Zdroj: Zehnder Group

Elektrické radiátory Zehnder pro koupelny – výjimečně estetický vzhled, pohodlná regulace, úsporný provoz

26. 10. 2021 Sdílet

Designové koupelnové radiátory švýcarské značky Zehnder vytvoří domov nejen teplejší, ale i krásnější. Spojují v sobě prvotřídní kvalitu a estetický vzhled. Ten není nijak narušen ani u radiátorů pro elektrické nebo kombinované vytápění, neboť elektrické topné těleso je zcela skryté v radiátoru nebo opticky sladěné s jeho tvarem. Umožňují pohodlnou regulaci vytápění a tím komfortní a úsporný provoz.

Přesná regulace, tepelný komfort

Velkou výhodou elektrických radiátorů Zehnder je jejich přesná regulace a rychlá reakce na potřeby uživatelů. Umožňují nastavit časový program vytápění. V době naší přítomnosti v koupelně nám tak zajišťují tu nejlepší tepelnou pohodu. V průběhu dne a noci, kdy koupelnu nevyužíváme, je aktivován ekonomický provoz. Elektrická topná tělesa Zehnder navíc díky své konstrukci poskytují větší podíl sálavého tepla, příjemně ohřívající povrch lidského těla s menším prouděním vzduchu a vířením prachu v místnosti.

Trendy, legislativa, bezpečnost

Význam elektrického vytápění stoupá v souladu s trendem výstavby domů s minimální tepelnou ztrátou, ve kterých se nemusí vyplatit investovat do teplovodního vytápění. Pořizovací náklady na elektrické radiátory jsou výrazně nižší. Navíc se jednoduše připojí do elektrické sítě a šetří prostor a náklady za technickou místnost.

Od 1. ledna 2020 platí zákon o budovách s téměř nulovou spotřebou energie (NZEB), který vyžaduje, aby byly všechny novostavby projektovány s velmi nízkou spotřebou energie a měly regulovatelné systémy vytápění s vysokou účinností. Všechny elektrické radiátory švýcarské značky Zehnder vyhovují těmto požadavkům. Splňují povinné nařízení pro elektrické radiátory EcoDesign a poskytují bezpečné vytápění.

Asymetrický radiator v koupelně

Výjimečně estetický a praktický design asymetrického radiátoru Zehnder Yucca Asym a Zehnder Forma Asym, stejně jako Zehnder Kazeane upoutá v elektrickém provedení svým čistým vzhledem. Topné těleso RACY-C je chytře skryté za spodní částí levé svislé trubky tělesa. Zdroj: Zehnder Group

Bilý dizajnový radiátor detail

Úspora až 40% energie

Nejčastějším argumentem proti využití elektřiny jako energetického zdroje vytápění je údajná ekonomická náročnost provozu. Vzhledem k nízkým energetickým ztrátám současných domů a přesné regulaci elektrických radiátorů není spotřeba energie nikterak vysoká. Navíc domy s elektrickým vytápěním využívají zvláštní dvoutarifové sazby, které snižují náklady na odebíranou elektřinu. Regulací vytápění můžete dosáhnout úsporu až 40 % energie.

Estetický vzhled & švýcarská kvalita radiátorů Zehnder

Příjemně vyhřátá koupelna, když ráno vstáváte, teplé ručníky, když se chystáte ke koupeli a výjimečný design zcela v souladu s vaším vkusem, ať je jakýkoliv. Využijte předností koupelnových radiátorů Zehnder i v provedení čistě elektrickém. Spojují v sobě prvotřídní „švýcarskou“ kvalitu a estetický vzhled. Ten není nijak narušen ani u radiátorů pro elektrické nebo kombinované vytápění, neboť elektrická topná patrona je již ve výrobě vestavěna v radiátoru a je zcela skrytá nebo opticky sladěná s tvarem otopného tělesa.

Plochý dizajnový oranžový radiátor

Inovativní plochý design radiátoru Zehnder Metropolitan Bar / Spa působí lehce a vzdušně. Neruší ho ani elektrická topná tyč RACY-S, zcela skrytá v pravém spodním profilu radiátoru. A to jak u radiátoru pro čistě elektrický, tak i pro kombinovaný provoz. Zdroj: Zehnder Group

Plochý dizajnový oranžový radiátor detail

Zdroj: Zehnder Group

Elektrické radiátory Zehnder s topnou tyčí RACY

Radiátory s elektrickou topnou tyčí Zehnder RACY v sobě snoubí krásu s inteligencí. Je rafinovaně zakomponovaná v radiátoru tak, aby nerušila jeho vlastní design.

Stříbrný dizajnový radiátor

Purismus ve své nejkrásnější podobě. Designové radiátory Zehnder Quaro a Zehnder Subway pro elektrický nebo kombinovaný provoz jsou dodávány s topnou tyčí RACY-S, opticky sladěnou s obvodovým rámem radiátoru. Zdroj: Zehnder Group

Stříbrný detail radiatoru

Zdroj: Zehnder Group

Je ovládána radiofrekvenčním dálkovým ovladačem Model 2, který umožňuje regulaci pokojové teploty, nastavení individuálního denního a týdenního programu vytápění, funkci 2 hod. časovače a detekci otevřeného okna, při kterém radiátor netopí.
Obsluha je velice jednoduchá.

Online konfigurátor – snadný návrh radiátoru s technickými údaji a cenou

Zehnder konfigurator

Zdroj: Zehnder Group

Nový online konfigurátor Zehnder umožňuje snadný a rychlý návrh designu, barvy a rozměru koupelnového radiátoru s příslušenstvím, technickými údaji, objednacími čísly a cenou.

Vyzkoušejte: www.zehnder-konfigurator.cz

Další informace o koupelnových i bytových designových radiátorech Zehnder, stejně jako ke komfortnímu větrání s rekuperací tepla získáte na webové stránce www.zehnder.cz. Zde můžete vyhledat nejbližšího prodejce nebo kontaktovat zákaznický servis Zehnder: M +420 731 414 443, info@zehnder.cz.

Zdroj: PR článek společnosti Zehnder Group Czech Republic s.r.o. 

Kategorie: Vytápění
Tagy: designové radiátory elektrické radiátory elektrické vytápění Od partnerů radiatory regulace vytápění sálavé teplo úspora
Sdílejte článek