Střešní krytina ideální pro rekonstrukce i novostavby

24. 10. 2010
Diskuze (0)
Sdílet

U novostaveb i při rekonstrukci střechy staršího domku se skvěle uplatní betonová střešní krytina KM Beta od společnosti KM Beta, a. s. Díky plynulému posouvání překrývané části tašky lze při rekonstrukcích použít krytinu KM Beta dokonce bez posouvání a výměny latění. KM Beta je synonymem rychlé a jednoduché pokládky. Tato spolehlivá atraktivní krytina je v nabídce v široké paletě barevných provedení i povrchových úprav, a to za příznivou cenu. Společnost KM Beta navíc pravidelně připravuje zajímavé slevové akce, o kterých své zákazníky informuje na www.kmbeta.cz nebo v e-shopu http://shop.kmbeta.cz/.

KMB BETA je lehčí a pevnější
Střešní systém KM Beta zahrnuje dva atraktivní tvary střešních tašek – KMB BETA a KMB HODONKA. První z nich, KMB BETA, zaujme charakteristickým symetrickým profilem. Díky svým vlastnostem a mnohým vylepšením se stala nejžádanějším modelem krytiny od společnosti KM Beta. Zákazníci oceňují především fakt, že střešní taška KMB BETA má hmotnost jen 4,25 kg, je tedy o čtvrt kilogramu lehčí oproti staršímu typu. Při spotřebě asi 10 kusů na metr čtvereční se jedná o úsporu cca 2,5 kg/m2, a tedy výrazně menší zatížení krovu. KMB BETA je v podélném i příčném směru vyztužena, díky tomu je pevnost tašky podstatně vyšší, navíc při současném snížení hmotnosti. KMB BETA je doslova imunní proti zatékající či vzlínající vodě. Díky zvýšení vodní drážky a její úpravě totiž voda nemá šanci dostat se do střešní konstrukce. Takto upravené vodní drážky zamezují možnému zatékání vody a zároveň eliminují vzlínání vody v případě, že na střeše zůstane ležet vrstva sněhu. Jednotlivé tašky do sebe také lépe a přesněji zapadají. Tato inovace v praxi znamená pohodlnější, snadnější a přesnější skládání tašek na střeše. Tašky KMB BETA můžete mít v jednom ze sedmi vysoce atraktivních odstínů (cihlová, višňová, hnědá, šedá, černá, zelená, modrá) a v jedné ze dvou variant povrchové úpravy: Elegant – dvojitý akrylátový nástřik (matný vzhled) nebo Briliant – dvojitý akrylátový nástřik s leskem, případně ještě Standard – probarvený beton bez povrchové úpravy.

Na střeše upoutá KMB HODONKA
KMB HODONKA zaujme svým asymetrickým profilem, kterým na střeše vytváří zajímavé efekty. Stejně jako KMB BETA, vyniká i KMB HODONKA zvýšenou vodní drážkou. Dvojitá podélná drážka zabraňuje zafukování sněhu a pronikání vody do střešní konstrukce v příčném směru, patní žebrování z rubové strany krytiny pak v podélném směru. KMB HODONKA je v nabídce ve čtyřech nejoblíbenějších odstínech – cihlové, višňové, hnědé a černé. Oba typy krytiny jsou vhodné pro šikmé střechy se sklonem 12 až 90°. Vynikají nízkou nasákavostí (max. 9 %), vysokou mrazuvzdorností (až 25 cyklů) a vysokou únosností (2000 N).

Kvalita začíná u prvotřídních surovin

Střešní tašky KM Beta se vyrábějí z prvotřídních surovin, které tvoří základ vysokopevnostního kvalitního betonu. Výrobní závod Bzenec – Přívoz se nachází v lokalitě Váté písky, někdy také označované jako Moravská Sahara. Jedná se o největší území s výskytem vátých písků na Moravě. Díky ojedinělým vlastnostem písků z této lokality, a to především čistotě a vyrovnané zrnitosti, má krytina KM Beta hladký, uzavřený povrch, který je pro ni charakteristický. Jako pojivo se používá portlandský cement nejvyšší třídy, k probarvení betonové směsi se používají oxidy železa podle požadovaného barevného odstínu. Nejlepší suroviny jsou základem vysoké kvality a životnosti krytiny KM Beta, umožňující firmě poskytovat záruku 30 let na materiál a funkčnost. Kvalitní suroviny, kontinuální dozorování technologie výroby a inovace řadí krytinu KM Beta mezi evropské špičky. Oba typy krytiny KM Beta splňují požadavky nejvyšších evropských standardů a kvalit.

Třicetiletá záruka na kvalitu materiálu
Krytina KM Beta je vyráběna osvědčenými technologiemi s využitím nejlepších surovin a díky tomu dosahuje prvotřídní kvality. I proto si může společnost KM Beta dovolit poskytovat 30tiletou záruku na kvalitu materiálu, pevnost, mrazuvzdornost a neprosákavost, ze zkušeností ale lze říci, že betonová krytina KM Beta má životnost až 100 let. Aby si střešní tašky své vlastnosti zachovaly nejen poté, kdy sjely z výrobní linky, ale i po přepravě k zákazníkovi, společnost KM Beta, a. s., zdokonalila i balení svých výrobků. Doplňky jsou nyní baleny pomocí speciální smršťovací fólie a mimořádné ochrany se dočkaly i základní tašky v provedení Elegant, jejichž rubová strana byla doplněna ochrannými páskami, zabraňujícími oděru jednotlivých tašek při přepravě a manipulaci na paletách.

Betonové jsou i doplňky
Jak již bylo řečeno, střešní tašky KM Beta se vyrábějí v sedmi barevných odstínech a ve dvou povrchových úpravách (Elegant/Briliant a Standard – bez povrchové úpravy). Barevnou jednolitost střechy zaručují i doplňky, proto se společnost KM Beta snaží nahrazovat plastové prvky betonovými, které mají delší životnost, vytvářejí lepší vizuální vjem a v neposlední řadě jsou pro investora levnější. Díky stabilitě barvy betonové střešní krytiny lze i po čase doplnit na stávající střechu či novou přístavbu tašky stejného odstínu, aniž by to působilo jakkoli rušivě. Střešní systém KM BETA zahrnuje kromě krytiny více než 50 doplňkových výrobků, které profesionálně řeší nejen odvětrávání střechy, anténní prostupy, ale i technické detaily těch nejnáročnějších konstrukcí. Díky skutečnosti, že KM Beta je česká společnost s nadstandardními službami zákazníkům, je dokonce možné získat dodatečně i jednotlivé chybějící kusy doplňků či malé množství střešních tašek!

Více informací o střešní krytině získáte na internetových stránkách www.kmbeta.cz nebo u manažera vašeho regionu.

Kategorie: Stavební materiály
Tagy: Novostavby Rekonstrukce střechy střecha strešní krytina
Sdílejte článek

Diskuze