energie

Zapínání pračky
Spotřebiče

9 tipů, jak vybrat energeticky úsporné spotřebiče

Výběr a nákup energeticky efektivních a úsporných spotřebičů nejen chrání životní prostředí, ale pomůže vám ušetřit nemalé sumy za elektřinu. V mnoha případech i za vodu. Jak si však z toho množství výrobků na trhu vybrat správně?

Podkrovní obývák s balkonem
Rekonstrukce domu

Novými střešními okny ušetříte a zároveň zlepšíte své zdraví

Rostoucí ceny energií začínají trápit řadu českých domácností. Řada z nás proto zvažuje, jak zlepšit tepelnou izolaci a bránit únikům tepla. Jedním z nejefektivnějších řešení v rodinných domech i půdních vestavbách je výměna střešních oken.

PVA EXPO PRAHA
Dům

Jak ušetřit za energie? První pomoc i cenné rady přinese veletržní souběh FOR PASIV

Stále více Čechů bojuje s narůstajícími výdaji za energie v domácnosti a hledá způsoby, jak je minimalizovat. Těm, kteří plánují budovat, rekonstruovat či inovovat a hledají cestu k maximálním úsporám, pomůže souběh veletrhů FOR PASIV, FOR WOOD a FOR THERM. Během nich se v PVA EXPO PRAHA sejdou ve dnech 3. až 5. března odborníci i novinky oboru energeticky úsporného bydlení.

Krbové kamna v obývacím pokoji
Vytápění

Krbová kamna s akumulací

Krbová kamna ROMOTOP s akumulací budou teplo domova udržovat za vás. Jakým způsobem toho dosáhnou? Jedná se o jednoduchý princip. Během topení absorbují tepelnou energii do akumulační hmoty – speciálních akumulačních tvarovek. Tato nahromaděná energie se pak postupně až několik hodin uvolňuje zpět do místnosti, i když v topeništi už žádné plápolání ohně neuvidíte.

Peletová kamna HSP 6 s výměníkem
Vytápění

Peletová kamna s výměníkem – když ke kamnům nemusíte vstávat

Kdo někdy zažil pohodlí peletových kamen, určitě potvrdí, že jde o unikátní způsob, jak si dopřát příjemně sálající krb, a přitom mít dokonalé pohodlí. Pokud vám podlahové topení, nebo elektrický kotel přijdou příliš sterilní, zkrátka pokud chcete teplo také vidět, zbystřete.

Fotovoltaika s využitím akumulátorové technologie může být jednou z cest k vysněnému soběstačnému „ostrovnímu domu“. FOTO ISIFA/SHUTTERSTOCK
Stavební materiály

Fotovoltaika: Návod k použití

Energie ze slunce už dávno není hudbou budoucnosti, prospěch z ní může mít prakticky každý. Jaké přináší výhody, jaká rizika se s ní pojí a jak jí jde využívat? Tyto a podobné otázky si dnes kladou tisíce majitelů nemovitostí.

Vytápění

Pět „M“ a design – argumenty pro vytápění rodinného domu elektrickým podlahovým vytápěním

Ekonomika, životnost, komfort a absence rušivých technologických prvků daly u vytápění RD na první místo velkoplošné elektrické přímotopné vytápění.

foto: isifa/shutterstock
Vytápění

Kotlíkové dotace: Jak na ně?

Každý z nás by rád dýchal čistý vzduch. Ovšem v naší zemi na něj zatím příliš štěstí nemáme. Přitom na znečištění mají lví podíl soukromá obydlí a jejich ekologicky nevyhovující kotle – ať už na uhlí nebo takové, v nichž se dá spálit kdeco.

O změně dodavatele se vyplatí začít uvažovat zejména na jaře.
Vytápění

Lze ušetřit změnou dodavatele energií?

Lze ušetřit změnou dodavatele energií? Odpověď zní: Ne vždy. Pokud si od změny slibujete především úsporu financí, měli byste si nejprve pořádně spočítat vaše stávající náklady na energie a porovnat je s aktuálními cenami u konkurence. Ani to však nestačí. Pozornost věnujte zejména nejrůznějším podmínkám a skrytým poplatkům, které mohou změnu ve skutečnosti prodražit. V neposlední řadě pak dávejte přednost smlouvě na dobu neurčitou.

Zdroj: VIADRUS
Novinky

Jak pořídit nový kotel s dotací

Léto je ideální čas na výměnu kotle. Odstávka topného systému není tak nepříjemná jako v zimních měsících, kdy kotel musí fungovat na plný výkon. Navíc byl v květnu vypsán další ročník dotačního programu Nová zelená úsporám, který na nový kotel umožňuje získat dotaci až osmdesát tisíc korun.