REKONSTRUKCE a RADIÁTORY ZEHNDER CHARLESTON – unikátní symbióza

23. 09. 2020 Sdílet

Designové článkové radiátory vysoké kvality Zehnder Charleston jsou ideálním řešením pro rekonstrukce rodinných domů, vil i objektů s mimořádnou architektonickou a kulturně-historickou hodnotou.

Příkladem takovéto rekonstrukce je dům, kde se v roce 1883 narodil legendární spisovatel Franz Kafka a který získal po letech chátrání konečně reprezentativní podobu. O jeho znovuzrození se postaral tým architektů ateliéru Anta ve spolupráci s interiérovou designérkou Denisou Strmiskovou.

V luxusně rekonstruovaných interiérech dvě stě let starého secesního domu se o tepelnou pohodu nově starají neméně legendární radiátory Zehnder Charleston, které letos slaví symbolické 90. výročí svého uvedení na trh.

Historický Kafkův dům

Historický Kafkův dům vytápí designové radiátory Zehnder Charleston. Foto Zehnder Group

Moderní radiátory Zehnder Charleston s respektem k době

Při zařizování interiérů Kafkova domu se dbalo na výběr kvalitních značek, jejichž předností je, kromě mimořádné estetiky, také spolehlivost, odolnost a trvanlivost. I v případě topných těles se mohli autoři rekonstrukce opřít o kvalitu, typickou pro švýcarského výrobce, kterou zaručuje patentovaná bezodpadová laserová technologie svařování LaZer made. Charleston má dvojvrstvé lakování s hladkým povrchem, s vysokou odolností proti korozi a mechanickému poškození, díky čemuž je radiátor předurčen pro dlouhé bezproblémové používání. Mimořádná životnost je dosažena zejména precizním laserovým svařováním se stoprocentní těsností a lakováním až po svaření tělesa a tlakové zkoušce. Díky rozměrové variabilitě Charlestonu bylo možné ve všech pokojích a dispozicích použít jeden typ radiátoru ve stejném designu – ať už na výšku v chodbách a předsíních, nebo v šířkovém provedení pod okny ložnic a obývacích pokojů. Celek vhodně doplnily koupelnové žebříky Zehnder Aura, charakteristické rovněž dlouhou životností s vysoce jakostním chromováním.

interiér

Interiéry v sobě snoubí klasické a moderní prvky, jemnost, dekadenci, honosnost i útulnost. Foto Zehnder Group

Zdravé vytápění se sálavým teplem

Článkové radiátory Zehnder Charleston oproti tradičním deskovým tělesům produkují vyšší, až 35% podíl sálavého tepla, které působí stejně příjemně jako sluneční paprsky. Ohřívají povrchy, včetně lidského těla – nikoli pouze vzduch, jak je obvyklé u konvekčních těles, a nevíří tedy prach v místnosti. Výsledkem je maximálně přirozené a zdravé vnitřní klima s rovnoměrnějším rozložením teploty v interiéru.

koupelnové radiátory

Celek vhodně doplnily koupelnové radiátory elegantního klasického tvaru Zehnder Aura

Radiátor Charleston: design, čistota

Díky hladkému povrchu a snadné přístupnosti na všechna místa tělesa lze radiátor Zehnder Charleston snadno očistit. U jiných typů těles, která toto neumožňují tak lehce (tělesa s lamelami či hrubým povrchem jako např. litina), se po zatopení přenáší prach usazený na radiátorech do celého interiéru. Jednoduchá údržba je vzhledem k charakteru využití bytů v Kafkově domě jakožto nájemné bydlení stěžejní, protože jen čistý radiátor dokáže zajistit optimální výkon. Snadná údržba radiátoru Zehnder Charleston zaručuje stálý výkon tělesa, který v případě zanešení prachem klesá, což zvyšuje náklady na vytápění.

interier

Zehnder Charleston nabízí velkou variabilitu rozměrů i barev a umožnuje nebývalou svobodu při plánování interiéru. Foto Zehnder Group

Špičkový univerzální radiátor Charleston

Radiátory Charleston v lesklém bílém provedení nepoutají zbytečně pozornost, naopak – působí, jako kdyby byly v interiéru „odjakživa“. Jejich aktuální datum výroby tak prozrazují pouze moderní hlavice ventilů – naštěstí, jak je u Zehnderu zvykem – v subtilních rozměrech. Výběr nábytku balancuje na hranici mezi minulostí a současností. Mobiliář je v jednoduchém provedení a v kvalitních základních materiálech kovu či dřeva.

Žádný jiný radiátor není tak variabilní jako Zehnder Charleston, inspirujte se zde

Technické informace a podklady ke stažení získáte zde

Můžete kontaktovat:

Zehnder Group Czech Republic ▪ M: +420 731 41 44 43 ▪ T: +420 383 136 222 ▪ info@zehnder.cz ▪ www.zehnder.cz

Zdroj: PR článek společnosti Zehnder Group – designové radiátory i komfortní větrání

Kategorie: Vytápění
Tagy: článkový radiátor radiatory
Sdílejte článek