Zdroj: Romotop

30 let úspěšné práce – ROMOTOP evropský lídr ve výrobě krbových kamen a krbových vložek

18. 10. 2022 Sdílet

Již více než milion domácností po celém světě se těší z produktů značky Romotop, což představuje opravdový kus odvedené práce. Krbová kamna a krbové vložky této značky oslovují prvotřídním designem, velmi dobrou kvalitou dílenského zpracování a inovativním řešením procesu spalování dřeva.

Romotop 30 let

Zdroj: Romotop

Historie firmy se začala psát právě před 30 lety v roce 1992.
Její sídlo, stejně jako výrobní závod, se nachází v České
republice – Moravskoslezském kraji v městysu Suchdol nad Odrou. Ryze česká společnost ROMOTOP, spol. s r. o. vznikla díky vizionářství a odhodlání zakladatele, který už v té době vycítil jasný potenciál v oboru krbových kamen. Společně s partou několika dalších nadšenců se pustil do díla. Bylo to v době, kdy krbová kamna moderní konstrukce teprve začínala. Romotop se od počátku zaměřil na západní trhy. Brzy poté začal významně ovlivňovat průnik krbových kamen i na český trh, později se pak přidaly další státy v Evropě. Nyní své výrobky dodává do více než 50 zemí světa.

Zákazník očekává hlavně to, že na krbová kamna nebo krb se může vždy spolehnou,
ať se stane cokoliv.

Z původní malosériové výroby se postupně v Suchdole nad Odrou vyvinul podnik s moderním technologickým zázemím, silným konstrukčním a obchodním potenciálem. Firmě nechybí soustavná snaha o zdokonalování výrobků, které jsou navíc nabízeny za přiměřené ceny.

krbova kamna v dome

Zdroj: Romotop

Z dílny Romotop tak odchází produkty s perfektním poměrem
kvalita / cena / výkon, což zákazníci velmi oceňují. I přes neustále rostoucí ceny energií a materiálů jsou krbová kamna a krbové vložky stále více vyhledávaným řešením vytápění domů i bytů.

Technologie a inovace nás baví. Obor krbových kamen a krbových vložek se snažíme posouvat neustále dopředu.

Postupem času ve firmě vznikl inovační tým, který dostal za úkol přinášet nová technická řešení. Zabývá se návrhem spalovacích komor, navazujících spalinových cest, řízení spalovacího procesu a dalšími tématy. Hlavním cílem je obstát nejen mezi konkurencí, ale také splnit ekologické limity, kterých není zrovna málo.

krbova kamna v dome

Zdroj: Romotop

Dnešní zákazník požaduje nejen nevšední estetický zážitek, ale zejména vysokou účelnost výrobku a pocit jistoty, že kdyby se stalo cokoliv, na krbová kamna nebo krb se může vždy spolehnout. Za zmínku rozhodně stojí i krbové vložky a kamna s teplovodním výměníkem, která umožňují předávat velkou část vyprodukovaného tepla do vody a následně jejím prostřednictvím mohou vytápět celý nízkoenergetický dům.

Ekologie je pro výrobce z Moravskoslezského kraje nejen téma, ale především závazek. Krbová kamna a krby Romotop splňují nejpřísnější ekologické limity, které požadují směrnice či normy EU. Provozování takových spotřebičů přispívá k ochraně životního prostředí a udržitelnosti využívání přírodních zdrojů energie.

Zasloužená ocenění

Krbová kamna Romotop se mohou pochlubit originálním, atraktivním a vysoce funkčním designem, za který již společnost získala několik ocenění. Za velký úspěch je považována platinová cena v prestižní soutěži ADEX, která se koná v USA. Významné bylo rovněž získání 2. místa v odborné soutěži Výrobek – technologie roku 2012, kdy krbová kamna oslovila odbornou porotu designem a použitými technologiemi. Romotop je také držitelem ocenění CZECH SUPERBRANDS BUSINESS AWARD 2016, 2019, 2020.

Zdroj: PR článek společnosti Romotop

Kategorie: Vytápění
Tagy: ekologicky krbová kamna krbové vložky teplovodní vytápění
Sdílejte článek