Zdroj: Romotop

Krbová kamna Romotop si rozumí i s nízkoenergetickými domy

12. 05. 2021 Sdílet

Nízké tepelné ztráty dnes stavěných rodinných domů jsou již běžným standardem a krbová kamna s nízkým výkonem pak tím pravým řešením! Český výrobce Romotop ke svým krbovým kamnům přidává ještě i své vlastní akumulační prvky, které uchovávají tepelnou energii pro následné dlouhodobé předávání do interiéru, a to až několik hodin po vyhasnutí. Pomáhají tím i účinně zabraňovat přetápění místnosti, a teplo tak zbytečně neuniká komínem.

Akumulační krbová kamna ROMOTOP – LAREDO Akum jsou elegantní po všech stránkách. Designové sklo přes celé dveře s nerezovými prvky a akumulací, která maximálně zhodnotí teplo uvolněné během topení. Disponují také systémem CPV – centrální přívod externího vzduchu pro hoření. Spalovací komora je vyložena šamotovými tvarovkami.

keramika_akumulacni_krbova_kamna

Zdroj: Romotop

Díky sekundárnímu přívodu vzduchu je sklo dvířek omýváno, a tak nedochází k usazování nečistot. Regulaci primárního a sekundárního přívodu vzduchu lze řídit jedním ovládacím prvkem. Ve spodní části kamen je uzavíratelný dřevník, který umožňuje uskladnění menší zásoby dřeva nebo krbového nářadí.

Krbová kamna s akumulací najdete na webových stránkách www.romotop.cz 

Zdroj: Romotop

Kategorie: Vytápění
Tagy: akumulační krbová kamna krbová kamna vytápení domu
Sdílejte článek