Jak účinně ochránit střešní konstrukci domu proti vlhkosti?

Pro komfortní bydlení s malou spotřebou energie je mimo dobré tepelné izolace nutno zajistit i vzduchotěsnost obvodového pláště.
Reklama

13Chytrá parobrzda Isover VARIO® KM Duplex UV omezuje vnikání vlhkosti z interiéru do konstrukce během zimního období. V létě naopak reaguje membrána obráceně, umožňuje vysychání vlhkosti, která může vzniknout v konstrukci jak kvůli netěsnostem vzduchotěsné vrstvy v interiéru, tak vlivem náhlé změny teploty v exteriéru a následné kondenzaci v rovině pojistné hydroizolace pod krytinou. Aby z konstrukce unikla, je nutné zajistit možnost vysychání. Isover VARIO® nabízí úplný systém parobrzdy a příslušných lepicích a těsnicích produktů.

Parobrzda-funkce

Výhody parozábran Isover Vario® KM Duplex UV:
1. Zabraňuje vnikání vlhkosti
2. Zlepšuje vlhkostní režim v konstrukci
3. Nabízí systémové řešení
4. Garantuje funkčnost systému po dobu životnosti stavby

Doporučené použití produktů řady Isover VARIO®

Doporučené použití produktů řady Isover VARIO®

Systémové doplňky Isover VARIO® Xtra – elastický těsnicí tmel a vysoce lepicí spojovací pásky.

Systémové doplňky Isover VARIO® Xtra – elastický těsnicí tmel a vysoce lepicí spojovací pásky.

Vlhkost v konstrukci může mít v dlouhodobém horizontu závažné důsledky. Použití systému vzduchotěsnosti a ochrany proti vlhkosti Isover VARIO® nabízí spolehlivou ochranu před poškozením budov, a to díky variabilním brzdám Isover VARIO® Xtra Safe a Isover VARIO® KM Duplex UV, stejně jako řadě tmelů a lepicích pásek dokonale přizpůsobených fóliovému materiálu a běžným stavebním podkladům.

Profesionální rady pro usnadnění práce při aplikaci produktů řady Isover VARIO® najdete v nově vydané montážní příručce, kterou si můžete vyzvednout na letošním veletrhu FOR ARCH na stánku ISOVER nebo případně zdarma objednat na adrese info@isover.cz. Na stejných místech získáte i testovací sadu.

www.isover.cz

ZDROJ: PR článek společnosti SGCP, divize ISOVER

Reklama

Komentovat