GMV VRF GREE – řešení pro malé i velké projekty

30. 07. 2013
Diskuze (0)
Sdílet

Tovární značka GREE je pátým největším výrobcem klimatizační a tepelné techniky na světě. Roční produkce tohoto výrobce dosahuje až 50.000.000 setů klimatizačních jednotek ročně. Top produktem této značky je čtvrtá generace systému GMV VRF, který […]

Tovární značka GREE je pátým největším výrobcem klimatizační a tepelné techniky na světě. Roční produkce tohoto výrobce dosahuje až 50.000.000 setů klimatizačních jednotek ročně.

Top produktem této značky je čtvrtá generace systému GMV VRF, který se dodává ve dvou verzích:

GMV Mini VRF 8-16 kW je možné sestavit z jedné venkovní a až z 9ti vnitřních jednotek, maximální výkon chlazení mini systému je 16 kW, maximální délka instalovaného potrubí je 150 m.

GMV Modular VRF 28-45 kW je systém který je možné složit z kombinací až 4 venkovních jednotek a 64 vnitřních jednotek, maximální výkon modulárního systému je 180 kW, maximální délka instalovaného potrubí je 500 m.

IV-20

Oba systémy využívají široké nabídky vnitřních jednotek o výkonu 2,2 -14,0 kW (nástěnné, parapetní, kanálové, kazetové). Pro usnadnění výběru jednotek, zrychlení navrhování systému a ověření limitních parametrů dodává výrobce GREE zdarma software GMV SELECTOR.

foto_eurogema_venkovni_jednotky

Vzhledem k tomu, že je každý pokoj řízen individuálně, je možné chladit nebo ohřívat pouze ty místnosti, které to vyžadují. Díky technologii inverteru lze dodávat naprosto přesný výkon v závislosti na stavu každé místnosti. Elektronické expanzní ventily reagují na změny dle požadavků a skutečného stavu prostředí a neustále regulují průtok chladiva systémem, čímž dosahují téměř konstantní teplotu v místnostech. Teplota v takto ošetřených místnostech je udržována na nastavené teplotě ± 0,5 ° C.

foto_eurogema_venkovni_jednotky2

Vývojoví pracovníci a testovací laboratoře výrobce GREE zlepšili ve čtvrté generaci GMV VRF především parametry hlučnosti, řízení a ekonomiku provozu. Venkovní jednotky jsou lehké, kompaktní a mají o 14-41% menší objem (dle typu jednotky), což usnadňuje přepravu a ulehčuje volbu místa k instalaci.

foto_eurogema_vnitrni_jednotka

Kompresory nové generace mají nižší hlučnost, nižší vibrace, nové řízení, vyšší spolehlivost a delší životnost. Venkovní jednotky využívají rozdělení výkonu. Start začíná inverterový kompresor, až po naplnění jeho výkonu spíná první kompresor s fixními otáčkami a po té druhý fixní kompresor. Rozdělením výkonu a pozvolným rozběhem brání invertorová technologie použití velkého rozběhového proudu a tím snižuje dopad na energetické sítě. Je-li požadavek na okamžitý maximální výkon, lze díky fixním kompresorům dosáhnout 100% kapacity během 30 sekund. Pro úplnost dodávám, že GMV VRF GREE pracuje v celoročním režimu až do -20°C.

IV-04

Minimalizované průměry potrubí snižují použité množství chladiva. Jako chladivo se používá R410A, které šetrné k životnímu prostředí a podává vyšší výkon v režimu topení.
Nové inteligentní odmrazování s optimalizací tlaku prodlužuje časový interval mezi dvěma operacemi odtávání. Zkrácení doby odtávání snižuje ztrátu energie až o 75%.

IV-23

Obsluha může využívat k nastavení řadu ovladačů – např. centrální ovladač s týdenním programování, vzdálený monitorovací systém připojený, dálkové ovladače kabelové nebo bezdrátové. Individuální nebo skupinové ovládání zahrnuje až 1024 jednotek.

IV-01

GREE jako světový výrobce s vlastním vývojem a dokonalým prodejním i servisním zázemím splňuje požadavky kladené 21. stoletím na zařízení pro chlazení a topení.

www.gree.at

ZDROJ: PR článek společnosti TD metal s.r.o.

Kategorie: Vytápění
Tagy: chlazeni dum klimatizace
Sdílejte článek

Diskuze