Zdroj: De Dietrich

Hybridní tepelná čerpadla De Dietrich

13. 06. 2022 Sdílet

Výraz hybridní technologie se vedle autoprůmyslu usídlil i v systémech vytápění, což potvrzují i tepelná čerpadla značky De Dietrich.

Při vytápění a přípravě TV se nejčastěji jedná o propojení tepelného čerpadla a kondenzačního kotle. Právě kombinace ve využívání dvou různých tepelných zdrojů je největší výhodou tohoto řešení. Důvodem regulovat přívod tepla z toho či onoho zdroje může být např. aktuální cenotvorba energií nebo místní povětrnostní podmínky.

V každém případě v hybridním uspořádání je vždy primárním zdrojem tepelné čerpadlo, jehož upřednostňuje vyšší efektivita z pohledu topného faktoru. Toto řešení se nabízí příkladně u domů ve stáří cca 10 let, kde je delší dobu využíván plynový kotel, ale trvá požadavek snižování nákladů na vytápění. Doplnění dalšího zdroje v podobě tepelného čerpadla je poté ideální volbou, neboť tím dochází i k prodloužení životnosti zmíněného plynového kotle. Hybridní řešení De Dietrich nabízí dodatečnou instalaci venkovní jednotky a vnitřního modulu tepelného čerpadla, který je brán jako hlavní zdroj pro vytápění a přípravu TV. Původní plynový kotel může být poté využíván jako bivalentní zdroj například s ohledem na nízké venkovní teploty. Dalším záložním zdrojem bývá elektrokotel, který je součástí vnitřního modulu tepelného čerpadla. Hybridní systém kombinuje různé typy tepelných čerpadel s různými plynovými kotli.

Hybridní tepelné čerpadlo v technické místnosti

Zdroj: De Dietrich

Výrobce De Dietrich nabízí zlatou střední cestu, a to systémovým řešením s vynikajícím poměrem ceny a výkonu. V kategorii split kombinuje v hybridní nabídce osvědčené tepelné čerpadlo Alezio S, resp. Alezio S V200 (se 180 l zásobníkem TV) s plynovým kondenzačním kotlem De Dietrich Naneo S, jehož charakteristikou je kompaktnost, nízká hmotnost a velmi tichý provoz. V úvahu však připadá i hybridní sestava monoblok, kombinující tepelné čerpadlo Alezio M, resp. Alezio M V200 opět s plynovým kondenzačním kotlem De Dietrich Naneo S.

Více na www.dedietrich-vytapeni.cz

Zdroj: BDR thermea

Kategorie: Vytápění
Tagy: hybridní technologie Inteligentní technologie kondenzační jednotky kondenzační kotel Od partnerů tepelná čerpadla Vytápění domu
Sdílejte článek