Zdroj: Korado

Design do vaší koupelny

01. 04. 2022 Sdílet

Pokud stále přemýšlíte, jaký radiátor zvolit do nové či rekonstruované koupelny, zkuste se podívat na designový kousek od české značky KORADO. Moderní a jednoduchý vzhled designového radiátoru KORATHERM AQUAPANEL není přehnaně extravagantní a hodí se do každé koupelny.

Rovné, geometricky přesně uspořádané profily působí luxusním a neokoukaným dojmem. Důležitá je nejen volba barvy ale i povrchové úpravy. U většiny barev se jedná o lakování v hedvábném lesku a vysokém lesku, méně běžné barvy ale mohou nabídnout i mat či hluboký mat, metalické či strukturované provedení povrchu. Vybírat můžete z téměř
200 odstínů barev RAL.

Azurová koupelna

Zdroj: Korado

Co se týče způsobu vytápění, koupelnová tělesa AQUAPANEL je možné instalovat a provozovat v těchto režimech

  • teplovodní – tělesa připojena na teplovodní systém
  • kombinovaný – tělesa připojena na teplovodní systém s možností provozu na elektřinu
  • elektrický přímotop – tělesa s provozem pouze na elektřinu

Kombinované vytápění

Pro zajištění provozu koupelnového tělesa také v letních měsících je možné ho dovybavit elektrickou topnou tyčí, umístěnou zespodu do jednoho ze dvou vertikálních rozvodných profilů. Toto provedení nazýváme termínem „kombinované vytápění“, tedy jak připojením na běžnou teplovodní soustavu, tak možnost provozovat těleso pouze na elektřinu.

Bílá moderní koupelna s červeným radiatorem

Zdroj: Korado

Volba velikosti příkonu elektrické topné tyče (v rozsahu od 200 do 1200 W) je omezena rozměry otopného tělesa, do kterého budete tyč instalovat. Regulace topných tyčí závisí na zvolené variantě topné tyče, tedy bez integrovaného regulátoru teploty nebo s integrovaným regulátorem teploty.

Tyč s regulatorem

Topná tyč s regulátorem. Zdroj: Korado

Varianta topné tyče bez regulátoru teploty je určena k připojení do síťové zásuvky, je tedy potřeba objednat příslušenství v závislosti na požadovaném komfortu obsluhy (zásuvka s vypínačem nebo regulátor), namontovat ho na přívodní kabel a zapojit do zásuvky. Varianta topné tyče s elektronickým regulátorem prostorové teploty vzduchu je určena k připojení na pevný elektrický rozvod přívodním kabelem do instalační krabice.

Topna tyc bez

Topná tyč bez regulátora. Zdroj: Korado

Elektrické přímotopy

Vychází z klasických koupelnových těles, nicméně jako zdroj tepla využívají pouze elektrickou topnou tyč a nepotřebují tak ke svému provozu běžnou teplovodní soustavu.

Šedá přírodní moderní koupelan s bíiým radiatorem KORATHERM AQUAPANEL-ER_1

Zdroj: Korado

Tato přímotopná tělesa jsou hermeticky uzavřena a z výroby
naplněna nemrznoucí směsí, naředěnou pro vnější podmínky do -10°C.
Po zakoupení stačí provést montáž a zapojit do elektřiny, stejně jako u kombinovaného vytápění. Elektrické provedení KORATHERM AQUAPANEL je možné koupit jak s topnou tyčí bez regulátoru, tak s topnou tyčí s integrovaným regulátorem.

Více na koupelny.korado.cz nebo na www.korado.cz

Zdroj: PR článek společnosti KORADO

Kategorie: Vytápění
Tagy: elektrické radiátory kombinované vytápění koupelnová otopná tělesa radiatory teplovodní vytápění
Sdílejte článek