i silným nárazům a páčidlům.

zdroj: ISOTRA a.s.

zdroj: ISOTRA a.s.

Elegantní markýza na terasu nejen ve středomořském stylu

Dalším moderním venkovním stíněním jsou markýzy. Bez nich si nelze letní terasu ani představit. Když svítí slunce, jednoduše ji vysunete a ona vás chrání před horkem, oslňujícími paprsky i UV zářením.

Již dávno se nevyrábějí jenom pruhované markýzy, které znáte z dovolené ve Středomoří. Zapomeňte též na zelené skvrny od mechu a plísní. Současné markýzy jsou k dostání v mnoha barevných provedeních, dekorech a z moderních impregnovaných materiálů s teflonovým povrchem, které brání zachytávání nečistot, blednutí barev a odolávají vodě.

zdroj: ISOTRA a.s.

zdroj: ISOTRA a.s.

Skvěle doplní váš dům a vytvoří atraktivní exteriér

Markýzy můžete pořídit buď s nosným profilem, nebo bez něj. Bez nosného profilu jsou levnější a plocha zastínění je omezena pouze na šířku markýzy. Stabilnější jsou markýzy s ocelovým nosným profilem a rozkládacími rameny, které zastíní i delší terasu než je samotná šířka markýzy. Nezničí ji ani slabší poryv větru (20 – 30 km/h).

Aby byl váš nový dům naprosto perfektní, můžete venkovní stínění doplnit dekorativní stínicí technikou – vertikální žaluzie, látkové rolety, plissé a další. Ty pro změnu dodají jemnost a styl vašemu interiéru. 

PR článek
ISOTRA a.s.

Kategorie: Stavební materiály
Tagy: markyzy okno rolety stineni zaluzie
Sdílejte článek

Diskuze