Symbióza estetického zážitku a technických parametrů

Symbióza estetického zážitku a technických parametrů

13. 01. 2012
Diskuze (0)
Sdílet

Česká společnost Romotop, spol. s r. o., vznikla v roce 1992, kdy krbová kamna moderní konstrukce teprve začínala. Firma nabízí doplňkové vytápění dřevem, což je v souladu s podporou obnovitelných zdrojů energie v Evropě, která […]

Česká společnost Romotop, spol. s r. o., vznikla v roce 1992, kdy krbová kamna moderní konstrukce teprve začínala. Firma nabízí doplňkové vytápění dřevem, což je v souladu s podporou obnovitelných zdrojů energie v Evropě, která přinesla všestranný rozvoj podniku. Romotop díky špičkovému designu a kvalitě spalování našel snadno odbyt i v zahraničí.

 

Ať už preferujete jakýkoliv způsob vytápění – teplovodní, teplovzdušný či klasická kachlová kamna, můžete se spolehnout na tým odborníků z Romotopu a jejich silné zázemí více než pěti set proškolených partnerů v České republice. V současné době se krbová kamna a krbové vložky stále častěji stávají ne-li primárním, pak alespoň významným zdrojem vytápění rodinných domů. Tento trend je naprosto logický, uvědomíme li si, jak klesá energetická náročnost moderních domů. Firma Romotop, spol. s r. o., se sídlem v Suchdole nad Odrou významně ovlivnila průnik krbových kamen na český trh v devadesátých letech. Firma s malosériovou výrobou několika modelů se díky dlouholetým zkušenostem dynamicky transformovala na společnost s nejmodernějším technologickým zázemím a silným konstrukčním potenciálem.

„Dnes patříme bez nadsázky mezi největší evropské hráče v oblasti vývoje, inovací, výroby a prodeje krbových kamen a krbových vložek. V letošním roce značka Romotop opět uvádí na trh několik novinek, vysoké požadavky jsou kladeny na krbová kamna s teplovodním výměníkem. Naší hlavní devizou je komplexní nabídka služeb s poskytováním poradenství zdarma a včetně odborného servisu. Navrhneme vhodné řešení, zajistíme realizaci kachlových kamen, krbu, solárních panelů, montáž i dopravu. Ročně prodáme až 40 000 ks. Dobrou referencí je přes 600 tisíc spokojených domácností,“ uvádí Tomáš Káňa, produktový manažer Romotopu. Export společnosti se na tržbách podílí osmdesáti procenty. Většina produkce je směřována do Německa a Francie, jedná se o designové produkty s vyspělou technikou spalování dřeva.

Krbová kamna ARONA

V době, kdy inteligentní spalování dřeva a dřevěných briket je vnímáno jako obnovitelné, čisté a ekonomické vytápění s dobrou perspektivou, se trendy vývoje ubírají směrem k automatické regulaci a vysoké účinnosti spalování. Romotop v segmentu výroby designových krbových kamen dnes zaujímá jedno z předních míst v Evropě. Dlouholetá spolupráce s nejnáročnějšími evropskými zákazníky, nadšení a iniciativa klíčových spolupracovníků umožnily vybudovat firmu, kterou odborná veřejnost často označuje jako nejmodernější výrobní závod v Evropě.

Ekonomické a ekologické vytápění

Odborně navržený systém úsporného vytápění pak představuje významný přínos jak v ekonomii vytápění a ohřevu vody, tak v estetickém zážitku z pohledu do hořícího ohně. Dnešní moderní krby jsou především záležitostí designu a komfortu užívání. Moderní prosklené a estetické topeniště, centrální přívod externího vzduchu, automatická regulace hoření pro dosažení vysoké účinnosti, a to až devadesát procent, moderní akumulační materiály obložené elegantní keramikou zajišťující sálání příjemného tepla ještě dlouho po dohoření poslední kousku dřeva. Největší rozvoj však zaznamenala tato značka v oblasti krbových vložek. Ty dnes neslouží jen jako příjemný doplněk domácnosti sálající teplo, ale především jako významný zdroj energie. Při použití krbu s teplovodním výměníkem a propojení se systémem vytápění domácnosti (komínové těleso, automatická regulace, solární panely, akumulační nádoba, radiátory, teplá voda apod.) dosáhne majitel domu nejen zmiňovaného sálajícího tepla u krbu, ale především výrazné energetické úspory.

Krbová kamna GIRONA

Krbová kamna značky Romotop jsou dnes velice žádaným doplňkem interiéru. Velkou výhodou krbových kamen je snadná instalace, prostorová nenáročnost, a zejména nižší pořizovací cena. Majitelé krbových kamen oceňují také možnost okamžitého použití. V nabídce značky Romotop najdete několik desítek modelů krbových kamen moderního designu s širokou škálou barevných kombinací keramiky vlastní výroby, přírodního kamene, pískovce nebo skla. Nechybějí ani krbová kamna s teplovodním výměníkem pro ohřev vody. „V horizontu příštích pět let chceme udržet naši vedoucí pozici v oblasti prodeje kamen a výrazně zlepšit své postavení v dalších produktových skupinách, jako jsou krbové vložky, kachlová kamna a topidla do teplovodních systémů,“ uzavírá rozhovor pan Káňa.

ROMOTOP, spol. s r. o.
evropský výrobce krbových kamen a krbových vložek
Komenského 325, 742 01 Suchdol nad Odrou
tel.: +420 556 770 975, e-mail: info@romotop.cz
www.romotop.cz 

Kategorie: Vytápění
Tagy: kamna vytapeni
Sdílejte článek

Diskuze