Peletová kamna s výměníkem – když ke kamnům nemusíte vstávat

06. 10. 2017
Diskuze (0)
Sdílet

Kdo někdy zažil pohodlí peletových kamen, určitě potvrdí, že jde o unikátní způsob, jak si dopřát příjemně sálající krb, a přitom mít dokonalé pohodlí. Pokud vám podlahové topení, nebo elektrický kotel přijdou příliš sterilní, zkrátka pokud chcete teplo také vidět, zbystřete.

Bez hluku a prachu

Dlouhou dobu platilo, že peletová kamna sice přikládají sama, ale rozhodně vedle nich neusnete. Na vině byl ventilátor, který rozháněl ohřátý vzduch po místnosti. Česká firma HAAS+SOHN Rukov nabízí elegantní řešení, u kterého konstruktéři chytře využili fyzikální zákony. Už na základní škole nám učitelé vtloukají do hlavy, že teplý vzduchu stoupá směrem vzhůru, stejně je to i u peletových kamen od HAAS + SOHN. Oheň v podstatě ohřívá vzduchovou kapsu uvnitř tělesa. Z té se pak teplo samovolně a neslyšně dostává do místnosti. U těchto peletových kamen si skutečně můžete nejen zdřímnout, radost z nich budou mít také alergici. Na rozdíl od kamen s ventilátorem totiž nevíří prach, takže vzduch v místnosti zůstává i v topné sezóně dýchatelný. Svůj podíl na tom má i externí přívod vzduchu, který je zejména u nízkoenergetických domů nutností. Tam, kde jsou malé teplené ztráty, mají kamna podstatně menší objem vzduchu ke spalování. Proto je ideální přivést vzduch do ohniště zvenčí a ponechat si kyslík v místnosti jen pro dýchání.

W-LAN modul pro připojení k domácí Wi-Fi

W-LAN modul pro připojení k domácí Wi-Fi

Oheň na dálkové ovládání

Nutno zmínit, že peletová kamna od HAAS+SOHN mohou mít vlastně výměníky dva. Ten druhý je naplněný vodou a připojený na otopnou soustavu. I peletová kamna tak mohou sloužit jako hlavní zdroj tepla. Poměr výkonu mezi teplovzdušným a vodním výměníkem lze navíc libovolně regulovat. Pro změnu teploty, nebo výkonu nemusíte ke kamnům vstávat. Ovládat je totiž můžete prakticky odkudkoliv. Díky W-LAN modulu se kamna připojí k lokální Wi-Fi síti. Uživatel pak může pomocí aplikace v chytrém telefonu měnit výkon, teplotu, nebo naplánovat týdenní topný cyklus. Ještě v koloně na dálnici tak můžete kamnům říci, aby vám v chalupě na Šumavě připravila příjemné teplo.

Systém cirkulace vzduchu

Systém cirkulace vzduchu

Čisté čištění

Technologie dělají i z peletových kamen moderní stroj, který funguje bezchybně, jen s patřičnou údržbou. U HAAS+SOHN jsou však pověstní chytrými řešeními a snaha konstruktérů o co největší uživatelský komfort se promítla i do údržby. Stejně, jako většina klasických modelů této značky jsou i peletová kamna s výměníkem vybavena čištěním pomocí stírací lišty. Teplovodní výměník je totiž v podstatě soustava trubek, umístěná nad ohništěm. Trubky se topením obalují sazemi, proto je u modelu HSP 6 s výměníkem na trubkách nasazená stírací lišta. Stačí sundat krytku nad dvířky, nasadit táhlo a posouváním lišty nečistoty setřít. Vše se děje se zavřenými dvířky, takže podlaha zůstane čistá.

Dřevěné pelety. Čím vyšší obsah dřeva, tím jsou kvalitnější

Dřevěné pelety. Čím vyšší obsah dřeva, tím jsou kvalitnější

Dvaatřicet kilo paliva

Peletová kamna jsou vždy o něco dražší než klasické „krbovky“. Odmění vás ale dokonalým pohodlím. Žádné štípání a sušení dřeva, žádný prach z briket. Stačí mít doma pár pytlů dřevěného granulátu a jednou za čas dosypat zásobník. Vejde se do něj až 32 Kg pelet, což vystačí přibližně na týden.

Kompletní nabídku peletových kamen naleznete na www.haassohn-rukov.cz

Zdroj: PR článek společnosti HAAS + SOHN Rukov, s.r.o.

Kategorie: Vytápění
Tagy: energie kamna kotel na pelety pelety
Sdílejte článek

Diskuze