Zdroj: Romotop

Na co všechno bychom měli myslet při výběru krbových kamen?

11. 11. 2021 Sdílet

Krbová kamna, krb nebo klasická kachlová kamna jsou schopna vytopit v podstatě celý dům běžných parametrů. Záleží zejména na rozvržení obytného prostoru, umístění komínu a energetické náročnosti objektu. Důležitou věcí ve fázi rozhodování je to, jestli chceme mít krbová kamna či krb jako hlavní topidlo nebo pro příležitostné přitápění. Od toho se pak odvíjí stanovení výkonu topidla a jeho proporce v případě individuální stavby krbu nebo kachlových kamen.

Dále v rozhodování přichází na řadu design, materiálové a barevné provedení. Nesmíme také zapomenout na celkovou hmotnost krbových kamen, pokud jsou umístěna například v patře, kdy se přísně posuzuje zatížení na metr čtvereční podlahy. Nepodceňujte ani výběr realizátora – řemeslníka, který by měl být proškolen v rámci dodávaných produktů, mít dostatek zkušeností a dobré reference.

Plechová kamna v interiéru obýváku

Zdroj: Romotop

Zázemí, servis a kvalitní služby zákazníkům samotného výrobce krbových kamen nebo krbových vložek jsou neméně důležité aspekty v rozhodování jakou značku na trhu si vybrat. Například takové rozbité sklo v topné sezóně se může stát opravdu nepříjemnou událostí.

Česká společnost Romotop – výrobce krbových vložek a kamen je na tyto situace připravena. Síť autorizovaných prodejců zajišťujících servisní služby a dodávky náhradních dílů je dostupná po celé ČR.

www.romotop.cz

Zdroj: Romotop

Kategorie: Vytápění
Tagy: akumulační krbová kamna kachlová kamna krbová kamna krbové vložky krby sálavé vytápění
Sdílejte článek