Zdroj: Romotop

Krbová kamna s akumulací

11. 06. 2021 Sdílet

Krbová kamna ROMOTOP s akumulací budou teplo domova udržovat za vás. Jakým způsobem toho dosáhnou? Jedná se o jednoduchý princip. Během topení absorbují tepelnou energii do akumulační hmoty – speciálních akumulačních tvarovek. Tato nahromaděná energie se pak postupně až několik hodin uvolňuje zpět do místnosti, i když v topeništi už žádné plápolání ohně neuvidíte.

Topení akumulačními kamny je vhodné v podstatě do všech prostorů pro bydlení. Jsou skvělou volbou do nízkoenergetických domů. Jedinou podmínkou je správný výkon a ideální dávka paliva, což není nic složitého. Díky akumulaci není nutné tak často přikládat, kamna místnost vyhřívají rovnoměrně a teplo z nich sálá delší dobu. Svou funkci tak  plní na jedničku.

keramika krbová akumulační kamna

Zdroj: Romotop

Aby se k vám krbová kamna vešla s přehledem, zvolte si tvar a konkrétní rozměr z jednotlivých modelů a technologických řešení. Designová akumulační kamna snadno sladíte s moderním, elegantním i rustikálním stylem interiéru. Pokud toužíte po kamnech ve specifické barvě, výrobce nabízí různé odstíny glazur keramických kachlů. Moderním akumulačním kamnům sluší i plech, kámen nebo pískovec.

Akumulační kamna drevník

Zdroj: Romotop

Akumulační kamna jsou skvělým řešením pro ty z vás, kteří si přejí vytopit celý rodinný dům. V nabídce jsou i kamna s vyšším výkonem, která si poradí s většími prostory. Všechna kamna Romotop mají centrální přívod externího vzduchu (tzv. CPV), takže se při topení nespotřebuje vzduch, který doma dýcháte. Aby bylo spalování ještě kvalitnější a dynamika hoření efektivnější, ve spalovací komoře akumulačních krbových kamen najdete  kvalitní šamotové tvarovky. Pohled na poletující plameny v ohništi nebude rušen žádnými nečistotami na dvířkách, protože jejich sklo omývá sekundární přívod vzduchu.

keramika krbová akumulační kamna

Zdroj: Romotop

Důležitá je i údržba krbových kamen, která je velmi snadná. Stačí dodržet několik zásad, uvedených v návodu k obsluze kamen nebo na webových stránkách. Servisní zázemí seriózního domácího výrobce, je v případě společnosti Romotop velmi příjemným bonusem. Pokud kamnům budete věnovat dostatek péče, můžete si být jisti, že vám budou věrně sloužit dlouhá léta. Ponořte se do příjemné atmosféry, kterou bezpečná a ekologická akumulační kamna umí vytvořit.

Zdroj: PR článek společnosti Romotop

Kategorie: Vytápění
Tagy: akumulační krbová kamna energie kamna krbová kamna topeni
Sdílejte článek