Jak mít klidné spaní?
Zdroj: Unsplash

Jak mít klidné spaní?

05. 08. 2022 Sdílet

Máte vlastní byt nebo dům? Pak jistě máte sjednané pojištění domácnosti a pojištění nemovitosti. Že ne? Pak byste to měli co nejdřív napravit. Už se totiž nebudete muset bát investovat do nějakého vybavení do domácnosti. Když by přišlo na nehodu, pojišťovna bude plnit a vy si koupíte nové.

Mít vlastní byt či dům je radost i starost

Mnozí z nás mohou o vlastním bydlení jen snít, jiní si ho mohou užívat. Dost možná je i pro ně ale překvapením, že mít vlastní bydlení není jen procházka růžovou zahradou. O pozemek kolem domu je třeba pečovat, kromě toho pořád hrozí, že dojde k nešťastné události, někdo vás vykrade apod. O tom, že musíte řešit dodavatele energií ani nemluvíme.

Někdo by třeba řekl, že bydlet v podnájmu je jednodušší. Sice se pořád může stát, že vás někdo vykrade, sousedi vytopí vás nebo vy je, ale spoustu starostí zůstává na tom, kdo vám byt nebo dům pronajímá.

Pojištění majetku by mělo být samozřejmostí

Ať už máte vlastní byt či dům, nebo bydlíte v podnájmu, pojištění majetku byste si měli sjednat tak jako tak. Jak pojistit majetek a domácnost?

  • Nejprve se rozhodněte, zda si chcete sjednat pojištění domácnosti, pojištění nemovitosti nebo obojí. Mnozí z nás si myslí, že jde jen o jedno pojištění majetku, tak jednoduché to ale není. Pojištění domácnosti se vztahuje na její vnitřní vybavení, pojištění nemovitosti pak na stavbu jako takovou, tedy budovu, omítky, zdi, střechu, okna atd.
  • Proti čemu se chcete pojistit? Pojištění domácnosti se vztahuje na živelná rizika (požár, úder blesku, krupobití, vichřice, vytečení vody z akvária apod.), připojistit se můžete i pro případ odcizení, vandalismu, povodně a záplavy. Sjednat si můžete i pojištění odpovědnosti v běžném životě. Pojištění nemovitosti se vztahuje na živelná rizika, volitelně se můžete pojistit i proti povodni a záplavě, vandalismu, odcizení stavebních součástí nebo si sjednat pojištění odpovědnosti z držby nemovitosti.
  • Spočítejte si, na kolik se chcete pojistit. Cena by měla odpovídat hodnotě vaší domácnosti nebo nemovitosti.
  • V případě pojištění domácnosti sepište majetek.
  • Pojištění pravidelně aktualizujte.
Obývací pokoj

Zdroj: Unsplash

I na energiích se dá ušetřit

Další věc, která nikomu nedá spát, zejména v dnešní době. Ceny energií strmě letí vzhůru, všichni hledáme cestu, jak na nich ušetřit. Jenže bez elektřiny ani plynu se většinou neobjedeme, takže je to šetření poněkud náročné.

Kromě toho, že se naučíme úsporněji vařit, svítit budeme jen když je to opravdu třeba a topit budeme jen tak, aby nám bylo příjemně, ale nepřetápěli jsme byt, už moc způsobů není. Nebo ano?

Co takhle zkusit srovnání cen plynu nebo elektřiny? Zabere vám to jen pár minut, nikam nemusíte chodit, zvládnete to z pohodlí domova. Před sebou budete mít aktuální ceníky včetně akcí a slev, ušetřit můžete každý rok až několik tisíc korun. To zní dobře, že? Porovnání je navíc nezávazné, pokud se ale rozhodnete přejít k jinému dodavateli, online poradci vám s tím pomohou. Není třeba se ničeho bát.

Zdroj: PR článek

Kategorie: Vytápění
Tagy: pojištení majetku
Sdílejte článek